2020 01 02

Naujametinis fejerverkas Kaune: it raketa šovęs „Žalgiris“ nukovė „Maccabi“

Kauno „Žalgiris“ antrąją 2020-ųjų metų dieną stojo į kovą Eurolygos arenoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose ilgai ieškojo savęs, tačiau svarbiausiu metu rungtyniavo solidžiai, atrado lyderius ir galiausiai 73:68 (17:21, 12:13, 24:19, 20:15) nukovė Tel Avivo „Maccabi“ ekipą.

Prieš rungtynes, per pertrauką ir po finalinės sirenos kviečiame 15min fesibuke žiūrėti karščiausių įvykių aptarimą laidoje „Karštom pėdom“.

Svečiai iš Izraelio vertėsi be šešių traumuotų žaidėjų: lyderio Scottie Wilbekino, Othelo Hunterio, Omri Casspi, Tariko Blacko, Nate'o Wolterso ir Johno Dibartolomeo.

Rungtynes taikliais tolimais metimais pradėjo svečiai iš Izraelio, tačiau žalgiriečiai atlaikė varžovų niuksus ir toli į priekį per pirmąsias 10 minučių pabėgti neleido (15:21).

Antrajame kėlinyje kauniečiai strigo puolime ir leido „Maccabi“ ekipai spurtuoti net 11:0. Kova dėl kamuolių, pražangos puolime, agresijos ir energijos stoka kišo koją Lietuvos čempionams.

„Jūs visur puse sekundės vėluojate. Jūs esate vaikai! Jūs galvojate, kad niekas nematys, kad jūs stumiate varžovą po krepšiu?“ – pyko Šaras per minutės pertraukėlę ketvirčio viduryje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Laimei, oponentų sėkminga atkarpa buvo suvaldyta ir į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo atsilikdamas 29:34.

Š.Jasikevičius prieš trečiąjį kėlinį stebėjosi savo žaidėjų energijos stoka ir blogu požiūriu, o žalgiriečiai, atrodo, tai tik dar kartą patvirtino ketvirčio pradžioje, kai leido Izraelio komandai spurtuoti 10:0.

Tačiau „Žalgiris“ pabudo ir atrado tą kovingumo receptą, kurio taip ieškojo. Luko Lekavičiaus aštrumas ir taškai bei KC Riverso perimti kamuoliai leido prieš ketvirtojo kėlinio pradžią turėti lygų rezultatą 53:53.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./K.C. Riversas

Lemiamo kėlinio pradžia buvo sėkminga aikštės šeimininkams, kurie, vedami L.Lekavičiaus, buvo įgiję ir 8 taškų persvarą, tačiau „Maccabi“ nepasidavė ir tolyn bėgti neleido.

Nervinga buvo rungtynių atomazga, tačiau galiausiai šaltesnius nervus ir aukštesnę kokybę parodė „Žalgirio“ vyrai, šventę antrąją pergalę iš eilės Eurolygoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

L.Lekavičius sužaidė sezono rungtynes Eurolygoje. Gynėjas, per pirmą pusę surinkęs vos 2 taškelius, finišavo su 23 taškais (3/5 dvit., 4/6 trit., 5/5 baud. met.).

Taip pat L.Lekavičius atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius, prasižengė 3 kartus ir išprovokavo 2 varžovų nuobaudas. Jo sąskaitoje – 20 naudingumo balų.

Po 10 taškų surinko Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas ir Zachas LeDay.

„Žalgiris“ nespindėjo taiklumu. Tikslą pasiekė tik 38 proc. dvitaškių (14/37) ir 33 proc. tritaškių (7/21).

Kauniečiai metė net 30 baudų metimų, o tikslą pasiekė 24 (80 proc.).

Kitas rungtynes po savaitės „Žalgiris“ žais Madride prieš „Real“.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 23 (3/5 dvit., 4/6 trit., 5/5 baud. met.), A.Milaknis (5 atk. kam.), Z.LeDay (5 atk. kam.) ir E.Ulanovas po 10, KC Riversas 7, M.Gebenas 6, Th.Walkupas 5.

„Maccabi“: J.Cohenas 20 (7 atk. kam.), T.Dorsey 18, E.Bryantas 9, Q.Acy ir Y.Zoosmanas po 5.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Maccabi“
14/37 (38 proc.) Dvitaškių pataikymas 14/34 (41 proc.)
7/21 (33 proc.) Tritaškių pataikymas 9/26 (35 proc.)
24/30 (80 proc.) Baudų metimų pataikymas 13/18 (72 proc.)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“

Likus 1,5 sek. E.Ulanovas baigė rungtynes baudų metimais.

