2018 11 23

Namų arena „Žalgiriui“ – lyg užkeikta: krito ir prieš „Chimki“

Kauno „Žalgirio“ (3-6) krepšininkai toliau nesugeba padovanoti pergalės savo žiūrovams. Penktadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 83:84 (26:19, 13:18, 18:21, 26:26) krito prieš Maskvos srities „Chimki“ (3-6).
Brandonas Daviesas
Brandonas Daviesas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Tai – jau penktoji žalgiriečių nesėkmė namų arenoje šį sezoną per tiek pat žaistų rungtynių.

Šįkart mačą stebėjo 14 537 žiūrovai, tačiau jų energija Lietuvos čempionams vėl nepadėjo iškovoti svarbios pergalės.

Susitikimą „Žalgiris“ pradėjo užtikrintai: kamuolys puikiai vaikščiojo puolime, „Chimki“ komanda rinkosi pražangą po pražangos ir jau pirmąją antrojo kėlinio minutę skirtumas tapo dviženklis 29:19.

Per pirmąjį kėlinį Aleksejus Švedas, vidutiniškai Eurolygoje renkantis po 25,3 taško, sugebėjo surinkti 2 taškus ir pramesti 5 metimus.

Antrojo ketvirčio pradžioje Rusijos klubo lyderis sėdėjo ant suolo, o jo ekipa pradėjo artėti prie aikštės šeimininkų. Nuo suolo pakilęs A.Švedas davė dar daugiau energijos ir į didžiąją pertrauką komandos išsiskirstė „Žalgiriui“ pirmaujant vos dviem taškeliais (39:37).

Trečiajame kėlinyje A.Švedas ir kompanija jau ėmė diktuoti savo sąlygas. „Žalgiris“ dažnai klydo ir tai leido „Chimki“ laikytis priekyje. Laimei, nedideliu skirtumu.

Ketvirtas kėlinys tapo tikru nervų karu ir baudų metimų konkursu. Vis dėlto „Chimki“ komanda sugebėjo nutildyti „Žalgirio“ areną.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Eurolygos rungtynės Kaune: „Žalgiris“ – „Khimki“

Tiesa, Artūras Milaknis po minutės pertraukėlės, likus 6 sek., iš toli metė visiškai laisvas, bet nepataikė. Tada Brandonas Daviesas jo metimą pataisė, tačiau dviejų taškų pergalei neužteko.

Nors sunkiai mačą pradėjo, bet puikiai jį užbaigė A.Švedas. Ruso sąskaitoje – 25 taškai (3/10 trit.) ir net 10 rezultatyvių perdavimų. Iš viso – 32 naudingumo balai.

„Žalgiris“ metė net 44 baudų metimus, o pataikė 35 (80 proc.).

Brandonas Daviesas pelnė 23 taškus (4/6 dvit., 15/18 baud. met.) ir buvo rezultatyviausias komandoje. Jis taip pat atkovojo 13 kamuolių ir surinko net 39 naudingumo balus.

Žalgiriečius labiausiai skandino klaidos. Jų Šaro auklėtiniai padarė net 21.

Tai – antras „Žalgirio“ pralaimėjimas šią savaitę. Trečiadienį Lietuvos čempionai Maskvoje 97:99 per pratęsimą krito prieš Maskvos CSKA.

Kitas rungtynes kauniečiai lapkričio 29-ąją (ketvirtadienį) namuose žais prieš lietuviškąją Milano „Olimpia“ ekipą.

„Žalgiris“: B.Daviesas 23 (15/18 baud. met., 13 atk. kam.), M.Grigonis 13, N.Woltersas ir A.White'as (9 atk. kam.) po 12, E.Ulanovas ir A.Kavaliauskas po 6, D.Waltonas 5, A.Milaknis 3.

„Chimki“: A.Švedas 25 (10 rez. perd.), J.Mickey 20 (7 atk. kam.), S.Markovičius 13.

