Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 22d. 21:30

Tobula sąjunga? Alkanas „Žalgirio“ naujokas bandys visiems priminti, ką jie pamiršo

Kai Joffrey Lauvergne'as sprendė dar vieną svarbų savo gyvenimo klausimą, Leo Westermannas vėl buvo šalia. Buvęs žalgirietis kasdien treniravosi su aukštaūgiu Pietų Prancūzijoje, kai šis pradėjo derybas su „Žalgiriu“. „Buvo gana įdomu“, – šypsosi 28-erių prancūzas, žinojęs kiekvieną sandorio detalę. Bet jis laimingas dėl savo dukros krikštatėvio pasirinkimo. Leo Westermanno įsitikinimu, Joffrey Lauvergne'as ir Kauno „Žalgiris“ yra tobula sąjunga. Garsus žalgiriečių naujokas alkanas tai įrodyti aikštėje.

Paulius Motiejūnas kiek sutriko ir perklausė, ar kartais nesikalba su Leo Westermannu, kai išgirdo 28-erių Joffrey Lauvergne'o balsą kitame telefone gale.

Ir akcentas, ir balsas – 15min prisiskambinus naujam „Žalgirio“ milžinui, iš tikrųjų atrodė, kad kalba ne Joffrey, o Leo.

Dviejų bičiulių gyvenimo linijos taip susipynė, sumaišyti juos iš tiesų labai paprasta.

„Tikra šeimos istorija“, – šypsosi 211 cm ūgio J.Lauvergne'as.

Leo buvo šalia naujo „Žalgirio“ žaidėjo ir derybų metu, ir tada, kai jiedu paauglystėje užsisvajoję žiūrėjo didįjį krepšinį dar tik per televizorių.

Gimę netinkamu laiku

Leo Westermanas su Joffrey Lauvergne'u susipažino maždaug prieš 15 metų, kai abu pretendavo į geriausių šalies keturiolikmečių komandą. Joffrey buvo vienais metais vyresnis už trylikametį Leo.

„Atsimenu, jis buvo tokio pat sudėjimo, koks yra dabar“, – juokiasi Joffrey, pats tuo metu buvęs maždaug 16 cm žemesnis ir žaidęs ne sunkiojo krašto ar centro, o lengvojo krašto pozicijoje.

Likimas vėliau juos trejiems metams suvedė į Paryžiaus INSEP akademiją, vieną butą ir ant tos pačios sofos priešais televizoriaus ekraną.

Jame daugelis jų bendraamžių stebėjo NBA transliacijas ir bandė atkartoti Kobe Bryanto, Kevino Duranto ir LeBrono Jameso triukus, o du prancūzai negalėjo atitraukti akių nuo Milenko Tepičiaus, Novica Veličkovičiaus, Nikola Pekovičiaus ir kitų.

Du paaugliai negalėjo patikėti, kaip tik keleriais metais už juos vyresni jaunuoliai iš Serbijos su tokios sirgalių armijos palaikymu kanda į kojas elitinėms Eurolygos komandoms.

„Norėjome būti jų vietoje, – 15min pasakojo L.Westermannas. – Mums įstrigo, kaip tie jauni vyrukai su tokiais sirgaliais sėkmingai kovėsi su stipriausiais.

Dauguma prancūzų domisi NBA ir nelabai ką žino apie Eurolygą. O mes augome labiau pagal europietiško krepšinio mentalitetą. Galbūt todėl, kad abu mūsų tėvai buvo profesionalūs žaidėjai ir rungtyniavo Europoje. Bet tas „Partizan“ krepšinis mums kažką reiškė.“

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Urošas Tripkovičius ir Nikola Pekovičius 2008 m.
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Urošas Tripkovičius ir Nikola Pekovičius 2008 m.

2010-ųjų pavasarį „Partizan“ atvažiavo į dviejų prancūzų namus. Serbijos klubas sensacingai prasimušė į Eurolygos finalo ketvertą, kuris kaip tik vyko Paryžiaus „Bercy“ arenoje.

Po treniruočių ištrūkę iš INSEP akademijos, bičiuliai stebėjo dramatišką „Partizan“ kovą Eurolygos pusfinalyje, kai Belgrado klubas vos neištėškė siurprizo Pirėjo „Olympiakos“ turtuoliams.

„Tada juokavome, kad vieną dieną mes patys žaisime Partizane“, – 15min pasakojo J.Lauvergne'as.

