2019 10 11

Prieš kelionę į Kauną „Real“ išgelbėjo snaiperis, ASVEL žengia svajonių startu

Vėlyvose ketvirtadienio Eurolygos rungtynėse Madrido „Real“ (2-0) ir Vilerbano ASVEL (2-0) pasiekė pergales ir užsliuogė aukštyn Eurolygos viršūnėje.
Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“ rungtynių akimirka.
Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“ rungtynių akimirka. / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Madrido „Real“ kitą savaitę atvyks į Kauną būdamas vienu Eurolygos sezono lyderių.

Startas yra geras Karališkajam klubui, kuris pasiekė antrą pergalę turnyre, ketvirtadienį namie 86:85 (22:22, 28:22, 15:21, 21:20) palaužęs Tel Avivo „Maccabi“.

Jaycee Carrollas nulėmė pergalę, pataikęs tritaškį likus 2,4 sek.

Madrido komanda lemtingai atakai turėjo 10,9 sek., o po derinio iš užtvaros išlindęs 36 metų veteranas užtikrintai smeigė kamuolį į krepšį.

Ispanijos čempionai tvirtai pirmavo po pirmosios rungtynių dalies, per kurią netrūko įspūdingų perdavimų.

Tačiau trečią kėlinį „Maccabi“ su buvusiu žalgiriečiu Nate'u Woltersu aikštėje pradėjo atkarpa 13:0, įskeldama intrigą.

Scottie Wilbekino prasiveržimas ir dvitaškis, po kurio jam sutraukė kojos raumenį, galėjo tapti lemtingas – likus 10,9 sek. amerikietis pelnė paskutinius mačo taškus Tel Avivo komandai, kuri išsiveržė į priekį 2 taškais.

J.Carrollo metimas pakėlė ant kojų sirgalius Madride, o šventė prasidėjo, kai sulig sirena paleistas Quincy Acy dvitaškis per rankas buvo toli nuo tikslo.

„Real“: Jordanas Mickey 16 (11 atk. kam.), Jaycee Carrollas 14 (4/7 trit.), Anthony Randolphas 11, Facundo Campazzo 10;

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 22, Elijahas Bryantas ir Johnas Dibartolomeo po 15.

Kitose rungtynėse Vilerbano ASVEL (2-0) namie sukūrė pasakišką finišą ir parbloškė Atėnų „Panathinaikos“ 79:78 (22:22, 18:24, 10:17, 29:15).

Po trijų kėlinių Prancūzijoje Atėnų klubas jautėsi saugiai, nutolęs net 13 taškų.

Tačiau likus žaisti 53 sekundes šeimininkai išlygino rezultatą (78:78), o likus žaisti 14 sek. atsidūrė priekyje po Jordano Tayloro baudos metimo.

Graikijos čempionų lyderis Nickas Calathesas galėjo išplėšti pergalę, bet jo paskutinis dvitaškis buvo netaiklus.

Po dešimtmečio pertraukos į Eurolygą grįžusiam ASVEL klubui tai buvo antroji pergalė Eurolygoje.

ASVEL: Davidas Lighty 18, Tonye Jakiri 15 (12 atk. kam.), Charlesas Kahudi 10;

„Panathinaikos“: DeShaunas Thomasas 22, Jimmeras Fredette'as 18, Nickas Calathesas 13 (8 rez. perd.).