2021 10 13

J.Zdovco debiutas sėkmės nesubrandino: „Žalgiris“ krito trečią kartą iš eilės

Permainos trenerių štabe Kauno „Žalgiriui“ pirmosios pergalės Eurolygoje neatnešė. Jure Zdovco debiutinėse rungtynėse Lietuvos čempionai Serbijos sostinėje krito prieš Belgrado „Crvena zvezda“ ekipą – 61:73 (14:13, 13:16, 15:17, 19:27).

Martiną Schillerį vyriausiojo trenerio kėdėje pakeitęs slovėnas iš karto pabandė keisti „Žalgirio“ veidą, jau pirmajame kėlinyje leido į aikštę Mareką Blaževičių, bet pergalingu receptu idėjos kol kas nevirto.

Į Belgradą kauniečiai išvyko rimtai nukraujavę – be ranką praėjusiame mače su Sankt Peterburgo „Zenit“ susimušusio Joffrey Lauvergne.

Klampiame mače dominavo gynyba, tad abi komandos ypač sunkiai rinko taškus. Serbai geriau pradėjo mačą, bet svečius pradėjo tempti fantastiškai abejose aikštės pusėse rungtyniavęs Joshas Nebo. Įpusėjus akistatai šeimininkai pirmavo trapia dviejų taškų persvara.

Trečiajame kėlinyje serbų gretose pradėjo dominuoti Nikola Kaliničius, bet deficitui grėsmingai išaugus iki aštuonių taškų „Žalgiriui“ pavyko atsitiesti. Lemiamoje atkarpoje kauniečiai kvėpavo serbams į nugaras per 1-2 metimų atstumą, tačiau lemtingas lūžis taip ir neįvyko.

Tai buvo trečiasis kauniečių pralaimėjimas šį Eurolygos sezoną. Belgrado komanda per tris mačus sugebėjo laimėti du sykius.

Kauniečių gretose naudingiausiai žaidė J.Nebo. Jis pelnė 14 taškų, atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius bei surinko 23 naudingumo balus. 11 pridėjo Nielsas Giffey ir Lukas Lekavičius, 8 – Tyleris Cavanaugh.

„Žalgiris“: J.Nebo 14 (10 atk. kam.), N.Giffey 11 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 11, T.Cavanaugh 8, J.Strelniekas 6 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), E.Ulanovas 5, M.Blaževičius 4, M.Kalnietis 2, E.Mudiay 0, P.Jankūnas 0, A.Milaknis 0.

„Crvena zvezda“: N.Kaliničius 15, O.Dobričius 13, L.Mitrovičius 12, N.Woltersas 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Crvena zvezda“ 61:73.

40 min. Stebuklas neįvyksta. Kauniečiai prapila trečią kartą iš eilės.

38 min. Nikola Kaliničius stipriai artina serbus prie pergalės. 58:66.

36 min. Dar vienas Tylerio Cavanaugh tritaškis – 58:60.

35 min. Tyleris Cavanaugh pataiko iš toli – 55:58.

34 min. Nikola Kaliničiui techninė pražanga už vaidybą prieš Edgarą Ulanovą.

33 min. Nate'as Woltersas traukia serbus. Kauniečiams neblogai pavyksta užpulti, bet kyla nemažai sunkumų ginantis.

32 min. Mareko Blaževičiaus agresija virsta taškais. Lukas Lekavičius pataiko nesąmonę iš aikštės kampo. Fantastika! 49:51.

31 min. Mantas Kalnietis pelno pirmuosius taškus, bet Marko Simanovičius pataiko iš toli... 44:49.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Crvena zvezda“ 42:46.

30 min. Nielsas Giffey pataiko trečią tritaškį, Marekas Blaževičius prideda metimą iš po krepšio ir kauniečiai dar kvėpuoja.

27 min. Serbai tolsta. Pirmasis pavojaus signalas. 37:45.

26 min. Komandos išlaisvėja atakuodamos. Lukas Lekavičius pataiko iš toli, bet jau kitos atakos metu serbai irgi atsako tritaškiu. 37:41.

25 min. Šešis pirmus metimus prametęs Edgaras Ulanovas pagaliau pataiko tritaškį – 32:34.

23 min. Joshas Nebo vėl traukia kauniečius įspūdingu dėjimu – 29:34.

22 min. Penktas Nikola Kaliničiaus taškas iš eilės.

21 min. Nikola Kaliničius tritaškiu didina kauniečių deficitą iki penkių taškų. 27:32.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Crvena zvezda“ 27:29.

20 min. Kėlinio pabaigą geriau sužaidžia šeimininkai.

18 min. Lukas Lekavičius pataiko paskutinę atakos sekundę, bet ir serbai atsako tuo pačiu – 25:25.

17 min. Po minutės pertraukėlės šeimininkai pelno keturis taškus be atsako – 21:21.

14 min. Janis Strelniekas pataiko flauterį – 21:17.

13 min. Nielas Giffey pataiko antrą savo tritaškį – 19:17. Serbai pataikė tik vieną tritaškį iš devynių.

12 min. Serbai atkuto ir vėl perėmė iniciatyvą, bet kauniečius ir toliau tempia Joshas Nebo. Jau aštuntas taškas ir solidus dominavimas gynyboje. 16:17.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Crvena zvezda“ 14:13.

9 min. Marekas Blaževičius keičia puikiai rungtyniavusį Joshą Nebo. Štai toks Jure Zdovcas. Nielas Giffey išveda kauniečius į priekį 14:13.

9 min. Nielsas Giffey pataiko iš toli ir jau lieka tik vienas taškas – 12:13.

8 min. Joshas Nebo atkovoja kamuolį po varžovų krepšiu ir vėl pažadina savyje žvėrį – 9:13.

7 min. Serbai kol kas kontroliuoja rungtynes. Atsiliekame 7:13.

6 min. Kauniečių žaidimą pagyvina gana anksti į aikštę žengęs Mantas Kalnietis. Gynėjas kabina kamuolį Joshui Nebo ir šis krauna iš viršaus.

3 min. Gynyboje kol kas skylių daug. Jure Zdovcas neturėtų būti patenkintas. 5:9.

2 min. Buvęs žalgirietis Nate'as Woltersas ramiai renka taškus, bet Janis Strelniekas leidžia tritaškį – 5:5.

1 min. Jau pirmoji žalgiriečių ataka – kitokia nei įprastai šį sezoną. Edgaras Ulanovas žaidžia nugara, bet metimas skrieja pro šalį.

Startinis kauniečių penketukas: Emmanuelis Mudiay, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Joshas Nebo.