Po trejų metų, 2012–2013 m. sezoną, jie jau abu vilkėjo Belgrado „Partizan“ marškinėlius.

„Du draugai iš Prancūzijos, vieninteliai prancūzai žaidę šiame klube. Ir kas būtų galėjęs nuspėti tokį dalyką?“ – net pakilo nuostabos kupinas J.Lauvergne'o balsas.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Leo Westermannas, Bogdanas Bogdanovičius ir Joffrey Lauvergne'as 2013 m.
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Leo Westermannas, Bogdanas Bogdanovičius ir Joffrey Lauvergne'as 2013 m.

Du draugai pasikalbėdavo ne tik apie krepšinį. Joffrey 15min pasakoja, kad ir dabar bene kas dvi valandas šnekasi su Leo.

Jie gali šnekučiuotis apie paskutinę perskaitytą knygą. Pavyzdžiui, Joffrey yra pamišęs dėl istorijos. Žaisdamas Belgrade, krepšininkas perskaitė krūvą istorinių kūrinių apie karus Balkanų kraštuose. Ruošdamasis kelionei į Lietuvą, jis jau nekantrauja išgliaudyti skaudžią, bet įkvepiančią Lietuvos istoriją.

Jie gali diskutuoti verslo temomis. Štai Joffrey pastaruoju metu aktyviai kalbina Leo kartu pradėti nekilnojamojo turto, viešbučių verslą.

L.Westermannas juokiasi – jiedu gimė ne toje eroje. Muzika, knygos, filmai, vynas – du draugai lengviau randa bendrą kalbą su už save vyresniais žmonėmis nei bendraamžiais.

„Štai todėl aš neabejoju, kad Joffrey palaikys gerą ryšį su Jankūnu ir kitais“, – juokiasi L.Westermannas.

Joffrey labai artimai sutaria ir su visa Leo šeimyna. L.Westermanno žmoną Joffrey vadina geriausia savo drauge. Nuolat teiraujasi Leo apie jo dukrelę, mat J.Lauvergne'as – jos krikštatėvis.

View this post on Instagram

A true return to childhood ! @disneylandparis

A post shared by Westermann Léo (@leowestermann9) on

Joffrey nuomone, Leo yra už jį ramesnis. Buvęs „Žalgirio“ įžaidėjas mažiau kalba ir nėra toks impulsyvus. Kartais vienais metais jaunesnis bičiulis paoponuoja jo nuomonei. Tačiau kai Joffrey paklausė geriausio savo draugo apie „Žalgirį“, jų požiūriai labai sutapo.

„Kai klausiau savęs, ar noriu važiuoti į Kauną, žinojau, kad visada galiu paskambinti Leo ir su juo apie tai pasikalbėti“, – sakė J.Lauvergne'as.

Aukštaūgis įžaidėjo daugiau klausinėjo ne apie krepšinį, o Kauną ir „Žalgirio“ organizaciją. Leo jam pasakė, kad nors Šaras išvyko į Barseloną, klubas yra labai gerai organizuotas, solidus, o žmonės Kaune labai myli krepšinį.

„Jis pasakojo tik geriausius dalykus“, – sakė J.Lauvergne'as.

Paulius Motiejūnas šnektelėjo su Leo Westermannu jau po to, kai „Žalgiris“ išsiuntė Joffrey dokumentus, ant kurių beliko sudėti parašus. Leo Lietuvos čempionų vadovą patikino, kad šie padarė labai gerą pasirinkimą.

Tai bus jau šešta ta pati komanda, kurioje dviem draugams teko rungtyniauti abiem. Po Paryžiaus INSEP ėjo šalies jaunimo rinktinė, tada – Belgrado „Partizan“, vėliau – Prancūzijos nacionalinė komanda, Stambulo „Fenerbahče“ ir štai „Žalgiris“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Leo Westermannas (dešinėje) ir Joffrey Lauvergne'as (trečias iš dešinės) 2015 m.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Leo Westermannas (dešinėje) ir Joffrey Lauvergne'as (trečias iš dešinės) 2015 m.

„Ką galvoji apie Lauvergne'ą?“

Prieš 7 metus Leo taip pat užtarė J.Lauvergne'ą, kai Duško Vujoševičius savo jaunojo atakų dirigento paklausė nuomonės apie be darbo sėdėjusį jo bičiulį.

