2019 02 01

Rusijos spauda: „Chimki“ nokautas – „Žalgiris“ pirmoji Kurtinaičio auka“

Po Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimo Eurolygoje „Chimki“ klubui Rusijos žurnalistai ir vietos krepšininkai svarbia pergalės priežastimi laikė Rimą Kurtinaitį – tik praėjusią savaitę prie „Chimki“ vairo sugrįžusį trenerį.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Gyvenimas dažnai atneša siurprizų, ir Rimas Kurtinaitis tai žino ne iš nuogirdų“, – rašė sport.ru po „Chimki“ pergalės 74:64 prieš „Žalgirį“ ketvirtadienį Rusijoje.

Populiarus sporto portalas priminė R.Kurtinaičio biografiją, įskaitant ir jo pasirodymą NBA tritaškių konkurse per „All Stars“ savaitgalį prieš tris dešimtmečius. Visa istorija vedė į išvadą, kad R.Kurtinaitis perlaužė rungtynes antrojoje pusėje.

„Patiko, kaip trenerių štabas reagavo į problemas, kai tik jos išryškėdavo, – R.Kurtinaitį ir tik trečiadienį į „Chimki“ atvykusį asistentą Robertą Kuncaitį gyrė sports.ru. – Pavyzdžiui, pirmojoje rungtynių dalyje lietuviai puikiai padirbėjo po šeimininkų lenta, sugriebę 4 kamuolius puolime. Bet per paskutines 30 minučių svečiai tik dukart galėjo atakuoti antraisiais mėginimais.“

Sports.ru nuomone, ketvirtasis kėlinys šeimininkams susiklostė tiesiog fenomenaliai.

„Per jį „Chimki“ savo varžovų tiesiog nepastebėjo: puikus kamuolio judėjimas, aukštas pataikymo procentas ir praktiškai ideali gynyba. „Žalgiris“ surinko tik 3 taškus per paskutines 5 minutes, kai chimkiečiai spurtavo 15:0, o paskui leido įmesti svečiams tik tada, kai „Chimki“
pergalė buvo akivaizdi net ir nepasiduodančiam Jasikevičiui“, – rašė sports.ru.

„Scanpix“ nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Jegoras Vialcevas, „Chimki“ senbuvis, ketvirtadienį žaidęs net 30 minučių ir pelnęs 9 taškus, kalbėjo, kad sugrįžus R.Kurtinaičiui viskas tapo aiškiau.

„Viskas įprastu režimu, nieko stulbinamo neįvyko, ypač tiems, kurie „Chimki“ žaidžia daug metų ir žino Kurtinaitį – juk visi mes su juo praleidome geriausius savo karjeros metus. Mums tai buvo malonu. Iš dalies, viskas stojo į savo vietas.“

J.Vialcevo teigimu, R.Kurtinaitis pasižymi savu požiūriu ir taisyklėmis. Jis neįvardijo jų, bet atskleidė, kad ir „Chimki“ veteranai stengiasi treneriui padėti greičiau įdiegti į komandą savo filosofiją, kad greičiau ateitų rezultatas.

Ar patogu dirbti su R.Kurtinaičiu?

„Nuostabu. Man klausimų iš viso nekyla. Viskas idealu“, – patikino J.Vialcevas.

„Scanpix“ nuotr./Jegoras Vialcevas

„Chimki“ lyderis Aleksejus Švedas šį mačą dėl traumos stebėjo iš šalies.

„Sužaidėme puikiai, – „Mač TV“ perteikė „Chimki“ klubo žvaigždės mintis apie rungtynes su „Žalgiriu“. – Visiškai nieko neleidome padaryti varžovui, ypač gerai sužaidėme gynyboje. Galiausiai pasiekėme didelį skirtumą. Su „Žalgiriu“ rungtynės mums visada būna sunkios, todėl labai gerai, kad laimėjome.“

Pergalių skaičiumi – aštuoniomis – „Chimki“ klubas pavijo „Žalgirį“ ir dabar rikiuojasi greta lentelėje – „Žalgiris“ dvyliktas, „Chimki“ – tryliktas.

„Parodė charakterį! Valinga pergalė prieš „Žalgirį“, – trimitavo chimkų klubo interneto svetainė.

„Sport-express“ rungtynių aprašymą pavadino: „Chimki“ nokautas: „Žalgiris“ – pirmoji R.Kurtinaičio auka.“

Šis populiarus sporto dienraštis pabrėžė, kad šioje sezono stadijoje kiekvienas mačas įgyja vis didesnę reikšmę, ypač toms komandoms, kurios turėjo didelių ambicijų, bet dabar yra panašiai toli nuo atkrintamųjų varžybų.

„O juk „Chimki“ ir „Žalgiriui“ patekimas į aštuonetą stipriausiųjų iš pradžių buvo minimali užduotis, – svarstė „Sport-express“. – Kaip bebūtų, rusiškų ir lietuviškų komandų susitikimai Europos arenoje visada įdomūs, kad ir kokią vietą jos užimtų. O Rimo Kurtinaičio sugrįžimas tik pridėjo rungtynėms principingumo.“

„Sport-express“ priminė „Žalgirio“ puikų praėjusį sezoną ir tai, kad po trečios vietos Eurolygoje Š.Jasikevičių medžiojo „Barcelona“ ir CSKA. Bet, laikraščio nuomone, antrasis sezonas, einantis po sėkmingo, turi sindromą.

„Kol kas pesimistinės prognozės vis išsipildo, – apie „Žalgirį“ rašė „Sport-express“. – Lietuvių klubo sudėtis ne tokia galinga, kaip praėjusį sezoną. Ir varžovai ėmė kitaip žiūrėti į „Žalgirį“.

Savo arenoje prie beprotiško palaikymo kauniečiai spaudžia visus, bet išvykose pergalės jiems ateina sunkiai.“

„Sport-express“ žurnalisto nuomone, ketvirtadienį rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje, kai „Chimki“ pirmavo 63:61, o tada dvi atakas šeimininkų aukštaūgiai baigė dvitaškiais su pražangomis.

„Yra pirma pergalė Rimui Kurtinaičiui po sugrįžimo!“, – džiaugėsi „Sport-express“.

Regis, su R.Kurtinaičiu Rusijos krepšinio klubo sirgalių ir žurnalistų viltys atgijo.

„Rimui Kurtinaičiui prireikė tik dviejų minučių tarp trečio ir ketvirto kėlinio, kad perkrautų „Chimki“ tiesioginiame eteryje, – reziumavo sports.ru. – Ar užteks jam laiko, kad užtikrintų komandai vietą atkrintamosiose varžybose?“