Likus 4 sek. E.Briantas pataikė tritaškį, bet pergalė jau šeimininkų rankose.

Likus 40 sek. L.Lekavičius sumetė baudų metimus – 70:65.

Likus 1 min. Kokia įtampa! Prasidėjus paskutinei minutei „Žalgiris“ priekyje per vieną metimą – 68:65.

Kęstas Rimkus Kęstas Rimkus, 15min žurnalistas

Pačiupęs derinių lentą Šaras vienam Z.LeDay kažką nubraižė, kol teisėjai nagrinėjo ginčytiną epizodą. Z.LeDay liko vienas iš aukštaūgių, nes treneris pasirinko žemesnę sudėtį mačo pabaigai su E.Ulanovu ketvirtoje pozicijoje.

38 min. T.Dorsey prasižengė penktąjį kartą. Ačiū ir iki! Jo sąskaitoje – 18 taškų.

37 min. L.Lekavičius! Dar vienas jo tritaškis! Skirtumas padidėjo, bet T.Dorsey pelnė dvitaškį su pražanga. Kauniečiai dar priekyje – 67:65.

35 min. KC Riversas šauna tritaškį per rankas besibaigiant atakos laikui – 64:59.

34 min. Nagi... Keturi taškai per keletą sekundžių į „Žalgirio“ krepšį ir pranašumas mažėjo per pusę – 61:57.

33 min. I.Sfairopoulas nubaustas technine pražanga.

Lukas Lekavičius antrojoje rungtynių pusėje rodo kosminį krepšinį. Iki pertraukos įmetęs tik 2 taškus, dabar „Žalgirio“ įžaidėjas leidžia fejerverkus vieną po kito. Jau 17 taškų jo šventėje!

33 min. Luuukas Leeekaaavičiuuus! Prie dvitaškio jis prideda ir tritaškį! Puiki atkarpa – 60:53.

32 min. E.Ulanovas išvedė „Žalgirį“ į priekį po labai ilgos pertraukos – 55:53.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 53:53

30 min. „Žalgiris“ išsikabarojo iš duobės. Tai galime oficialiai skelbti po L.Lekavičiaus tritaškio ir Z.LeDay baudų metimų – 53:53.

29 min. KC Riversas perėmė du kamuolius per dvi atakas. Labai reikalingas toks kovingumas „Žalgirio“ ekipai – 48:53.

„Žaiskite! Mesk!“ - skrieja patarimai iš tribūnų žalgiriečiams, bet dauguma sirgalių lyg pašėlę palaiko savo komandą, kuri stringa šįvakar, bet bent jau „lupasi“, kaip sako Š.Jasikevičius.

27 min. E.Ulanovas! Jis atkovojo kamuolį ir pataikė su varžovo pražanga – 42:51.

26 min. L.Lekavičius pataikė labai svarbų dvitaškį ir sumažino deficitą iki vienženklio – 40:49.

25 min. E.Bryantas nubaudė kauniečius tritaškiu. Z.LeDay neklydo nuo baudų metimo linijos – 38:49.

23 min. 10:0 – tokiu spurtu kėlinį pradėjo varžovai, o L.Lekavičius nutraukė nesėkmingą ruožą tritaškiu. Kol kas situacija vis dar labai sunki – 34:44.

22 min. Sunki kėlinio pradžia. „Maccabi“ po penkių taškų be atsako įgijo jau dviženklę persvarą – 42:29.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 29:34

20 min. Gaila, kad neįkrito tas paskutinis A.Milaknio tritaškis su sirena, tačiau viskas gali būti pataisyta antroje pusėje.

Per tą juodą atkarpą šeimininkai prametė 10 metimų ir 5 kartus suklydo. Gal čia kaltas tas juodas katinas, vaikštantis paskui Kalėdų Senį arenoje?

19 min. Kaip sunkiai sukasi „Žalgirio“ atakos. Pagaliau po ilgos pertraukos taškus sugebėjo pelnyti Z.LeDay, pasižymėjęs įspūdingu dėjimu – 27:34.

Sunki atkarpa „Žalgirio“ komandai, net šešios minutės be taško. Puolimo variklis nesisuka, nes stringa jo paleidėjai - Thomasas Walkupas ir Lukas Lekavičius kartu pelnė tik 4 taškus, o amerikietis suklydo jau 4 kartus.

17 min. Keletą gerų progų turėję žalgiriečiai jų neišnaudojo, o Tel Avivo ekipos spurtą pratęsė tritaškį pataikęs T.Dorsey. Šeimininkai atsilieka – 25:34.

16 min. Kauniečiai užsnūdo puolime, o „Maccabi“ atsigavo po duobelės.

