2019 10 23

Rungtynių pabaigoje totaliai subyrėjęs Vilniaus „Rytas“ krito Turkijoje

Vilniaus „Rytas“ dar pirmavo 4 taškais įpusėjus trečiajam kėliniui, bet klaidų virtinė neleido Dainiaus Adomaičio vyrams padoriai baigti rungtynių – Europos taurės rungtynėse Turkijoje vilniečiai 81:91 (21:22, 26:29, 15:16, 19:24) pralaimėjo Bursos „Tofaš“.

Tu Holloway surinko 20 taškų, Pako Cruzas pelnė 17, bet „Rytą“ pražudė klaidos.

Iš viso Vilniaus komanda net 18 kartų prarado kamuolį, bet tai nebuvo vienintelė bėda.

Gynyboje klaidų būta ne mažiau, nes Bursos komanda dar iki pertraukos pelnė 51 tašką, o iš viso – 91.

„Rytas“ irgi atrodė gerai atakose pirmojoje rungtynių dalyje, kurioje puolimas nustelbė gynybą.

Bet trečiojo pagal dydį Turkijos miesto komanda ėmė gintis agresyviau trečiajame kėlinyje, kurio pabaigoje privertė „Rytą“ klysti. Net penki skirtingi „Ryto“ krepšininkai suklydo per trijų minučių atkarpą, o „Tofaš“ klubas perlaužė mačą.

Po trečio iš eilės pralaimėjimo Europos taurės varžybose „Rytas“ lieka B grupės dugne, pasiekęs po vieną pergalę su Limožo CSP.

„Tofaš“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Venecijos „Umana“, su kuria „Rytas“ kitą savaitę žais Vilniuje, turi po 2 pergales. Grupės lyderiu lieka visas 4 dvikovas laimėjęs Belgrado „Partizan“.

„Rytas“: Tu Holloway 20, Pako Cruzas 17, Cameronas Bairstow 11, Arnas Butkevičius 9, Eimantas Bendžius 8, Deividas Sirvydis 7, Dovis Bičkauskis 3, Martynas Echodas, Marekas Blaževičius ir Mindaugas Girdžiūnas po 2 (Evaldas Kairys);

„Tofaš“: Devinas Williamsas 16 (10 atk. kam.), Muhsinas Yasaras 14, Muhayminas Mustafa ir Tarikas Philippas po 11.

Svarbiausius mačo Bursoje įvykius fiksavo mūsų portalas:

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Skirtumą sušvelnino, bet tai dabar mažai guodžia – vilniečiai pralaimėjo 81:91, o tai trečioji nesėkmė iš eilės Europos taurės varžybose.

37 min. P.Cruzas baudžiamas penktąja pražanga. „Rytas“ atsilieka 73:87 ir mačą baigs be savo atakų lyderio.

35 min. D.Adomaičiui teko spręsti dilemą – leisti, ar ne į aikštę keturias pražangas turintį P.Cruzą. Nors atakų lyderis vėl žengė į kovą, „Rytas“ yra subyrėjęs – 69:84.

33 min. Nepaisant E.Bendžiaus tritaškio, gynyba vilniečių žaidime suiro ir skirtumas pašoko iki aštuonių taškų: 65:73.

Trečiasis kėlinys

30 min. P.Cruzas per kėlinį pelnė 7 taškus svečiams, bet klaidų virtinė pakeitė rezultatą „Ryto“ nenaudai: 62:67. Penki vilniečių žaidėjai padarė po klaidą puolime per tris minutes.

26 min. Oho, koks A.Butkevičiaus reidas. Jis lėtai įsibėgėjo, bet pabaiga buvo greita – puolėjas įgrūdo kamuolį abiem rankomis per pozicinę ataką. Po 4 iš eilės Arno taškų – 62:58.

25 min. Puolimas laimi prieš gynybą, bet šiaip rezultatas lygus (58:58).

23 min. Kam gintis, jei toks puolimas? Dviem tritaškiais trečio kėlinio pradžią pradėjęs „Rytas“ įsiveržė į priekį 56:53.

21 min. Ar Vilniaus komanda susitelks gynybai? Varžovai pataikė net 70 proc. dvitaškių ir 50 proc. tritaškių.

Antrasis kėlinys

20 min. Po pirmosios mačo dalies Vilniaus krepšininkai atsilieka 47:51.

„Rytui“ daugiausia taškų per du kėlinius pelnė gynėjai Tu Holoway ir Pako Cruzas, sumetę po 10 taškų. Deividas Sirvydis pelnė 7.

Bursos komandai iki pertraukos Berkanas Durmazas įmetė 9 taškus.

16 min. „Rytas“ jau pataikė 7 tritaškius iš 12. Bet gynyba vis dažniau braška: 33:35.

15 min. Daug perdavimų lėmė gražią „Ryto“ ataką, po kurios E.Bendžius šovė tritaškį iš paties krašto. Bet kova taškas į tašką, vilniečiai atsiliko 30:33.

12 min. Vilniečiai kol kas sėkmingai ginasi prieš varžovų lyderį Deviną Williamsą. Po 20 taškų renkantis amerikietis kol kas pelnė tik tašką, o svečiai pirmauja 25:24.

Pirmasis kėlinys

10 min. Šeimininkai rado slaptą ginklą. 9 taškus per kėlinį pelniusiu turko Berkano Durmazo pastangomis Bursos klubas geriau baigė pirmąją mačo ketvirtį, o kelis kartus iš eilės puolime suklydęs „Rytas“ pralaimėjo atkarpą 0:7 ir atsiliko 21:22.

10 min. Koks sudėtingas, bet reikalingas, Dovio Bičkauskio tritaškis paskutinę kėlinio sekundę!

8 min. Nuostabi jaunųjų „Ryto“ žaidėjų ataka: Marekas Blaževičius atrado prie krepšio kirtusį kitą nuo atsarginių suolo į žaidimą įsitraukusį žaidėją Deividą Sirvydį ir šis baigė ataką dvitaškiu – 18:15 Vilnius priekyje.

5 min. T.Holoway jau pelnė 8 taškus, o vilniečiams tai garantuoja puikią pradžią – 13:9.

4 min. T.Holoway vedamas Vilniaus klubas startavo sklandžiai – 10:7.

1 min. Ketvirtajame pagal dydį Turkijos mieste, kuriame gyvena 1,8 mln. žmonių, arena labiau pustuštė nei puspilnė. Ką gi, tuo geriau vilniečiams.

„Ryto“ starto penketas: Tu Holloway, Pako Cruzas, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow, Martynas Echodas.