Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 14d. 12:43

P.Motiejūnas: apie didžiausią naujo trenerio privalumą ir J.Landale'o norą išvykti

Kauno „Žalgirio“ paieškos baigtos. Beveik prieš dvi savaites Šarūno Jasikevičiaus atlaisvintą poziciją komandos vadovai patikėjo 38-erių specialistui iš Austrijos Martinui Schilleriui.

„Nekomentuoju gandų, bet vis tiek pakomentavau“, – spaudos konferencijos pabaigoje atsiduso „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas.

Konferencija buvo skirta naujojo stratego pristatymui, bet ne mažiau dėmesio joje skirta ir sudėties komplektacijos situacijai.

Atsiraitojęs rankoves žaidėjų ir trenerių rinkoje pastaruoju metu dirbęs Kauno komandos vadovas vieną svarbų uždavinį jau įgyvendino, o dabar tikisi, kad pavyks išlaikyti kuo didesnę dalį praėjusio sezono komandos.

P.Motiejūnas spaudos konferencijoje atskleidė, kad „Žalgiris“ jau buvo sutaręs su Kaziu Maksvyčiu, įvardijo pagrindinį jam imponavusį M.Schillerio privalumą, kalbėjo apie Jocko Landale'o norą palikti „Žalgirį“ bei pakomentavo bent kelių kitų žalgiriečių situaciją.

„Džiaugiamės, kad radome trenerį. Manome, kad jis yra ambicingas, šiuolaikinis. Jam tiko mūsų komanda ir patiko ta sudėtis, kurią mes turime. Laukiame naujo etapo ir darbo su treneriu“, – sakė P.Motiejūnas.

– Kalbant apie trenerio paieškas. Kiek buvo kandidatų ir kaip vyko derybos?

– Jei atvirai, niekada neturėjome tiek daug kandidatų. Vien spaudoje matėme, kiek buvo daug pavardžių, ir agentai kiek daug rašė, ir treneriai rašė. Pradėjome nuo lietuvių, norėjosi, kad treneris būtų lietuvis. Bet supratome, kad neturime samdyti vien dėl to, kad lietuvis. Turime rasti trenerį, kuris dirbtų su komanda ir siektų rezultatų. Tai kai neradome lietuvio ir išėjome į tarptautinę rinką, kandidatų buvo turbūt kokie 30–40. Rimtai kalbėjome su keturiais, kuriuos atrinkome į galutinį etapą ir pasirinkome vieną.

– Kiek buvote arti, kad sutartumėte su Kaziu Maksvyčiu?

– Sunku išmatuoti. Su Kaziu buvome viską sutarę, bet klubas nepaleido ir tiek. Su pačiu treneriu buvo sėkmingas pokalbis, gera diskusija, viskas tiko, bet buvo tokia situacija, kad yra įsipareigojimai ir viskas.

Su Kaziu buvome viską sutarę, bet klubas nepaleido ir tiek.

– Kada treneris pradės rinktis savo asistentus?

– Šiandien pradėsime kalbėtis ir derėtis viską. Artimiausiu metu, gal per savaitę, tikimės, kad pavyks viską išgryninti.

– Ar asistentai bus lietuviai?

– Kalbėsime, renkame pasiūlymus, ką galime jam rekomenduoti. Leisime jam pačiam kalbėtis su kiekvienu ir atsirinkti. Nemanau, kad bus vien lietuviškas štabas, bet bandysime, kad būtų kuo daugiau ir manau, kad tikrai dauguma bus lietuviai.

– Kokioje stadijoje šiuo metu yra komandos komplektacija, ar esate nusimatę kokių pirkinių?

– Kaip visą laiką nekomentuojame. Laukiame, kad branduolys liktų. Liko kelios dienos pagrindiniams žaidėjams, kurie turi savo sutartyse „pliusus“. Turbūt reikėtų išskirti tik Jocką, su kurio agentais kalbame, kad jis tikrai nori išvykti. Labiausiai jis nori išvykti į NBA, bet susijaukusi situacija jam labai gadina reikalus. Laisvųjų agentų rinka prasidės tik spalio 15-ąją, o iki tol mes nelabai galime laukti. Su jo agentais vyksta atviras pokalbis, kaip jam sudaryti sąlygas, bet tuo pačiu klubo nepastatyti į nepatogią situaciją, kai jau sezonas prasidės.

Kiti žaidėjai tikime, kad liks, bet vedame derybas. Gandų nekomentuojame, nors jų yra daug, bet kai įvyks faktas, tada paskelbsime ir komentuosime. Treneriui prisijungus, galvojame, kad viena kita pozicija bus parinkta ir jo. Ne tiek daug, nes jam tiko ir šita sudėtis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas

– Kai paaiškėjo, kad su lietuviu nepavyks susitarti, sakėte, kad ieškote alkano ir motyvuoto. Ar M.Schilleris nuo pat pradžių buvo jūsų pagrindinis taikinys?