L.Westermannas pradėjo treneriui aiškinti, koks jis geras kovotojas dėl atšokusių kamuolių, koks jis fiziškas ir kaip gali žaisti per 4–5-tą pozicijas.

„Ne, ne – man tai nerūpi. Koks jis kaip žmogus ir ką jam reiškia krepšinis?“ – pertraukė Dulė.

J.Lauvergne'as pripažįsta – tada jis nebuvo pačios geriausios reputacijos žaidėjas.

2012–2013 m. sezoną jis pradėjo Šalono „Elan“ klube, kuriame jau buvo pražaidęs porą metų. Bet po legendomis apipinto konflikto komandoje J.Lauvergne'as 2012-ųjų gruodį atsisveikino su pirmąja savo profesionalia ekipa.

Kadangi pagal Prancūzijos lygos taisykles to paties sezono metu krepšininkai negalėjo keisti komandos nacionaliniame čempionate, 21-erių aukštaūgis jau galvojo žaisti antroje lygoje.

„Tuo metu buvau toks išprotėjęs, kad būčiau tikrai priėmęs tokį variantą, – neslėpė Joffrey. – Mano gyvenimas galėjo pasisukti į visai kitą pusę.“

Tačiau kantriai išlaukęs J.Lauvergne'as gavo mėnesio kontraktą Valensijoje. Puikiai pasirodęs Ispanijos klube, prancūzas sudomino D.Vujoševičių.

„Pasakiau jam, kad tai vienas didžiausių juodadarbių, kokius esu matęs. Krepšinis jam yra viskas“, – per tą pokalbį su savo treneriu tarė L.Westermannas.

Po savaitės J.Lauvergne'as sėdėjo toje pačioje „Pionir“ arenos rūbinėje, o klubo biuro stalčiuje gulėjo 2,5 metų sutartis.

„Manau, Leo smarkiai prie to prisidėjo“, – pabrėžė J.Lauvergne'as.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Leo Westermannas (dešinėje) ir Joffrey Lauvergne'as (antras iš dešinės) 2013 m.
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Leo Westermannas (dešinėje) ir Joffrey Lauvergne'as (antras iš dešinės) 2013 m.

Mylėti Joffrey Lauvergne'ą

Po pusmečio J.Lauvergne'as sulauks kvietimo į Prancūzijos nacionalinę komandą ir bus pašauktas NBA naujokų biržoje 55-uoju šaukimu. Su Prancūzijos vyrų rinktine taps 2013-ųjų Europos čempionu Slovėnijoje, o 2013–2014 m. sezoną pradės kaip „Partizan“ kapitonas – pirmasis užsienietis Belgrado klubo istorijoje.

Jo raumeningą bicepsą papuoš didžiulis ryškus „Partizan“ logotipas, kurį po krepšiu demonstruodamas savo priešininkams jis taps geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių visoje Eurolygoje.

Leo sako, kad Joffrey iš gyvenimo nori pasiimti 100 procentų. Viskas arba nieko – jam nėra viduriuko.

„Nebuvo lengva, – prisiminęs to įspūdingai išsirutuliojusio kelio pradžią su skyrybomis su Prancūzijos klubu, tikino J.Lauvergne'as. – Aš myliu krepšinį, bet nestatau jo aukščiau už tam tikras vertybes. Pavyzdžiui, aš vertinu atvirus santykius su žmonėmis. Tikrai ne visi mane myli. Bet kas mane myli, tai jie tikrai mane myli. Visai kaip Belgrade.

Aš esu dėkingas žmogus. Kai jaučiu, kad man tiesia ranką, bando padėti, jog galėčiau būti geresnis žaidėjas ir vyras, aš jaučiu dėkingumą. Dėl to žmogaus aš tada kausiuosi iki galo.

Štai kodėl man taip patiko „Partizan“ klube. Nes jaučiau, kad jie mane gerbė ir bandė man padėti. Aš visada tai prisiminsiu ir būsiu amžinai dėkingas.“

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Joffrey Lauvergne'as 2013 m.
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Joffrey Lauvergne'as 2013 m.

Kai su Joffrey ir Leo kalbame apie persikėlimą į „Žalgirį“, mūsų pokalbyje ne atsitiktinai vėl minimas „Partizan“ pavadinimas.

Leo Westermannas net keletą kartų interviu metu paminėjo štai ką: „Kai rodai jam meilę, Joffrey duos jos atgal 300 kartų daugiau.“ Kaune prancūzas ieškos Belgrade įsiliepsnojusios aistros žaidimui.

