2021 12 02

Namų tvirtovėje – trečia „Žalgirio“ pergalė iš eilės Eurolygoje

Košmariškai sezoną pradėjęs Kauno „Žalgiris“ (3-10) jau ne paskutinis Eurolygoje. Jure Zdovco auklėtiniai ant Luko Lekavičiaus pečių 72:68 (21:19, 19:13, 11:14, 21:22) dramatiškai palaužė lietuviškąją Vitorijos „Baskonia“ (4-9). Iškovoję trečią pergalę iš eilės namuose, kauniečiai pavijo pergalėmis Atėnų „Panathinaikos“ klubą.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Beveik visas rungtynes pirmavusiam „Žalgiriui“ žemė vos neišslydo iš po kojų, kai Jasonas Grangeris pabaigoje dūrė du tritaškius iš eilės ir išlygino rezultatą (63:63).

Didvyrio kostiumą užsitempė Lukas Lekavičius. „Žalgirio“ varikliukas pelnė 8 taškus iš eilės, bet ir tuomet kauniečiai vos nepaleido pergalės – pirmavo 6 taškais, praleido tritaškį ir dar suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio, laimei, Simone Fontecchio nepataikė... iš po krepšio.

„Žalgiris“ (3-10) po dramatiškos pergalės pakilo iš paskutinės vietos Eurolygoje. Atėnų „Panathinaikos“ (3-10) turi tiek pat laimėjimų, bet blogesnį tarpusavio rungtynių rezultatą.

„Manau, kad jau išmokome kovoti namuose, kautis dėl kiekvieno kamuolio, bet aš – ambicingas treneris. Turime laimėti ir išvykose“, – teigė J.Zdovcas.

„Viskas labai paprasta – turime žaisti geriau, vis dar žaidžiame labai prastai“, – žodžių į vatą nevyniojo į Lietuvą nesėkmingai sugrįžęs „Baskonia“ strategas Nevenas Spahija, prieš 15 metų mūsų šalyje treniravęs Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Per FIBA rinktinių langą pailsėjęs L.Lekavičius tempė „Žalgirį“ į pergalę – pelnė 13 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Baskonia“ lyderis Rokas Giedraitis per 34 minutes sukrapštė vos 6 taškus (1/4 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Kito lietuvio – Tado Sedekerskio – sąskaitoje 7 taškai (2/3 dvit., 1/4 trit.) ir 5 atkovoti kamuoliai per 17 minučių.

Kauno „Žalgiris“: Lukas Lekavičius 13 (9 rez. perd.), Joshas Nebo (6 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis – po 10, Tyleris Cavanaugh 9 (9 atk. kam.), Marekas Blaževičius 8.

Vitorijos „Baskonia“: Stevenas Enochas 13 (10 atk. kam.), Simone Fontecchio 12, Jaysonas Grangeris 11 (6 rez. perd.), Lamaras Petersas 10, Wade’as Baldwinas ir Tadas Sedekerskis – po 7, Rokas Giedraitis 6.

Ketvirtas kėlinys

40 min. L.Petersas smeigia tritaškį (71:68), „Žalgiris“ dar klysta išsimesdamas kamuolį, laimei, S.Fontecchio nepataiko... iš po krepšio. „Žalgiris“ atsilaiko!

40 min. Lukas tęsia savo šou rungtynių pabaigoje. Aštuntasis iš eilės jo taškas! Lieka 35 sekundės (71:65).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukas Lekavičius

39 min. L.Lekavičius tempia „Žalgirį“ – dar du jo taškai (67:63) ir N.Spahija priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Lieka 92 sekundės.

38 min. J.Grangeris... „Baskonia“ įžaidėjas smeigia du tritaškius iš eilės ir lygina rezultatą (63:63). Čia pat taiklus ir L.Lekavičius (65:63).

36 min. A.Milaknis paleidžia dar vieną tritaškį, „Žalgirio“ arena pakyla ant kojų, bet netrukus turi prisėsti, nes metimas skrieja pro šalį... Dar blogiau – „Baskonia“ pataiko ir jau kvėpuoja šeimininkams į nugaras (61:57).

35 min. M.Kalnietis ir A.Milaknis įskraidina po svarbų tritaškį, „Žalgiris“ toliau kontroliuoja rungtynes (61:52).

32 min. Rungtynes „Žalgirio“ arenoje šį vakarą stebi 7335 žiūrovai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

31 min. T.Websteris kelia „Žalgirio“ areną ant kojų. Keturi jo taškai iš eilės didina persvarą iki devynių (55:46).

Trečias kėlinys

30 min. Kėlinio pabaigoje pirmą tritaškį pataiko W.Baldwinas (51:46). Laimei, S.Fontecchio meta pro šalį. Taigi prieš lemiamą ketvirtį komandas skiria 5 taškai.