„Jūs visur puse sekundės vėluojate. Jūs esate vaikai! Jūs galvojate, kad niekas nematys, kad jūs stumiate varžovą po krepšiu?“ – pyko Šaras per minutės pertraukėlę.

15 min. „Žalgiris“ jau triskart prasižengė puolime. Maža to, trečiąją pražangą užsidirbo E.Ulanovas – 25:28.

Už „Maccabi“ atsarginių suolo sėdintis buvęs Šaro bendražygis Nikola Vujčičius neramiai susimuistė. Vienam iš Izraelio klubo vadovų nepatinka, kad „Maccabi“ prametė jau šešis tritaškius iš eilės, o „Žalgiris“ išlygino rezultatą.

13 min. Uliaaa! Tryyys taškai! Rezultatas pagaliau tapo lygus, o jau kitoje atakoje šeimininkus į priekį išvedė L.Lekavičius – 25:23.

12 min. Svečiai ėmė per daug kamuolių po netaiklių savo metimų ir kūrėsi antruosius šansus.

11 min. Kokia graži „Žalgirio“ ataka, leidusi A.Milakniui pelnyti du taškus su varžovo pražanga – 20:21.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 17:21

10 min. Z.LeDay dukart gerai sustabdė varžovų atakas blokais, tačiau vėliau buvo nubaustas ir pats – 15:21.

Šaro nuotaika visiškai nekalėdinė. Jis atskaitė ilgą piktą paskaitą Edgarui Ulanovui, o paskui be žodžių pasodino Luką Lekavičių ant suolo, pražaidus jam vos pusantros minutės. Visa tai dėl gynybos – ji neveikia taip, kaip nori „Žalgirio“ treneris.

7 min. Oi, oi, oi... J.Cohenas kol kas kaip namuose jautėsi „Žalgirio“ tvirtovėje. Du jo taškai su pražanga didino kauniečių deficitą – 11:19.

6 min. „Pabuskit, žmonės! Alio! Jūs nepasiruošę žaisti Eurolygos rungtynių!“, – rėkė Šaras per minutės pertraukėlę savo auklėtiniams. Kol kas jų agresijos ir energijos lygis nėra tokie, kokių treneris norėtų.

6 min. „Žalgiris“ jau keletą atakų strigo puolime ko galiausiai iš toli pataikė A.Milaknis – 11:14.

5 min. M.Gebenas gerai pradėjo rungtynes – pelnė 6 taškus, tiesa, neišvengė ir klaidų. Varžovai mėgsta greitai bėgti ir aukštai šokti. Tai kol kas matoma neblogai. Kauniečiai atsilieka – 8:13.

„Maccabi“ aikštėje negalėjo remtis net šešiais traumuotais žaidėjais, iš kurių penki (Scotie Wilbekinas, Omri Casspi, Othello Hunteris, Tarikas Blackas ir Nate'as Woltersas) yra rezultatyviausi komandoje, o šeštasis (Johnas Dibartolomeo) pirmauja pagal tritaškių taiklumą. Bet pataikančių yra ir be jų - „Maccabi“ pataikė pirmuosius 4 metimus iš 5.

2 min. Dar vienas varžovų tritaškis. Šįkart taiklus T.Dorsey. „Žalgiris“ atsilieka – 2:6.

1 min. Svečiai rungtynes pradėjo taikliu tritaškiu metimu, kurį realizavo Q.Acy, jam dvitaškiu atsakė M.Gebenas.

Su Naujais metais, linkėjimai visiems iš Kauno! Šventinių dovanų čia dar likę – daug sirgalių į tribūnas nešasi popierinius plakatus su žalgiriečių veidais. Arena vėl bus pilna – bilietai buvo išparduoti prieš kelias savaites, gali būti, kad ne vienas bilietas rastas po Kalėdų egle. Dar viena dovana praverstų ir šįvakar, juo labiau, kad „Maccabi“ į Kauną atvyko nukraujavęs. Tiesa, yra naujokų – vienas pirmųjų prie aikštės pasirodė Aaronas Jacksonas, iš pradžių tiesiog apėjęs visą aikštės stačiakampį tarsi matuodamas, ar parametrai tokie pat kaip Kinijoje, kur jis žaidė prieš tai. Mankštinasi ir kitas „Maccabi“ naujokas Jalenas Reynoldsas, itin plačių pečių vaikinas. Pažiūrėsime, kokią naudą jie duos svečiams.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, KC Riversas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Martinas Gebenas.

„Maccabi“: Tyleris Dorsey, Angelo Caloiaro, Jake'as Cohenas, Yovelis Zoosmanas ir Quincy Acy.