Tos meilės prancūzui dabar reikia po trejų metų NBA ir dviejų sunkių sezonų Stambulo „Fenerbahče“.

Geriausią savo sezoną NBA, 2015–2016 m., J.Lauvergne'as „Denver Nuggets“ klube rinko vid. 7,9 taško ir 4,9 atkovoto kamuolio per 18 minučių. Tačiau traumos ir mainai jį nubloškė dar per tris NBA ekipas, kol 2018-ųjų vasarą nenuspėjamas NBA viesulas sugrąžino jį atgal į Europą.

Su „Fenerbahče“ svajojęs tapti Eurolygos čempionu, J.Lauvergne'as pakeliui į nugalėtojų sostą patyrė sunkią traumą, o grįžęs į aikštę po 7 mėnesių pertraukos kartu su užbuksavusia Stambulo komanda nutraukė kelionę dėl pandemijos.

„Žinote, nenoriu kalbėti apie tą etapą, – atsiduso J.Lauvergne'as, praėjusį Eurolygos sezoną rinkęs vid. 6,3 taško per 14 minučių. – Man tai buvo sunkus metas, bet man nepatinka, kai žmonės manęs gaili. Tai praeitis, o aš noriu eiti į priekį. Dabar turiu naują šansą ir viskas mano rankose.“

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Joffrey Lauvergne'as
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Joffrey Lauvergne'as

Bičiulį užstojo L.Westermannas: „Jis turėjo labai sunkių metų. Daug traumų, asmeninių problemų. Jam buvo sunku, nes žmonės jį pamatė tokį, koks jis iš tikrųjų nėra. Tuos trejus metus jis beveik nežaidė, o žmonės pamiršo, koks jis geras. Bet mes žinome, kad jis gali būti vienas geriausių centrų Eurolygoje.“

J.Lauvergne'o karjera NBA (RealGM.com inf.)
Sezonas Komanda Min. Met.% Trit.% Kam. Perd. Blk. Tšk.
2014–15 Nuggets 11.2 40,4 18,8 3.21 0.54 0.42 3.88
2015–16 Nuggets 17.6 51,3 24,5 4.92 0.95 0.25 7.88
2016–17 Thunder 14.8 45,5 34,6 3.66 1.02 0.12 5.72
2016–17 Bulls 12.1 40,2 30 3.40 0.95 0.00 4.45
2017–18 Spurs 9.7 51,6 0 3.11 0.75 0.05 4.11
Karjeros vidurkis 13.6 47,9 28,5 3.79 0.87 0.16 5.57

L.Westermannas: Partizane jis buvo energijos žaidėjas, geriausias kovotojas dėl kamuolių Eurolygoje, įnešdavęs labai daug fiziškumo. Bet per tuos metus jis labai patobulėjo. Jis mobilus, o kai pasitiki savimi, gali pataikyti iš toli. Žaisdamas ketvirtu, jis stipresnis už bet kurį savo varžovą. Joffrey labai patobulėjo puldamas po krepšiu. Jis apdovanotas ir į „Žalgirio“ žaidimą gali atnešti labai daug dalykų.

Tobula sąjunga?

Leo įsitikinęs – „Žalgiris“ ir J.Lauvergne'as yra tobula sąjunga, iš kurios naudos gaus visi.

Po Šaro eros rekonstrukciją vykdantis „Žalgiris“ – aukščiausios klasės talentas, o daug panašumų su Belgradu turinti Kauno krepšinio aura gali padėti prancūzui atgaivinti pasitikėjimą savo jėgomis.

Tokiam energijos žaidėjui kaip J.Lauvergne'as tai yra be galo svarbu.

„Aistra, sirgaliai, istorija – tai yra tai, ką Joffrey labai vertina. Jis emocingas vyrukas. Jeigu parodai jam meilę, tai jis duos atgal 300 kartų daugiau. Aš tikiu, kad jis tikrai pamils „Žalgirį“, nes Kauno klubą su „Partizan“ sieja labai daug panašių dalykų, – 15min tikino L.Westermannas. – „Žalgiris“ rodė jam didelį susidomėjimą ir Joffrey jautė, kad klubas jo nori. Tai jam labai svarbu. Jis buvo labai laimingas priėmęs šį pasiūlymą.

