2021 02 18

Šaras nuskriaudė pirmąją meilę: „Žalgiris“ – sutriuškintas Barselonoje

Savo šalių taurių turnyrus praėjusią savaitę laimėjusios Kauno „Žalgirio“ ir „Barcelona“ komandos stojo į kovą ketvirtadienio vakarą „Palau Blaugrana“ arenoje, bet intrigos Katalonijoje nebuvo. Šarūnas Jasikevičius kažkada pripažino, kad „Žalgiris“ yra jo pirmoji meilė, bet net ir pirmajai meilei nuolaidų kaunietis nedarė – Martino Schillerio vyrai buvo sutriuškinti 62:86 (24:24, 13:24, 10:23, 15:15).

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir po finalinės sirenos aktualiausių įvykių aptarimą galėjote žiūrėti 15min laidoje „Karštom pėdom“.

Rungtynių pradžia galėjo gan pozityviai nuteikti „Žalgirio“ gerbėjus – kauniečiai puikiai puolė ir gerai rado patogius metimus. Tiesa, „Barca“ prieš žalgiriečiečių krepšio irgi nesijautė blogai – po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus 24:24.

„Ei, turite susiimti gynyboje!“ – „Barcos“ krepšininkams per minutės pertraukėlę sakė Šaras. Ir buvo išgirstas.

Antrajame ketvirtyje katalonai akivaizdžiai padidino agresyvumo lygį ginantis, o M.Schillerio auklėtiniai keletą kartų net ir per 24 sekundes surasti metimo nesugebėjo. Artėjant pertraukai, skirtumas jau tapo dviženklis, o įpusėjus mačui „Barca“ pirmavo 48:37.

Cory Higginsas dar iki pertraukos tapo rimtu galvos skausmu Lietuvos čempionams – gynėjas į rūbinę iškulniavo pelnęs 17 taškų per 13 minučių.

Buvo sužaistos beveik 8 minutės, kai Martinas Gebenas pelnė pirmuosius „Žalgirio“ taškus iš žaidimo trečiajame kėlinyje. Geležinę gynybą demonstravusi „Barca“ prieš paskutinį ketvirtį jau pirmavo daugiau nei užtikrintai – 71:47.

Paskutinės 10 minučių jau tebuvo formalumas.

Nė vienas žalgirietis nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Nigelas Hayesas su 9 taškais (1/6 dvit., 1/4 trit) buvo rezultatyviausias, o su 10 balų (8 tšk. ir 4 rez. perd.) naudingiausias buvo Marius Grigonis.

„Žalgiris“ pataikė 49 proc. dvitaškių (18/37) ir 26 proc. tritaškių (5/19).

„Barcai“ po 19 taškų pelnė ir po 27 naudingumo balus surinko C.Higginsas ir Pierre'as Oriola (7 atk. kam.).

Katalonai realizavo 68 proc. dvitaškių (30/44) ir 33 proc. tritaškių (6/18).

„Žalgiris“ suklydo 17 kartų, varžovai – 11.

M.Schillerio auklėtiniai rikiuojasi 9-oje vietoje Eurolygos lentelėje (13-11), o „Barcelona“ (18-7) yra pirmoje pozicijoje.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ vasario 23-ąją namuose žais su Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa.

„Barcelona“: C.Higginsas (8/9 dvit., 3 atk. kam., 3 rez. perd., 27 naud. bal.) ir P.Oriola (7 atk. kam., 27 naud. bal.) po 19, B.Daviesas 12 (5 išpr. praž.), N.Mirotičius 10, L.Bolmaro 8 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), N.Calathesas (5 rez. perd.) ir R.Smitas po 4.

„Žalgiris“: N.Hayesas 9 (1/6 dvit., 1/4 trit.), A.Milaknis, M.Grigonis (2/5 dvit., 0/5 trit., 4 rez. perd.) ir J.Lauvergne'as (5 atk. kam.) po 8, R.Jokubaitis, A.Rubitas (7 atk. kam.), ir M.Gebenas po 6, S.Vasturia, P.Jankūnas (4 atk. kam.) ir Th.Walkupas po 3, K.Lukošiūnas 2.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Barcelona“
18/37 (49 proc.) Dvitaškių pataikymas 30/44 (68 proc.)
5/19 (26 proc.) Tritaškių pataikymas 6/18 (33 proc.)
11/13 (85 proc.) Baudų metimų pataikymas 8/9 (89 proc.)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“

40 min. Rungtynės baigėsi. Šiandien kauniečiai argumentų neturėjo.

