2021 04 28

„Real“ sugrįžimas, kokio atkrintamųjų istorijoje dar nėra buvę: „Niekada nenustojome tikėję“

Kai niekas išretėjusiu ir išvargusiu Madrido „Real“ nebetikėjo, Ispanijos klubas suorganizavo didžiausią sugrįžimą Eurolygos atkrintamųjų istorijoje bei ištraukė ketvirtąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes prieš Stambulo „Anadolu Efes“.
Pablo Laso
Pablo Laso / Euroleague.net

Madrido „Real“ buvo ant bedugnės krašto, bet išsigelbėjo.

Pirmąsias dvejas ketvirtfinalio serijos rungtynes Turkijoje prapylę Pablo Laso auklėtiniai turėjo 13 taškų atsilikimą ir Ispanijoje vykusio trečiojo mačo ketvirtojo kėlinio viduryje.

Karališkasis klubas pratęsė sezoną Europoje, bet tam prireikė didžiausio sugrįžimo Eurolygos ketvirtfinalių istorijoje.

„WiZink Center“ arenos šeimininkai dvikovą užbaigė fantastišku spurtu 19:2, įskaitant paskutinius 16 rungtynių taškų. Galutinis mačo rezultatas rodė „Real“ pergalę 80:76.

Tai pirmasis kartas Eurolygos atkrintamųjų istorijoje, kai komandai per paskutines 5 minutes pavyko panaikinti dviženklį deficitą ir išplėšti pergalę.

„Nesu nustebęs, – sakė susitikimo herojus bei buvęs naudingiausias Eurolygos žaidėjas Sergio Llullas. – Aš tikiu šia komanda. Galvoju, kad kai esi tokioje situacijoje, privalai kautis iki pabaigos.“

Ir jie kovėsi, nors pirmieji du mačai Stambule baigėsi bendra 50 taškų „Anadolu Efes“ persvara, o paskutinis susitikimas reguliariajame sezone, vykęs vos prieš mėnesį, pažymėtas Ergino Atamano auklėtinių pergale 108:83.

2012-13 m. Antras „Panathinaikos“ „Barcelona“ 64:60 (4) 65:66

Trys dalykai padėjo „Real“ komandai sukurti istorinį stebuklą.

Pirmiausia, tai sumažintas klaidų skaičius. Iki ilgosios pertraukos P.Laso auklėtiniai suklydo 10 kartų, po ilgosios pertraukos – 3 kartus.

Antra – zoninė gynyba 1–2–2, kuri buvo vis keičiama į asmeninę, taip siekiant išmušti „Anadolu Efes“ iš jai patogaus ritmo.

Bet nieko nebūtų buvę be tolimų metimų virtinės, kuri pasipylė susitikimo pabaigoje. „Real“ realizavo 4 iš pirmųjų 20 tritaškių, bet užsiliepsnojo ketvirtajame ketvirtyje.

Po tolimą metimą ketvirtojo kėlinio pradžioje pataikė Trey Thompkinsas ir Sergio Llullas, likus 4 minutėms dar po tritaškį pridėjo tas pats S.Llullas ir Alberto Abalde, o puikią atkarpą uždarė dar vienas S.Llullo, taip pat T.Thompkinso bei Rudy Fernandezo tolimi dūriai.

Euroleague.net/Madrido „Real“

„Real“ neturėjo pagrindinio gynybinio bokšto Walterio Tavareso, kuris galbūt sugrįš prieš ketvirtąjį serijos mačą, bet jį puikiai aikštelėje pavadavo 19-metis Madrido sistemos deimantas Usmanas Garuba.

Aukštaūgis pelnė 10 taškų, atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 11 naudingumo balų.

Jis ne tik rodė gerą gynybą, kai varžovai septynias atakas iš eilės negalėjo pelnyti taškų, bet ir pataikė pergalingą metimą, kai iki rungtynių pabaigos liko 22 sekundės.

Euroleague.net/Usmanas Garuba

Tarp įspūdingiausių aštuonių Eurolygos atkrintamųjų istorijoje sugrįžimų yra ir šio sezono Milano „Olimpia“.

„Dizaineriai“ pirmajame serijos susitikime su Miuncheno „Bayern“ turėjo 5 taškų deficitą, bet panaikino jį, o Zacho LeDay metimas su sirena atnešė šeimininkams pergalę.