2020 12 11

Pagaliau: M.Grigonio šou Atėnuose ištraukė „Žalgirį“ iš nesėkmių liūno

Pagaliau. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakarą sugebėjo nutraukti šešių iš eilės pralaimėjimų juodą atkarpą. Puikiai iš toli pataikę Martino Schillerio auklėtiniai Atėnuose 81:69 (24:12, 19:21, 17:17, 21:19) patiesė ne geriausius laikus išgyvenančią vietos „Panathinaikos“ komandą.

Iki šiol Graikijos krepšinio grandas „Žalgiriui“ buvo ypač neparanki komanda ir per 24 tarpusavio mačus kauniečiai buvo sukrapštę vos šešias pergales, tačiau penktadienio vakarą viskas buvo kitaip nuo pat pirmųjų minučių.

Mariaus Grigonio vedami Lietuvos čempionai labai greitai susikrovė dviženklę (24:12) persvarą ir tvirtai perėmė iniciatyvą. Įpusėjus mačui „Žalgiris“ pirmavo 10 taškų, bet aštuoniais taškais be atsako trečią kėlinį pradėję graikai vėl grąžino intrigą. Ketvirčio viduryje PAO net išlygino rezultatą (50:50), tačiau tuomet „Žalgiris“ smogė atkarpa 10:0 ir vėl pabėgo.

Šiame mače „Panathinaikos“ taip ir nepirmavo nė karto.

Mačo didvyriu tapęs M.Grigonis pelnė 24 taškus ir pataikė net šešis tritaškius (iš 8). Tritaškius kauniečiai metė net 65 proc. taiklumu (13 iš 20).

Ši dvikova istorinė buvo „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui. Jam tai buvo 354 mačas Eurolygoje ir jis tapo daugiausiai rungtynių sužaidusiu krepšininku šio turnyro istorijoje bei aplenkė Madrido „Real“ legendą Felipe Reyesą (353).

„Žalgiris“: M.Grigonis 24 (6 atk. kam.), N.Hayesas 14, R.Jokubaitis 10, J.Lauvergne'as 8 (8 atk. kam.), A.Rubitas 8 (8 atk. kam.), T.Walkupas 5 (8 rez. perd.), L.Lekavičius 5, P.Jankūnas 4 (5 atk. kam.), A.Milaknis 3, M.Gebenas 0.

„Panathinaikos“: N.Nedovičius 12 (4 rez. perd.), I.Papapetrou 10 (4 rez. perd.), G.Papagiannis 10 (11 atk. kam.), S.Mackas 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 81:69 (24:12, 19:21, 17:17, 21:19).

40 min. Mariaus Grigonio tritaškis ir tai yra pergalė.

39 min. Nigelas Hayesas pataiko sunkų metimą su pražanga – 75:67.

38 min. Aikštėje lengvas chaosėlis, kuris yra palankesnis graikams. Giorgios Papagiannis krauna iš viršaus. Lieka penki taškai. 72:67.

Kęstas Rimkus Kęstas RIMKUS, 15min sporto žurnalistas
Viskas gerai, tai tikras Rokas Jokubaitis. Šiam, merginos, galite skambinti drąsiai.

36 min. Rokas Jokubaitis – du taškai su pražanga! 70:60.

35 min. Atkarpa 0:8. Laikas sunerimti. Lieka septyni taškai (67:60).

34 min. Po Joffrey Lauvergne'o netaiklaus metimo Lukas Lekavičius stabdo greitą graikų ataką ir vos išvengia nesportinės pražangos. Visgi Nemanja Nedovičius pataiko iš toli ir pranašumas mažėja iki vienženklio. 67:58.

„Žalgiris“ yra mažiausiai kamuolių atkovojanti Eurolygos komanda, bet šįvakar Kauno vyrai yra labai kovingi. Dabar jų persvara dėl atkovotų kamuolių: 32:22.

33 min. Laikas tiksi, o žalgiriečių persvara iš lėto auga. Rokas Jokubaitis užsikūrė ir toliau didina pranašumą – 67:52. Pakvimpa pergale.

31 min. Rokas Jokubaitis atsidaro tritaškiu iš kampo. Pagaliau! „Žalgiris“ turi rekordinę persvarą – 63:50.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 60:50 (24:12, 19:21, 17:17).

15min šiandien rašė, kad atsirado merginų, kurios skundžiasi, jog apsišaukėlis prisistato Roku Jokubaičiu pasimatymuose ir bando išvilioti pinigus. Pagal Roko klaidas ir minusinį rodiklį (-5 balai), atrodo, kad merginas maustęs šmikis prasibrovė ir į Eurolygos rungtynes.

28 min. Augustine'o Rubito du su pražanga. „Žalgiris“ atsako atkarpa 10:0 ir vėl tolsta – 60:50.

