2020 12 30

Po „Žalgirio“ triumfo – vokiečių skausmas dėl dvigubos nesėkmės ir nostalgija M.Grigoniui

Berlynas liūdi po Kauno „Žalgirio“ viešnagės. Antradienį žalgiriečiai vokiečiams įteikė dvigubą nesėkmę. Ne tik dėl pralaimėjimo „Žalgiriui“ 71:74, bet ir vieno lyderių netekties.

„ALBA komandos nesėkmė – ir dėl pralaimėjimo „Žalgiriui“, ir dėl Luke'o Sikmos“, – pralaimėjimą žalgiriečiams dvigubu pavertė rbb24.de.

Berlyno ALBA aukštaūgis ketvirtajame kėlinyje patyrė traumą ir lemiamu metu aikštėje nebepasirodė. Tai buvo viena iš pagrindinių šeimininkų pralaimėjimo priežasčių. Iki traumos vos per 18 minučių L.Sikma buvo spėjęs surinkti 11 taškų, 5 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Luke'as Sikma ir Thomasas Walkupas

Vokietijos interneto portalas išskyrė nepriekaištingą ALBA kovingumą, bet per daug blogų sprendimų po pertraukos, kurie berlyniečiams atnešė pralaimėjimą. ALBA, beje, iš viso suklydo 16 kartų.

Nors iki pertraukos vaizdas vokiečius jau buvo nuteikęs pergalei.

„Daugkartiniai Lietuvos čempionai, treniruojami austro ir buvusio Bundeslygos asistento Martino Schillerio, kietai gynėsi ir pavogė iš berlyniečių greitį, – rungtynes analizavo rbb24.de. – Žalgiriečiai kantriai skirstė kamuolį ir sunkino ALBA darbą gynyboje. Ilgas, bet labai judrus Joffrey Lauvergne'as efektyviai darbavosi po krepšiu.

Tačiau tai nebuvo geriausias krepšinio spektaklis. Daug prarastų kamuolių, mažas rezultatyvumas, jokių tritaškių. Visgi, kai abi komandos po švenčių taip stipriai susirėmė, nebuvo nuobodu.

„Žalgirio“ žaidimas buvo pagrįstas gynyba, tačiau dažnai ji peržengė pražangos ribą. Tuo tarpu puolime ieškodami progų atakuoti krepšį žalgiriečiai sunkiai vargo. O ALBA po truputį tolo.

Buvęs berlynietis, šviesiaplaukis Marius Grigonis sudėtingai sugrįžo į savo buvusią darbovietę. Dar ir dar kartą jis turėdavo nutraukti savo veiksmus ir atiduoti kam nors kamuolį, o tai jį erzino.

Grigonis gyvena iš žaidimo tėkmės, improvizacijos, atvirų plotų. Jis sugeba išlaukti proveržio momento ir nė nemirktelėdamas nustebinti savo kitu sprendimu. Tai jį daro sunkiai sustabdomu. Grigonis nėra nei ypatingai greitas, nei jis labai aukštai šoka. Bet visada kantriai išlaukia savo šanso, todėl nepanikavo ir pirmoje mačo pusėje.

ALBA iki pertraukos pirmavo 37:31 ir pateikė rimtą paraišką pergalei pasiekti.“

M.Grigonis rungtynes baigė su 12 taškų, 5 rezultatyviais perdavimais ir 14 naudingumo balų.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Marius Grigonis

Kaip rungtynes analizavo rbb24.de, po pertraukos žalgiriečiai žaidė dar greitesnį krepšinį.

„Su kiekviena minute „Žalgirio“ pasitikėjimas augo, o metimai vis dažniau pasiekdavo tikslą. Tuo tarpu ALBA žaidimas vėlėsi, o abejonė puolime persidavė ir į gynybą. Vokiečiai atsidūrė už nugaros, o iki šiol beveik nepalaužiamo Luke'o Sikmos trauma sukomplikavo situaciją. Berlyniečiai labai stengėsi ir nepasidavė. Likus 4,7 sek. jie vis dar turėjo šansą laimėti. Tačiau profesionalusis Grigonis pataikė dvi svarbiausias baudas ir nulėmė rungtynių istoriją jam palankia kryptimi“, – savo analizę baigė rbb24.de.

„Pralaimėjimas po sunkios kovos, – reziumavo „Morgen Post“. – Po pertraukos lietuviai buvo greitesni ir tikslesni. ALBA iššvaistė per daug netaiklių baudų ir vis sunkiau stabdė svečių atakas. ALBA dar sugrįžo į kovą, bet buvęs berlynietis Grigonis sužlugdė buvusios komandos viltis.“

„Be sergančio vyr. trenerio – ALBA pralaimėjimas“, – akcentavo „Focus“.

„Hoop News“ apibendrino ALBA pralaimėjimą kaip dvigubą.

„Dar skaudžiau, kad ir taip traumų išretintas ALBA klubas turi dar vieną nuostolį. Sikma nebegalėjo žaisti ketvirtajame kėlinyje ir prisijungė prie traumuotų Marcuso Erikssono, Beno Lammerso bei Peytono Sivos, – rašė „Hoop News“. – Tiksli Sikmos diagnozė dar neaiški. Panašu, kad tai kojos raumens trauma.“

ALBA patyrė 10 pralaimėjimą per 16 rungtynių. Atidėtas pirmojo Eurolygos rato rungtynes sausio 5-ąją vokiečiai dar žais su Vitorijos „Baskonia“.

Tuo tarpu pirmąją sezono pusę uždaręs su 10 pergalių ir 7 pralaimėjimais, „Žalgiris“ įpusėjus sezonui bus pirmajame Eurolygos aštuntuke.