2020 10 30

T.Parkeris ir Prancūzijos spauda nukėlė kepurę prieš „Žalgirį“ – jiems nesustabdomą Eurolygos lyderį

Prancūzijos žiniasklaida realistiškai pažiūrėjo į Vilerbano ASVEL pralaimėjimą Kauno „Žalgiriui“ 74:83 ketvirtadienio vakarą. Tris savaites nežaidusių krepšininkų neskalpavę apžvalgininkai gyrė Lietuvos čempionus ir pabrėžė jų užimamą pirmąją vietą turnyro lentelėje. Panašiai kalbėjo ir pats ASVEL bosas Tony Parkeris, pripažinęs „Žalgirio“ viršenybę.
Kauno „Žalgiris“
Kauno „Žalgiris“ / nuotr. „Getty Images"/euroleague.net

ASVEL prezidentas Tony Parkeris išskyrė svarbiausius rungtynių „Žalgiriu“ aspektus.

„Fiziškai atrodėme tikrai neblogai. Juk žaidėjai nerungtyniavo tris savaites. Mūsų komanda buvo labai paveikta COVID-19 situacijos ir tai pamatėme antroje pusėje – tiesiog trūko jėgų.

Vaikinams buvo sunku atsakyti nesustabdomam varžovui. Mes turime prisiminti pirmąją pusę, kurią žaidėme tikrai gerai ir komandiškai. Noriu pasveikinti komandą. Žaidėjai kovėsi iki pat pabaigos, dabar svarbiausia vėl pagauti ritmą ir susigrąžinti jėgas, sužaisti keletą rungtynių, ko negalėjome normaliai daryti nuo sezono pradžios.

Labai jau sunku pajausti ritmą, ypač, kai žaidi prieš oponentą, kuris rungtyniauja visą laiką, be jokių stabdymų“, – ouest-france.fr citavo T.Parkerį.

„Scanpix“ nuotr./Tony Parkeris

„ASVEL toliau lūžinėja Eurolygoje“, – rašė populiariausias prancūzų sporto naujienų portalas „L'equipe“.

„Po trijų nežaidimo savaičių ASVEL sudužo prieš „Žalgirį“, – taip rašinį pavadino Christophe'as Remise iš sport24.lefigaro.fr.

„ASVEL sulūžo rungtynių pabaigoje ir patyrė trečią pralaimėjimą“, – tokia antrašte rungtynes pristatė eurosport.fr.

„ASVEL tik pačioje mačo pabaigoje pralaimėjo „Žalgiriui“, – konstatavo ouest-france.fr.

„L'equipe“ pažymėjo, kad rungtynes tūkstančio žiūrovų akivaizdoje prancūzai pradėjo daug žadančiai, bet galiausiai krito prieš šį sezoną išvykose puikiai žaidžiantį „Žalgirį“.

Žalgiris ir ASVEL

Žurnalistas priminė ir „L'equipe“ prieš rungtynes išskirtą Moustapha Fallo bei Joffrey Lauvergne'o dvikovą.

„Nuo pat pradžių M.Fallas norėjo pasižymėti šioje kovoje ir laimėjo daugybę epizodų prieš J.Lauvergne'ą“, – konstatavo apžvalgininkas ir gyrė 218 cm ūgio bokštą, kuris pelnė 7 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 11 pražangų ir finišavo su 27 naudingumo balais.

„L'equipe“ pabrėžė pagerėjusią „Žalgirio“ gynybą po pertraukos, mat per pirmąją pusę ASVEL sugebėjo pelnyti net 50 taškų.

Eurosport.fr priminė, kad Vilerbano ekipa, išretinta COVID-19 viruso, žaidė be šešių krepšininkų, iš kurių du yra svarbūs kūrėjai, tai – Norrisas Cole'as ir Antoine'as Diot.

„ASVEL pradėjo mačą puikiai ir dominavo prieš Eurolygos lyderius“, – įvertino kauniečius eurosport.fr apžvalgininkas.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Eurolyga. Vilerbano ASVEL – Kauno „Žalgiris“

Išskyrė žurnalistas ir puikų Mariaus Grigonio pasirodymą.

„Grigonio pasirodymas buvo atimantis žadą, jis pelnė 25 taškus per 29 minutes, Lukas Lekavičius buvo puiki pagalba jam – surinko 13 taškų“, – rašė eurosport.fr.

Ouest-france.fr pabrėžė, kad ASVEL žaidėjai po tokios ilgos pertraukos be krepšinio atrodė labai pasitikintys savo jėgomis.

„Vilerbaniečiai dominavo du kėlinius, tačiau nesugebėjo išlaikyti žaidimo kokybės ir krito“, – pažymėjo ouest-france.fr.

Ch.Remise iš sport24.lefigaro.fr paminėjo, kad ASVEL pirmavo gerą pusvalandį, bet galiausiai vis tiek patyrė pralaimėjimą prieš šį sezoną kol kas puikiai žygiuojančius kauniečius.

„Po trijų savaičių be rungtynių, logiška, kad pabaigoje pritrūkome jėgų. Priekaištų žaidėjams neturiu, tai buvo rungtynės, kurias nulėmė kelios atakos“, – reziumavo ASVEL treneris TJ Parkeris.