„Žalgiris“ Statistika „Chimki“
18/37 (49 proc.) Dvitaškiai 16/29 (55 proc.)
4/12 (33 proc.) Tritaškiai 10/30 (33 proc.)
35/44 (80 proc.) Baud. met. 22/30 (73 proc.)
35 Atk. kam. 24
11 Rez. perd. 21
21 Klaidos 12

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Chimki“ 83:84 (26:19, 13:18, 18:21, 26:26)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“

Likus 0 sek. Milas išmetė laisvą tritaškį, bet nepataikė. B.Daviesas pamušė kamuolį, tačiau dviejų taškų buvo per mažai.

Likus 8 sek. N.Woltersas pataikė tik vieną baudą, o J.Mickey išprovokavo pražangą. Aukštaūgis pataikė kartą ir kauniečiai vėl atsiliko trimis – 81:84.

Likus 12 sek. A.Gillas išprovokavo pražangą, bet pataikė tik 1 baudą. Šeimininkų deficitas – 3 taškai – 80:83.

Likus 19 sek. A.White'as išprovokavo pražangą ir atsilikimą sumažino – 80:82.

Likus 29 sek. Pražanga prieš prastokai baudas metantį J.Mickey. Jis neklysta, „Žalgiris“ toliau atsilieka – 78:82.

Likus 50 sek. Milas nepataikė iš toli, B.Daviesas išprovokavo pražangą – 78:80.

Likus 1:17 min. B.Daviesas sumetė baudų metimus – 76:79.

Likus 1:26 min. A.Švedas pataikė sunkų tritaškį ir padidino „Žalgirio“ atsilikimą – 74:79.

Likus 1:50 min. A.Milakinis smeigia iš toli! – 74:76.

38 min. A.Švedas pataikė dvitaškį su pražanga, N.Woltersas atsakė dvitaškiu, o J.Mickey sudrebino krepšį dėjimu. „Žalgiris“ vis dar atsilieka – 71:76.

37 min. A.Švedas pataikė neuždengiamą dvitaškį, o B.Daviesas sumetė abu baudų metimus – 68:72.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas

A.Švedas žaidžia vienas nerezultatyvesnių rungtynių, bet šiandien puikiai skirsto kamuolį. Jeigu prie 10 rezultatyvių perdavimų pridės dar vieną, turės sezono rekordą.

36 min. A.White'as sumažino atsilikimą iki 5 taškų, bet kitoje atakoje gavo nuostabų stogą – 65:70.

„Žalgirį“ žudo klaidos. Su 19 per 35 minutes Eurolygos ketvirtfinalio pretendentų nenugalėsi.

35 min. S.Markovičius privertė aikštės šeimininkus dar kartą suklysti ir pelnė taškus. Tada jau A.Kavaliauskas prasižengė puolime, o „Žalgirio“ atsilikimas auga 63:70.

34 min. A.Kavaliauskas pelnė lengvus taškus po puikaus M.Grigonio perdavimo –63:65.

33 min. Gražūs N.Wolterso taškai iš po krepšio po prasiveržimo – 61:65

Į aikštę lekia pikto sirgaliaus paleistas daiktas. Šie pasiutę dėl arbitrų. Bet tikrai ne teisėjai dabar yra „Žalgirio“ problema. O tokiems žiūrovams arenoje ne vieta.

31 min. M.Grigonis prarado jau 17-ąjį „Žalgirio“ kamuolį, o J.Mickey didino „Žalgirio“ deficitą – 57:60.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 57:58 (26:19, 13:18, 18:21)

30 min. N.Woltersas paskutinę sekundę siunčia į krepšį dvitaškį ir komandas vėl skiria vos taškas – 57:58.

29 min. S.Markovičius pataikė dar vieną tritaškį, o „Žalgiris“ daro vieną klaidą po kitos. Nuotaiką kiek pagerino B.Davieso taškai su pražanga – 55:58.

Vyksta lūžio momentas. Šaras bandė keisti žaidimo tėkmę įleisdamas į aikštę du įžaidėjus – Woltersą ir Westermanną. Susirūpinęs treneris kulniavo palei šoninę liniję giliuose apmąstymuose. Net ir po grubesnių „Žalgirio“ klaidų jis gan ramiai reagavo į situaciją aikštėje ir susimąstęs galvoje dėliojo žaidimo planą. „Žalgiris“ trumpam pristabdė „Chimki“ spurtą, bet susigrąžinti iniciatyvos nepavyko.