– Negaliu pasakyti, kad jis buvo numeris vienas. Tikrai rinkomės su mūsų štabu, dėliojomės pliusus ir minusus, bet metai tikrai buvo aktualus klausimas. Norisi naudoti šiuolaikines technologijas, norisi, kad ir treneris būtų su jomis susipažinęs. Labiausiai nenorėjau to, kad ateitų su pilna sistema ir mums reikėtų keistis pagal trenerį. Užaugome su Šaru, norime toliau, kad judėtų žmonės, kurie dirbo su juo ir mes toliau kaip organizacija taip pat norėjome judėti. Pagrindinis tikslas buvo trenerio ambicija ir alkanumas.

– Ar Evaldas Beržininkaitis lieka komandoje?

– Tikimės, kad taip. Ir Evaldas, ir daktarai, ir Nerijus Navickas, ir visi kiti, kurie nebūdavo prie komandos, tai su jais dirbame, kad pratęstume.

– M.Schilleris nėra iš Eurolygos trenerių aplinkos. Ar nematote to kaip rizikos ir kaip jis pats į tai reagavo?

– Rizika yra, bet galvojame, kad tai yra privalumas, kad jis nėra žinomas ir „išskautintas“ Europoje. Supratome, kad jam reiks palaikymo ir esame pasiruošę tą palaikymą jam duoti. Iš jo nuo pat pradžių jautėme norą ateiti ir pasinaudoti šansu. Alkanumas iš jo jautėsi. Kalbėjome apie skirtumus Europos ir NBA krepšinyje, kas žaidžiama Europoje ir Amerikoje, kokie yra didžiuliai skirtumai, bet sutarėme, kad nėra gero ir blogo stiliaus ir ieškosime mišinio, kaip rasti tinkamiausią kelią pasiekti pergalę.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Martinas Schilleris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Martinas Schilleris

Vėlgi, akcentavome, kad jis nėra gerai žinomas ir nėra iš kažkokio trenerių „klano“. Jis yra šviežias kraujas ir kartu galėsime augti.

– Skelbėte, kad kontraktas yra dvejų metų. Tai – garantuoti dveji metai ar su vadinamuoju „pliusu“?

– Garantuoti dveji metai. Treneris tikrai galėjo likti ten ir pretenduoti į NBA komandos asistento darbą, bet nusprendė atvykti čia. Mes tikrai turime jam parodyti pasitikėjimą ir jį rodysime. Tikime šiuo procesu ir suprantame, kad greitai rezultatų nebus. Reikės kantrybės, reikės dirbti, bet mes pasiruošę dirbti.

– Ar J.Landale'as ir Nigelis Hayesas gali išeiti tik į NBA?

– Nenoriu eiti į detales. Jocko atveju tai tikrai jis gali eiti bet kur. Vakar matėte, rašė ir apie „Barcelona“. Jokio kontakto su jais neturėjome, čia turbūt yra agento darbas. Bet kiek mes kalbėjome anksčiau, Jocko planas tikrai buvo NBA ir mes netgi tada, kai pasirašėme su juo sutartį, žinojome, kad jo galutinis tikslas yra NBA, tai stengsimės nesudaryti kliūčių ir rasti sprendimą.

Su Nigeliu, kaip ir Thomasu Walkupu, vyksta kalbos su jais, su jų agentais. Tikimės ir labiausiai į tai panašu, kad jie tikrai grįš ir tęs darbą su mumis.

Jo galutinis tikslas yra NBA, tai stengsimės nesudaryti kliūčių ir rasti sprendimą.

– Kada naujas treneris atvyks į Kauną?

– Kalbame, kad apie rugpjūčio vidurį – pirmą arba antrą savaitę. Iš jo yra noras atvykti kuo greičiau. Bet kol kas čia nelabai yra tų žaidėjų, tai nereikia per anksti susirinkti. Dėliosimės dabar pasirengimo etapą, kur startuosime, ir pagal tai derinsime.

– Sakėte, kad keli žaidėjai bus pagal trenerį. Kokios tai gali būti pozicijos?

– Reikia išlaukti kelias dienas. Darbas pradėtas, su daug kuo esame finišo tiesiojoje. Treneris informuotas, kad tos pozicijos yra suderintos, kai bus parašai, tada paskelbsime ir matysime. Bet kažkokie minimalūs pakeitimai sudėtyje tikrai bus svarstomi.

– Kokia yra Artūro Milaknio situacija?

– Jis kol kas yra be kontrakto. Bet mes norime, kad liktų ir tikime, kad liks. Vedame derybas ir galvojame, kad trenerio paskyrimas buvo tas paskutinis etapas, kurio Artūras laukė. Tikimės greitu metu pabaigti derybas, pasiekti susitarimą ir matyti „Žalgiryje“.

Komentarai: 3
Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:42
00:58
00:28

Esports namai

URBAN˙/