2021 10 21

Po nesėkmės L.Lekavičius plakė save, bet kirto ir teisėjams: „Jie padarė keletą klaidų“

Pirmosios pergalės Eurolygoje Kauno „Žalgiriui“ (0-5) dar teks palaukti. Jures Zdovco auklėtiniai paskutinių sekundžių dramoje namuose 73:75 (24:13, 15:14, 16:25, 18:23) krito prieš Miuncheno „Bayern“ bei liko vienintele komanda turnyre, kuri dar nėra patyrusi pergalės džiaugsmo.

Puikią energiją pirmoje mačo pusėje demonstravęs Kauno „Žalgiris“ vienu metu turėjo 16 taškų persvarą, bet trijų pagrindinių taškų rinkėjų neturėję žalgiriečiai po ilgosios pertraukos išsikvėpė ir ėmė klimpti Miuncheno „Bayern“ gynybos gniaužtuose.

Rungtynių likimą išsprendė solidžiai pabaigoje sužaidę bavarų žaidėjai Vladimiras Lučičius ir DeShaunas Thomasas.

„Gaila, kad paleidome tokį šansą. Manau, turėjome galimybių laimėti. Nežinau, gale pridarėme kvailų klaidų. Aš padariau kvailų klaidų ir nepavyko iškovoti pergalės“, – po dvikovos sakė L.Lekavičius.

Žemiausias Eurolygos krepšininkas ketvirtadienio vakarą ant Nemuno salos parketo praleido 23 minutes, pelnė 17 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Jis be keitimų žaidė visą ketvirtąjį kėlinį bei po mačo pripažino, jog pritrūko jėgų.

„Turbūt taip, – į klausimą, ar nuovargis kišo koją mačo pabaigoje, atsakė L.Lekavičius. – Nesu pratęs tiek žaisti. 23 minutės.. Dažniausiai žaidžiu 15-20 minučių. Galbūt pritrūko jėgų, bet pasiteisinimų negali būti.“

Įprastai ramus Lukas dvikovos metu poroje epizodų atrodė įtūžęs po arbitrų sprendimų. Vienas jų buvo, kai prarado kamuolį prieš „Bayern“ centrą Othello Hunterį.

„Jis išspyrė kamuolį. Teisėjas nieko nesušvilpė, nežinau..“, – varžovų taisyklių pažeidimą pabrėžė įžaidėjas.

Kitas momentas buvo, kai L.Lekavičius greitoje atakoje įsirėžė į „Bayern“ krepšininką Darruną Hilliardą. Nors atrodė, jog amerikietis dar buvo judesyje, tačiau pražanga buvo sušvilpta pačiam lietuviui.

„Teisėjai padarė keletą klaidų. Puolime pražanga nežinau ar buvo, tai truputį išmušė mane iš vėžių. Manau, kad buvo bauda gynyboje“, – sakė „Žalgirio“ vijurkas.

L.Lekavičius užsiminė ir apie pirmuosius naujojo „Žalgirio“ stratego Jure Zdovco įneštus žaidimo pokyčius.

„Manau, kad gynyba. Ji buvo tikrai gera, ypač pirmoje pusėje. Treneris prašė rotuoti, būti aktyviems gynyboje. Manau, kad mums tai gerai sekėsi. Puolime dar sunku kažką įsivesti naujo, laiko nėra, galvoju, kad ateityje žaidimas tik gerės“, – užbaigė L.Lekavičius.