28 min. N.Wolterso metimą varžovas blokavo, tačiau per vėlai ir teisėjai taškus įskaitė. Atsilikimą gynėjas sumažino iki minimumo – 52:53.

26 min. T.Crockerio tolimas metimas padidino „Žalgirio“ deficitą iki 6 taškų, bet tada keturias baudas iš eilės sumetė M.Grigonis – 50:52.

25 min. A.Gillas įkrovė iš viršaus greitoje atakoje, o Šaras paprašė minutės pertraukėlės. Jo komanda paleidinėja kontrolę – 45:49.

24 min. A.White'as susilaukė daug Šaro riksmų dėl to, kad leido A.Švedui prasiveržti ir užsidirbo pražangą. A.Švedas smeigė dar ir tritaškį. „Žalgiris“ jau atsilieka – 45:47.

„Žalgiris“ šiandien vėl kaip raitelis be galvos. Per 4 minutes Šaras keičia jau antrą įžaidėją. Iš pradžių vilčių nepateisino Nate'as Woltersas, o jį pakeitęs Derrickas Waltonas taip pat nesužavėjo trenerio.

23 min. A.Švedas metė tris baudų metimus po M.Grigonio pražangos. Šeimininkų persvara yra minimali – 43:42.

Marius Grigonis palindo po Švedo oda. Suerzintas rusas po kibaus kontakto trinktelėjo lietuviui per pakaušį ir užsidirbo nesportinę pražangą. Akivaizdu, kad M.Grigonio atkaklumas veikia „Chimki“ lyderį. Neblogas ženklas.

21 min. Jau pirmosios atakos metu „Chimki“ išlygino rezultatą, bet M.Grigonis vėl išvedė žalgiriečius į priekį – 41:39.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 39:37 (26:19, 13:18)

20 min. M.Grigonis nepataikė iš puikios padėties, tačiau B.Daviesas su pražanga pataisė komandos draugo metimą ir riaumodamas mušėsi į krūtinę – 39:34.

Tiesa, kėlinys baigėsi S.Markovičiaus tritaškiu ir efektingu bloku L.Westermannui.

19 min. Puiki „Žalgirio“ gynyba ir „Chimki“ metimas, nelietęs lanko.

18 min. Šaras minutės pertraukėlės metu auklėjo E.Ulanovą. Šis visiškai nesilaikė gynybinio plano. „Kurią mes sistemą žaidžiame, Ule?“, – rėkė treneris.

Jau rašiau, kaip „Žalgirio“ gynyba pagirtinai tvarkosi su Aleksejumi Švedu – iki šių eilučių buvo pataikęs tik 1 metimą iš 7 ir turėjo -1 naudingumo balą. Lyg tyčia, prieš publikuojant šias eilutes, A.Švedas per dvi atakas pelnė 6 taškus iš eilės. Tiek žinių. „Žalgirio“ gynyba su šiuo žaidėju privalo išlikti maksimaliai budri.

18 min. A.Švedas pataikė pirmąjį savo tritaškį. Žalgiriečių pranašumas toliau tirpsta – 35:32.

17 min. Nesusipratimas „Žalgirio“ arenoje. Buvo paskelbta minutės pertraukėlė, tačiau paaiškėjo, kad niekas jos neprašė. Šokėjos tuo metu jau buvo pradėjusios pasirodymą, tad teisėjui teko švilpauti tol, kol jos pamatė, kad vyksta kažkas neįprasto.

16 min. Žalgiriečiai jau suklydo 8 kartus, tačiau „Chimki“ ekipa artėti nesugeba. A.White'as dėjimu viena ranka vėl didina atotrūkį iki 10-ties – 35:25.

Artūras Milaknis palieka aikštę išmetęs vieną neblogą tritaškį, bet taip ir nepasiekęs tikslo. Prisėdęs ant suolo kiek nusiminęs geria vandenį, bet Šaras guodžia snaiperį – padirbėjo visai neblogai, ištampė „Chimki“ gynybą ir smarkiai prisidėjo prie įgyto dviženklio skirtumo.

15 min. Aikštėje vėl pasirodė A.Švedas, o „Žalgiris“ atstatė dviženklę persvarą – 33:23.

14 min. Be A.Švedo „Chimki“ atrodo geriau ir susikuria kokybiškesnius šansus atakuoti.