27 min. Shelvinas Mackas pataiko iš toli. Rezultatas lygus – 50:50. Artūras Milaknis pagaliau įmeta iš toli ir vėl truktelime į priekį.

2019 metų vasarą vietoj A.White'o į Kauną atvyko N.Hayesas. Nors A.White'as padėjo „Žalgiriui“ pasiekti finalo ketvertą, šįvakar N.Hayesas yra ir rezultatyvesnis, ir naudingesnis už buvusį žalgirietį.

26 min. Thomasas Walkupas ir Nigelas Hayesas timpteli kauniečius – 50:45.

25 min. Dvi graikų rezultatyvios atakos ir iš mūsų persvaros lieka tik taškelis (46:45).

23 min. Taškų badą nutraukia Marius Grigonis. Penktas jo tritaškis ir jau 21 taškas!!! 46:41.

22 min. Graikai agresyviai pradeda antrą rungtynių pusę. Per pusantros minutės PAO pelno aštuonis taškus be atsako, o šią atkarpą tritaškiu užbaigia Nemanja Nedovičius ir iš dviženklės persvaros lieka vos du taškai. 43:41.

„Žalgiriui“ krepšys didelis kaip „Akropolis“ paklydusiam vaikui. Net 9 tritaškiai iš 12. M.Grigonis įskraidino visus 4, N.Hayesas – 3. Tik Artūras Milaknis prašovė tris tolimus metimus.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 43:33 (24:12, 19:21).

18 min. Marius Grigonis šiandien fantastiškas. Ketvirtas jo tritaškis iš keturių ir jau 18 taškų. Panašu, kad taikosi į Mike'o Jameso pasiekimą.

17 min. Nemanja Nedovičius agresyviai atakuoja Artūrą Milaknį. Graikų deficitas mažėja iki šešių taškų, tačiau jau kitoje aikštės pusėje tritaškį smeigia Marius Grigonis. Aaronas White'as pataiko, bet į tai tritaškiu atsako Nigelas Hayesas – 38:28.

16 min. Artūro Milaknio ir trečiasis tritaškis skrieja pro šalį. Snaiperis taikiklio kol kas nesusiderinęs, bet Lietuvos čempionai priekyje – 32:22.

Po geriausio mačo praėjusią savaitę Rokas Jokubaitis Atėnuose spėjo sužingsniuoti dusyk ir dar sykį prasižengti puolime per tris minutes. Taip darsyk į aikštę grįžo Artūras Milaknis, kuriam šįkart tenka daugiau žaidimo laiko vietoj traumuoto Steve'o Vasturios.

14 min. Taškų sausrą antram kėlinyje nutraukia iš toli pataikantis Thomasas Walkupas. Tritaškį prideda ir Nigelas Hayesas. Puiku! 30:18.

12 min. Graikai labai gerai pradeda antrą kėlinį. Du iš eilės šeimininkų tritaškiai ir intriga grįžta. Vis dar pirmaujama 24:18.

Nemanja Nedovičius yra rezultatyviausias „Panathinaikos“ žaidėjas, bet buvusiam „Ryto“ žaidėjui prieš „Žalgirį“ visad sunkiau – šįkart serbas tuščias per pirmą kėlinį.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 24:12.

10 min. Paulius Jankūnas puikiai užbaigia kėlinį. Puiki pradžia – 24:12.

8 min. Lukas Lekavičius įleidžia tritaškį, dar metimą prideda Marius Grigonis ir „Žalgiris“ pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 22:12.

Marius Grigonis užsuko pašėlusį sirtakį Atėnuose. Jis prisidėjo prie 5 iš 7 rezultatyvių pirmųjų „Žalgirio“ atakų, jau pelnęs 8 taškus ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus J.Lauvergne'ui.

6 min. Ant parketo žengia Paulius Jankūnas. Jis tampa Eurolygos rekordininku – daugiausiai rungtynių (354) sužaidusiu krepšininku šio turnyro istorijoje.

5 min. Mariaus Grigonio ir Nigelo Hayeso tritaškiai. Žalgirietiškas spurtas – 17:8. Graikai prašo pirmos minutės pertraukėlės.

4 min. Joffrey Lauvergne'as užbaigia tris atakas iš eilės. Kol kas labai neblogai – 8:6.

1 min. Puiki pradžia. Marius Grigonis prasiveržia link krepšio ir pelno du pirmuosius taškus. Graikai atsako tuo pačiu – 2:2.

Žalgiriečių starto penketas – kiek neįprastas. Pirmą kartą šį sezoną nuo pirmų minučių šansą gauna Artūras Milaknis. Kartu su juo rungtyniauja Marius Grigonis, Thomasas Walkupas, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as.