2021 02 19

Saldus revanšas – „Valencia“ atkeršijo „karaliams“ už nesėkmę taurės turnyre

„Valencia“ (13-12) atsirevanšavo Madrido „Real“ (15-10) klubui už nesėkmę Ispanijos Karaliaus taurės ketvirtfinalyje. Visų rungtynių metu dominavę „oranžiniai“ namuose įveikė „karalius“ 89:78 (29:21, 26:14, 16:17, 18:26).
Vanja Marinkovičius (su kamuoliu)
Vanja Marinkovičius (su kamuoliu) / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Praėjusią savaitę šios komandos Madride susitiko Karaliaus taurės ketvirtfinalyje, o tada pergalę 85:74 iškovojo „Real“, vėliau nužygiavęs iki finalo, bet ten suklupęs prieš „Barcelona“.

Šįkart rungtynių scenarijus buvo kardinaliai skirtingas.

„Valencia“ jau pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė dviženklį pranašumą (29:19), o po Klemeno Prepeličiaus tritaškio su antrojo kėlinio pabaiga žyminčia sirena Valensijos ekipos persvara išaugo net iki 20 taškų – 55:35.

„Real“ bandė grįžti į rungtynes po ilgosios pertraukos, kai skirtumas sumenko iki 11 taškų (49:60), bet „Valencia“ rado į tai atsaką, susigrąžino triuškinančią persvarą (71:51) ir ketvirtajame kėlinyje nudreifavo iki pergalės.

Madrido ekipai šios rungtynės apkarto dar ir dėl veterano Sergio Llullo traumos. Ispanas antrajame kėlinyje nesėkmingai nusileido ant žemės ir susižeidęs koją į aikštę nebegrįžo.

„Valencia“ po šios pergalės pavijo pagal pergalių skaičių Kauno „Žalgirį“. Tiesa, Lietuvos čempionai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Valensijos ekipa dabar užima 10-ąją vietą, o Madrido komanda yra ketvirta, nors šiuos du klubus skiria tik dvi pergalės.

„Valencia“: Samas Van Rossomas 16 (8 rez. perd.), Vanja Marinkovičius 14, Nikola Kaliničius 12, Klemenas Prepeličius ir Mike'as Tobey po 11.

„Real“: Jaycee Carrollas 20 (4/7 trit.), Alberto Abalde 13, Walteris Tavaresas 11 (9 atk. kam.).