2021 01 19

Prieš kelionę į Kauną – dramatiškas „Olympiakos“ išsigelbėjimas Prancūzijoje

Pirėjo „Olympiakos“ (11-9) krepšininkai į Kauną vyks pakilia nuotaika. Graikai prieš akistatą su „Žalgiriu“ svečiuose po pratęsimo 101:93 (23:15, 21:22, 19:24, 23:25, 15:7) palaužė Vilerbano ASVEL (6-14) komandą.
Kostas Sloukas
Kostas Sloukas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Tai buvo iš lapkričio atkeltos 10-ojo turo rungtynės, kuriose ASVEL galėjo triumfuoti dar ketvirtajame kėlinyje.

Kevarriuso Hayeso ir Norriso Cole'o baudų metimai paskutinę minutę suteikė prancūzams 3 taškų pranašumą likus žaisti 9,9 sek. (86:83). Bet kamuolį į lyderio rankas atidavęs „Olympiakos“ klubas išsigelbėjo.

Kostas Sloukas paskutinėmis sekundėmis švystelėjo tritaškį ir kamuoliui skrodus tinklelį išlygino rezultatą bei pasiuntė rungtynes į pratęsimą.

Per papildomas minutes graikai varžovams dovanų jau nedalijo ir pasiėmė pergalę.

11:2 spurtavę svečiai paskutinę minutę susikrovė 6 taškų pranašumą (97:91), o ASVEL pastangos gelbėtis buvo bevaisės.

Iškovoję pergalę „Olympiakos“ žaidėjai pasiekė revanšą už dar neataušusį pralaimėjimą namuose. Praėjusį penktadienį šios komandos žaidė 20-ojo turo mačą Pirėjuje, kurį prancūzai laimėjo 69:63.

Kitas rungtynes „Olympiakos“ penktadienį žais „Žalgirio“ arenoje. Pirmąsias komandų tarpusavio rungtynes pačioje sezono pradžioje Pirėjuje 68:67 laimėjo žalgiriečiai.

Tiek „Žalgiris“, tiek „Olympiakos“ dabar turi vienodus pergalių ir pralaimėjimų santykius – po 11 laimėtų, ir po 9 pralaimėtus susitikimus. Tokius pačius rezultatus turi ir „Valencia“ bei Stambulo „Anadolu Efes“, o šios keturios komandos Eurolygoje dalinasi 7-10 vietas.

ASVEL: Norrisas Cole'as 21 (5/11 dvit., 1/7 trit., 8/8 baud., 6 rez. perd.), Davidas Lighty 18 (7 atk. kam.), Williamas Howardas 16, Kevarriusas Hayesas 13 (8 atk. kam.), Ismaelis Bako 10.

„Olympiakos“: Kostas Sloukas (9/9 baud., 6 rez. perd., 27 naud. bal.) ir Shaquielle'as McKissicas (10/13 baud., 26 naud. bal.) po 23, Hassanas Martinas 15 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Aaronas Harrisonas 12, Georgios Printezis 11.