2019 12 12

Stambulo derbyje triumfavusi „Anadolu Efes“ pratęsė pergalių seriją iki septynių

Eurolygoje madas šį sezoną diktuojanti Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa (11-2) triumfavo ir principiniame mūšyje. Shane'as Larkinas šįkart žibėjo tik antroje rungtynių pusėje, tačiau „mėlynieji“ Stambulo derbyje 81:73 (20:22, 18:16, 21:11, 22:24) nukovė „Fenerbahče“ klubą (5-8).
Shane'as Larkinas ir Nando De Colo
Shane'as Larkinas ir Nando De Colo / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Jau septintą kartą iš eilės triumfavusi ir vienvalde Eurolygos lydere išliekanti „Anadolu Efes“ lemiamą pranašumą susikrovė po ilgosios pertraukos.

Po dviejų kėlinių rezultatas dar buvo lygus (38:38), bet per pirmus du ketvirčius „tuščias“ likęs Sh.Larkinas vos per kelias minutes surinko 10 taškų, o varžovų arenoje žaidę Ergino Atamano auklėtiniai pabėgo dviženkliu skirtumu – 59:49.

Ketvirtajame kėlinyje atkarpą 11:2 laimėjusi „Anadolu Efes“ buvo atitrūkusi net ir 17 taškų skirtumu (73:56), bet šeimininkai dar pabandė atkurti intrigą.

Tris tritaškius iš eilės pataikiusi ir varžovų klaidomis pasinaudojusi Željko Obradovičiaus komanda surengė galingą spurtą 14:3 ir likus mažiau nei minutei priartėjo iki dviejų metimų – 71:76.

Visgi tuomet Sh.Larkinas pataikė dvitaškį, kamuolį perėmęs Krunoslavas Simonas pasižymėjo metimu greitoje atakoje ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Įspūdingus pasirodymus praėjusiuose turuose surengęs Sh.Larkinas šįsyk žibėjo tik antroje rungtynių pusėje, per kurią iš viso pelnė 20 taškų. Jį nustelbė geriausias sezono rungtynes sužaidęs K.Simonas, kurio sąskaitoje – 22 taškai ir 31 naudingumo balas.

„Fenerbahče“: Derrickas Williamsas 16 (3/7 trit.), Nando De Colo 13, Kostas Sloukas 12 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Luigi Datome (8 atk. kam.) ir Nikola Kaliničius po 10.

„Anadolu Efes“: Krunoslavas Simonas 22 (5/7 dvit., 3/5 trit., 9 atk. kam., 31 naud. bal.), Shane'as Larkinas 20 (11/12 baud.), Sertacas Sanli 15.