2020 02 07 /14:31

Beveik pusšimtį naudingumo balų surinkęs Ą.Tubelis nukalė „Ryto“ jaunimui pirmąją pergalę

Vienas ryškiausių Vilniaus „Ryto“ jaunimo sistemos auklėtinių Ąžuolas Tubelis Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą pradėjo su trenksmu. 17-metis aukštaūgis surinko net 46 naudingumo balus, o jo vedami vilniečiai užtikrintai 102:85 (26:27, 25:15, 32:22, 19:21) nugalėjo Stambulo „Fenerbahče“.
Ąžuolas Tubelis
Ąžuolas Tubelis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Į pergalę „Rytą“ vedęs Ą.Tubelis vien per pirmąją rungtynių pusę pasižymėjo 25 taškais ir 36 naudingumo balais.

Kiek aprimęs po ilgosios pertraukos, 206 cm ūgio talentas rungtynes užbaigė per 26 minutes pelnydamas 31 tašką (13/14 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atkovodamas 8 ir perimdamas 3 kamuolius, atlikdamas 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokuodamas 6 varžovų pražangas ir surinkdamas net 46 naudingumo balus.

Solidžiai šiame susitikime pasirodė ir Augustas Marčiulionis.

Legendinio krepšininko Šarūno Marčiulionio sūnus patikimai vadovavo „Ryto“ atakoms ir per 22 minutes pelnė 17 taškų (4/8 dvit., 1/3 trit., 6/9 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 oponentų pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Augustas Marčiulionis

Pirmąjį kėlinį pralaimėjęs „Rytas“ varžovams už gerklės stvėrė antrajame ketvirtyje, kai pelnė pirmuosius 12 taškų ir atitrūko 38:27.

Dar solidžiau vilniečiai pabėgo trečiajame kėlinyje, kurį užbaigė atkarpa 13:2 ir pirmavo 83:64.

Ketvirtajame kėlinyje turkams intrigos atkurti nebepavyko, o „Ryto“ jaunimo treneris Edvinas Justa per paskutines mačo minutes galėjo ilsinti savo lyderius Ą.Tubelį ir A.Marčiulionį.

Kitą susitikimą „Rytas“ žais ankstyvą šeštadienio rytą. Vilniaus komandos varžove 9 val. bus Londono „Barking Abbey“ komanda.

Taip pat B grupėje rungtyniauja ir Badalonos „Joventut“ jaunieji krepšininkai.

Į turnyro finalą, kuris vyks sekmadienį, pateks geriausia grupės komanda.

„Ryto“ jaunimas Eurolygos atrankos turnyrą yra laimėjęs 2012 ir 2018 metais.

„Rytas“: Ąžuolas Tubelis 31 (13/14 dvit., 8 atk. kam., 46 naud. bal.), Andreas Kalogiros 20 (7/9 dvit., 9 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 17 (6 rez. perd.), Jokūbas Rubinas 9 (3/5 trit.), Armandas Plintauskas 8.

„Fenerbahče“: Davidas Mutafas 19 (5/11 trit.), Berkay'us Yilmazas 16, Yigitas Onanas 15.