Jis nori vėl pamilti krepšinį. Jis labai emocingas ir energingas žaidėjas, kuris nori būti mylimas ir tuo pačiu pats suteikti meilės. Manau, tai yra tobulas derinys.“

VIDEO: „urBONUSas“: rizikingi „Žalgirio“ sprendimai ir be 5 minučių nauji kontraktai

L.Westermannas neseniai sportavo su J.Lauvergne'u Pietų Prancūzijoje. Suderinęs sportą ir pasibuvimą su geru bičiuliu, dabar „Žalgirio“ naujokas treniruojasi Lione.

Dėl pandemijos dabar rasti laisvą krepšinio salę Prancūzijoje nėra taip paprasta. Tačiau paprašęs savo bičiulio Tony Parkerio pagalbos, aukštaūgis toliau tęsia intensyvias treniruotes krepšinio salėje, derindamas jas su asmeniniu kineziterapeutu.

J.Lauvergne'as visada mėgo geležį ir prakaito kvapą krepšinio aikštelėje. Bet geras aukštaūgio draugas teigia, kad naujasis žalgirietis dabar sportuoja su dar didesne motyvacija. Lyg norėtų visiems priminti, koks jis yra iš tikrųjų.

„Kai jis ko nors nori, tai jis padarys viską, kad tai gautų“, – tikina L.Westermannas.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Joffrey Lauvergne'as
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Joffrey Lauvergne'as

„Aš labai pasiilgau krepšinio. Aš labai myliu šitą žaidimą. Man patinka treniruoti, mėgautis procesu. Eidamas miegoti noriu galvoti, kad tą dieną padariau kažką gero ir tapau geresniu žaidėju. Tai geras jausmas, – pasakoja J.Lauvergne'as. – Tie du sezonai man nebuvo lengvi dėl daugybės skirtingų priežasčių. Todėl man dabar labai svarbu susigrąžinti pasitikėjimą.

Svarbiausia, kad dabar aš sveikas. Keletą pastarųjų metų pasitaikė traumų, o kai iškrenti iš rikiuotės mėnesiui ar keliems, žiūrėk, sezonas ir baigiasi. Bet aš noriu žaisti. Pasiilgau krepšinio. Noriu atgauti pasitikėjimą. Aš sveikas, geros formos ir alkanas.“

J.Lauvergne'as padėjo parašą po sutartimi su „Žalgiriu“ iškart po to, kai Lietuvos čempionai atidavė komandos vairą 38-erių austrui Martinui Schilleriui.

Prancūzas jau kalbėjosi su naujuoju Kauno klubo strategu ir po pokalbio buvo labai patenkintas. Kaip sakė L.Westermannas, tai buvo geras išsamus pokalbis.

„Man jis paliko gerą įspūdį, – antrino ir J.Lauvergne'as. – Tai žmogus, su kuriuo gali kalbėti nejausdamas barjero. Labai svarbu dėl trenerio jausti tokį užtikrintumą.

Jis minėjo, kad būsiu svarbi komandos rekonstrukcijos dalis. Aš tikiu šiuo klubu. Gal neturėsime beprotiškiausios sudėties Eurolygoje, bet turėsime gerą komandą.“

Pasirašęs sutartį su „Žalgiriu“ J.Lauvergne'as paliko įrašą instagrame.

Jis dalijosi pilnutėlės „Žalgirio“ arenos vaizdu ir lietuviška žinute, kurioje džiaugėsi tapęs žaliai baltų šeimos nariu.

J.Lauvergne'as bus trečias prancūzas, užsivilkęs „Žalgirio“ marškinėlius. Axelį Toupane'ą Kaunas įsidėmėjo dėl skonio madai ir nepramušamos gynybos. Leo Westermanną – dėl gražaus ir sumanaus dirigavimo žaidimui bei pokštų su Pauliumi Jankūnu ir Artūru Milakniu.

Tik laikas parodys, kokį prancūzišką pėdsaką „Žalgirio“ metraščiuose paliks J.Lauvergne'as.

„Manau, sirgaliai pamils jo intensyvumą, fiziškumą ir atsidavimą, – 15min sakė L.Westermannas. – O jam pačiam patiks Lietuvos krepšinio kultūra, žmonės ir lietuviškas krepšinis. Kai jis jaučiasi mylimas, atgal duoda 300 kartų daugiau. Manau, tai bus labai geras derinys.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:25
03:24
04:24

Esports namai

URBAN˙/