2020 11 13

Pelkę priminusį mačą Prancūzijoje A.Gudaitis paliko su pergale kišenėje

Prancūzijoje – atbukę Eurolygos komandų puolimo ginklai. Artūro Gudaičio atstovaujama Sankt Peterburgo „Zenit“ (3-1) ekipa svečiuose 66:53 (12:11, 16:10, 16:16, 22:16) pranoko Vilerbano ASVEL (1-5) krepšininkus bei lipa turnyrinėje lentelėje į viršų.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo pirmoji „Zenit“ pergalė po kiek daugiau nei mėnesio pertraukos. Dviem laimėjimais sezoną pradėję Xavi Pascualio auklėtiniai ketverias rungtynes praleido dėl COVID-19 protrūkio komandoje, o praėjusią savaitę krito prieš Pirėjo „Olympiakos“.

Nors ASVEL sukrapštė mažai taškų, tačiau ji buvo toli Eurolygos antirekordo. Palyginimui, mažiausiai taškų turnyro istorijoje yra pelniusi Novo mesto KRKA ekipa iš Slovėnijos, kuri 2003-aisiais rungtynėse su Maskvos CSKA surinko vos 35 taškus.

Penktadienio rungtynėse abi komandos pasižymėjo tragišku pataikymu – ASVEL pataikė 41 proc. dvitaškių, 29,4 proc. tritaškių bei 54,5 proc. baudų metimų. Tuo metu „Zenit“ pataikė vos 4 dvitaškius iš 20 (20 proc.).

Vienas Charlesas Kahudi realizavo 4 iš 5 pataikytų ASVEL komandos tritaškių, tuo metu kitoje barikadų pusėje Billy Baronas surinko 3 iš 4 ekipos įmestų tolimų metimų.

Artūras Gudaitis pergalingame mače įmetė 9 taškus (3/6 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, suklydo 2 kartus, 4 kartus prasižengė bei surinko 5 naudingumo balus.

Likus 2 minutėms iki susitikimo pabaigos „Zenit“ persvara siekė vos 3 taškus (56:53), tačiau dvikovą ji užbaigė atkarpa 10:0.

Kitą savaitę A.Gudaičio laukia mačas Mytiščiuose prieš Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“ bei išvyka į Berlyną ir rungtynės su ALBA.

ASVEL: Charlesas Kahudi 14, Moustapha Fallas ir Davidas Lighty – po 10.

„Zenit“: Willas Thomasas 14, Alexas Poythressas 12, Mateuszas Ponitka, Artūras Gudaitis ir Billy Baronas – po 9.