2022 01 28

M.Grigonis susirgo, bet A.Švedas ištempė CSKA į svarbią pergalę

Du Rusijos klubai Kazanės UNIKS (12-9) ir Maskvos CSKA (13-8) susitiko pirmosiose penktadienio Eurolygos rungtynėse. Po itin įtemptos kovos, pažymėtos solidžiais individualiais pasirodymais, pergalę 86:75 (16:20, 21:12, 27:25, 22:18) šventė išvykoje rungtyniavusi CSKA.
Aleksejus Švedas
Aleksejus Švedas / nuotr. „Getty Images"/euroleague.net

Marius Grigonis nepadėjo CSKA komandai šiose rungtynėse. To priežastis – liga, tačiau neaišku, ar lietuvis užsikrėtė COVID-19. Maskvos komandoje penktadienio vakarą nebuvo ir Tornikės Šengelijos.

Tiek UNIKS, tiek CSKA turėjo po 12 pergalių ir 8 pralaimėjimus prieš šias rungtynes, tad maskviečiams ši pergalė itin svarbi kovoje dėl aukštesnių vietų. Tiesa, tarpusavio pranašumas, jei jo prireiktų, priklausytų UNIKS – pirmosios šių komandų rungtynės baigėsi itin užtikrinta Kazanės klubo pergale 88:67.

Ketvirtajame kėlinyje komandas skyrė vieno metimo atstumas, tačiau tada Aleksejus Švedas ir Willas Clyburnas įkrėtė po tritaškį, o UNIKS nebesugebėjo sugrįžti.

A.Švedas žaidė nuostabiai – per 26 minutes pelnė 27 taškus (3/4 dvit., 6/10 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

CSKA dvitaškius pataikė 59 proc. (17/29), tritaškius – 37 proc. (10/27) taiklumu.

UNIKS ekipą į priekį traukė po 21 tašką surinkę Mario Hezonja ir Lorenzo Brownas.

Maskvos komanda šiame susitikime metė net 27 baudų metimus (pataikė 22 – 82 proc.), o šeimininkai nuo baudų linijos atakavo tik 12 kartų (pataikė 9 – 75 proc.).

UNIKS: L.Brownas ir M.Hezonja po 21, T.Jekiri 11, J.Brantley 9.

CSKA: A.Švedas 27 (6/10 trit.), N.Milutinovas 17, W.Clyburnas 16, J.Voigtmannas 8.