29 min. R.Miniotas pelno pirmuosius savo taškus Eurolygoje (49:43).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Regimantas Miniotas

28 min. Pirmą kartą aikštėje pasirodo R.Miniotas, bet svečių spurtas tęsiasi iki 0:9 (45:43). „Žalgirio“ taškų badą nutraukia M.Blaževičius (47:43).

26 min. Nuo prezidento G.Nausėdos veido dingsta šypsena – „Žalgirio“ puolimas įstringa, o „Baskonia“ mažina atsilikimą (45:41).

22 min. T.Sedekerskis pelno pirmuosius taškus rungtynėse (40:34), bet M.Kalnietis atsako tritaškiu (43:34).

Antras kėlinys:

20 min. Kėlinį „Žalgiris“ baigia A.Milaknio tritaškiu (40:32) ir perimtu kamuoliu. Po pirmų 20 minučių žalgiriečiai priekyje 8 taškais.

18 min. OOOOHOOOO! Kooooks J.Nebo dėjimas ore sugavus kamuolį per S.Enochą! Eurolygos dešimtuke viena vieta jau rezervuota (33:30). Du taškus prideda ir T.Cavanaugh (35:30), o N.Spahija prašo minutės pertraukėlės.

15 min. T.Cavanaugh įskraidina antrą tritaškį iš dviejų (29:25), bet „Žalgiris“ vėl miega po savuoju krepšiu – varžovai ima jau 10 kamuolį puolime... ir R.Giedraitis dar smeigia tritaškį (29:30).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rokas Giedraitis

13 min. Chaosas aikštėje – T.Websteris vagia kamuolį iš varžovų, bet netrukus pats jį praranda ir „Baskonia“ pelno lengvus taškus iš po krepšio (24:25). J.Nebo deda iš viršaus (26:25), bet dar vieną klaidą padaręs T.Websteris sodinamas ant suolo.

11 min. Pirmuosius savo taškus pelno W.Baldwinas ir rezultatas lygus (21:21).

Pirmas kėlinys:

10 min. M.Blaževičius atkovoja kamuolį puolime ir pelno du taškus (21:17), bet kėlinį taikliu metimu baigia tas pats S.Enochas... Varžovai per pirmas 10 minučių po „Žalgirio“ krepšiu atkovojo net 7 kamuolius (21:19).

8 min. J.Zdovco ir „Žalgirio“ gynybos galvos skausmas – S.Enochas. Varžovų vidurio puolėjo sąskaitoje jau 9 taškai iš 13 naudingumo balų. Du taškus su pražanga prideda ir R.Giedraitis (16:15).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mantas Kalnietis

5 min. Nesužaidus dar nė pusės kėlinio – M.Kalniečio sąskaitoje jau 4 rezultatyvūs perdavimai. „Baskonia“ gynyboje kol kas žioji skylės (12:7).

3 min. J.Strelniekas laisvas meta tris tritaškius, pataiko vieną (6:2). Dvitaškį prideda M.Kalnietis (8:2). Vitorijos komandai taškus kol kas renka tik S.Enochas (8:4).

1 min. Rungtynes taikliu tritaškiu atidaro T.Cavanaugh (3:0), kitoje pusėje pro šalį meta T.Sedekerskis.

Starto penketai:

„Žalgiris“: M.Kalnietis, J.Strelniekas, A.Milaknis, T.Cavanaugh ir J.Nebo.

„Baskonia“: J.Grangeris, W.Baldwinas, R.Giedraitis, T.Sedekerskis ir S.Enochas.

Tragiškai sezoną Eurolygoje praėjęs „Žalgiris“ dabar sieks jau trečios pergalės namuose iš eilės. Sėkmė prieš „Baskonia“ leistų pavyti ir dėl geresnių tarpusavio rezultatų aplenkti Stambulo „Fenerbače“ (3-9) ir Atėnų „Panathinaikos“ (3-9) komandas, jei šios sukluptų ketvirtadienį.

Praėjusiais metais Kaune „Žalgiris“ baskus sutriuškino 92:73. Tose rungtynėse R.Giedraitis pelnė tik 7 taškus, T.Sedekerskis taškais iš viso nepasižymėjo, o tuomet „Baskonia“ ekipoje dar žaidęs dabartinis žalgirietis Zoranas Dragičius buvo vienas rezultatyviausių su 10 taškų.

Šiame Eurolygos sezone R.Giedraitis yra rezultatyviausias (12,3) ir naudingiausias (14,2) krepšininkas Vitorijos ekipoje. Jis žaidžia ir daugiausia minučių (31:25). Gerokai svarbesnį vaidmenį atlieka ir T.Sedekerskis – 4,8 taško, 5,3 atkovoto kamuolio bei 8,6 naudingumo balo, žaidžiantis karjeros sezoną Eurolygoje.