Puikiai į žaidimą įsijungęs „Chimki“ centras Jordanas Mickey šiandien turi per daug energijos. Po švilpuko blokuoja jau antrą „Žalgirio“ metimą, besileidusį į krepšį. Aaronas White'as šypsosi. „Žalgirio“ amerikietis pasiliks savo energiją efektingiems skrydžiams ketvirtajame kėlinyje.

13 min. Septintą kartą suklydę žalgiriečiai dovanoja laisvą tritaškį, kurį J.Vialtsevas pataikė. „Žalgirio“ pranašumas mažėja – 29:23.

12 min. Arena švilpia dėl A.Kavaliauskui užfiksuotos pražangos, tačiau tikslą pasiekė tik vienas baudos metimas. Deja, bet A.Milaknio pataikytas tritaškis įskaitytas nebuvo – L.Birutis prieš tai prasižengė puolime.

Per pirmąjį kėlinį „Žalgiris“ metė net 14 baudų. Palyginimui, tai jau daugiau nei per visas rungtynes su „Real“ ar „Fenerbahče“.

11 min. M.Grigonis kėlinį pradėjo tritaškiu ir padidino „Žalgirio“ pranašumą iki dviženklio – 29:19.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Chimki“ 26:19

Charlesas Jenkinsas yra įdomus vaikinas. „Chimki“ pitbulis prieš rungtynes atidavė apyrankę mažam „Žalgirio“ aistruoliui pirmoje žiūrovų eilėje, o per mačo pauzę, „Žalgiriui“ metant baudas, spėja pasišnekučiuoti su VIP žiūrovais.

10 min. A.Kavaliauskas lengvai pelnė dar du taškus, tačiau S.Monia atsakė tritaškiu. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis D.Waltonas išprovokavo dar vieną pražangą.

Maža to, S.Markovičius dar nubaustas ir technine pražanga – 26:19.

8 min. „Švedas yra dar?“ – klausia Šaras asistentų per minutės pertraukėlę. Dar vienas įrodymas, kad tiek „Žalgirio“ gynyba, tiek ir puolimas labai priklauso nuo šio žmogaus.

7 min. „Žalgiris“ kaip nori tampo varžovų gynybą. Šįkart tritaškį smeigė D.Waltonas – 18:12.

Superagresyvus Brandonas Daviesas. „Žalgirio“ centras vien per pirmąjį kėlinį jau metė tiek baudų (8), kiek daugiausiai per vieną mačą buvo išmetęs šį sezoną.

6 min. „Chimki“ niekaip nesugeba apsiginti be pražangų. Per kiek daugiau nei 5 minutes Rusijos ekipa taisykles pažeidė 6 kartus.

5 min. Atrodo, kad E.Ulanovo ausis pasiekė Šaro kritika. Du taškai ir pražanga, o tada – A.White'o tritaškis bei didėjanti persvara – 15:8.

4 min. „Žalgiris“ puikiai juda puolime ir arba provokuoja pražangas, arba susiranda geras progas metimams. B.Daviesas baudų metimais laiko šeimininkus priekyje – 8:4.

Kiekvienas Edgaro Ulanovo prisilietimas prie kamuolio palydimas emocijų banga. Toks jausmas, kad visa arena nori, jog puolėjas užbaigtų ataką kiekvieną kartą prisilietęs prie kamuolio. Ir iš tiesų, E.Ulanovas kol kas žaidžia labai agresyviai ir ieško progų pasižymėti.

3 min. Kaip gaila! A.White'as kilo aukštai, bet jam įdėti į krepšį nepavyko.

2 min. E.Ulanovas provokavo A.Švedo pražangą ir sumetė baudas. Žalgiriečiai mačo pradžioje pirmauja – 6:2.

1 min. Pirmasis A.Švedo metimas skrieja pro šalį, o A.White'as dėjimu atidarė šeimininkų taškų sąskaitą – 2:0.

Startiniai komandų penketai:

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas, Thomasas Walkupas, Aaronas White'as, Edgaras Ulanovas, Brandonas Daviesas.

„Chimki“: Dee Bostas, Aleksejus Švedas, Anthony Gillas, Charlesas Jenkinsas, Malcolmas Thomasas.