2020 02 06

Per plauką nuo rekordo: F.Campazzo Berlyne atliko 19 rezultatyvių perdavimų

Kosminis Eurolygos turas tęsiasi. Kauno „Žalgiris“ nuliejo Stambulą dar nematytu šį sezoną tritaškių skaičiumi, tuo metu Berlyne šeimininkavęs argentinietis Facundo Campazzo pakartojo visų laikų Eurolygos rezultatyvių perdavimų rekordą. Įžaidėjo vedama Madrido „Real“ (18-6) Vokietijos sostinėje po dramatiškos kovos Roko Giedraičio atstovaujamą Berlyno ALBA (8-16) įveikė 103:97 (41:25, 9:35, 29:11, 24:26).
Facundo Cmpazzo
Facundo Cmpazzo / Euroleague.net nuotr.

Kamuolio burtininkas iš Argentinos pergale pažymėtame mače žaidė 28 minutes, pelnė 10 taškus (0/1 dvit., 2/2 trit. 4/6 baud.), atliko 19 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 3 kamuolius, suklydo kartą ir surinko 28 efektyvumo balus.

Įžaidėjas vien per pirmąjį ketvirtį atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir užfiksavo naują Eurolygos rekordą.

F.Campazzo kėsinosi pagerinti Stefanui Jovičiui priklausantį 19 rezultatyvių perdavimų rezultatą, kurį serbas užfiksavo prieš ketverius metus atstovaudamas Belgrado „Crvena zvezda“ ekipai, tačiau likus 2 minutėms iki mačo pabaigos prasižengė penktąjį kartą ir dvikovą baigė anksčiau laiko.

Atakų generolo vedama „Real“ per pirmąjį kėlinį Berlyne surinko 41 tašką ir turėjo 16 taškų pranašumą, tačiau Aito Garcio Reneseso auklėtiniai per antrąjį ketvirtį žaidė fantastiškai ir laimėję kėlinį net 26 taškų persvara (35:9) į ilgąją pertrauką nusinešė dviženklį pranašumą 60:50.

Eilinį perdavimą saldainį šio vakaro rungtynėse atliko ALBA puolėjas Luke'as Sikma.

Trečiąjį ketvirtį „Real“ laimėjo 29:11 ir perėmė mačo kontrolę į savo rankas. Nors Berlyno krepšininko Makai Masono tritaškis, likus 2 minutėms iki susitikimo pabaigos, priartino ALBA per 6 taškų atstumą, tačiau labiau patampyti už karališkojo klubo ūsų vokiečiams nepavyko.

Abi komandos šio vakaro rungtynėse pasižymėjo įspūdingu pataikymu iš toli. Šeimininkai realizavo 14 tritaškių iš 25 (56 proc.), Madrido krepšininkai – 16 iš 32 (50 proc.).

Rokas Giedraitis šio vakaro rungtynėse žaidė 23 minutes, pelnė 17 taškų (2/4 dvit., 3/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

ALBA: Rokas Giedraitis 17, Marcusas Ericssonas 12, Martinas Hermannssonas ir Johannesas Thiemanas – po 10.

„Real“: Jaycee Carrollas (5/8 trit.) ir Anthony Randolphas (5/8 trit.) – po 27, Jeffrey Tayloras 13, Facundo Campazzo 10 (19 rez. perd.).