38 min. Agonija Barselonoje eina į pabaigą – 60:83.

36 min. Apsikeitė taškais komandos, tačiau intrigos jau nėra. Jos ir nebus. Na štai, S.Vasturia pelnė tris taškus, bent toks pozityvas – 56:79.

34 min. Skirtumas mažėja iki 26 taškų po R.Jokubaičio metimo – 51:77.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 47:71

29 min. Likus žaisti 2:12 min., M.Gebenas pelnė pirmus „Žalgirio“ taškus iš žaidimo šiame kėlinyje.

28 min. A.Hanga didina skirtumą iki 24 taškų. Popieriai labai prasti – 41:65.

27 min. „Barca“ mėtė, kol pataikė. Dar nėra pelnę taškų iš žaidimo kauniečiai šiame kėlinyje – 41:61.

26 min. Na štai, jau ir 20-ties taškų skirumas – 39:59.

24 min. Pagaliau pirmieji taškai šiame kėlinyje – 39:55.

23 min. Tokio pikto M.Schillerio dar nematėme. Austras taip rėkė ant auklėtinių per minutės pertraukėlę, kad skambėjo visa arena. Išversti to, ką treneris sakė, negalime.

22 min. M.Schilleris pykstasi su teisėjais dėl neužfiksuotos pražangos.

21 min. N.Mirotičius pradėjo kėlinį tritaškiu iš kampo, o M.Grigonis šveitė desperatišką metimą iš toli sulig sirena ir net į lanką nepataikė.

Šaras prieš trečią kėlinį sakė, kad jo komanda gerai dirba gynyboje, tačiau nepadaro daro iki galo ir nepabėga toliau nuo varžovų.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 37:48

20 min. P.Jankūnas pelnė du taškus su pražanga.

19 min. N.Mirotičius drąsiai, bet nesėkmingai žaidė prieš P.Jankūną, o J.Lauvergne'as po krepšiu gynybines užkardas išardė. Skirtumas buvo sumažėjęs iki septynių taškų, bet tada A.Abrinesas smeigė tritaškį, o C.Higginsas pataikė iš vidutinio nuotolio. „Žalgirio“ deficitas jau 12 taškų – 34:46.

18 min. Jau ir dviženklis skirtumas, kurį vėl apkarpo M.Grigonis – 32:41.

17 min. Skirtumas didėja jau iki devynių taškų, labai reikalinga minutės pertraukėlė M.Schilleriui – 30:39.

15 min. „Barca“ susiėmė gynyboje ir tai jau prastas ženklas kauniečiams. Laimei, paskutinę atakos sekundę pataikė M.Grigonis – 30:35.

14 min. Neatkovotas kamuolys kainuoja dar du taškus, o „Žalgiris“ jau dvi atakas iš eilės nesugeba surasti metimo per 24 sekundes. Kauniečiai atsilieka – 28:33.

12 min. Kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo 5 taškais iš eilės ir „Žalgiris“ atsilieka vėl – 24:29.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 24:24

10 min. Sulig kėlinio pabaigos sirena taškus pelnė B.Daviesas.

9 min. Labai graži ataka, pasibaigianti A.Rubito taškais iš po krepšio – 24:22.

8 min. M.Grigonis lyg ir norėjo pražangos, tačiau teisėjams atrodo, jog tai buvo blokuotas metimas.

7 min. A.Milaknis su sirena pataikė tritaškį per N.Mirotičių! Atsilikimas mažėja, o rezultatą lygina M.Gebeno dėjimas – 20:20.

„Turite geriau gintis, ei!“ – sakė Šaras savo auklėtiniams per minutės pertraukėlę.

5 min. P.Jankūnas aikštėje ir jam teks gintis prieš N.Mirotičių. O štai C.Higginsas pelnė dėjimu jau devintąjį savo tašką. Laimei, taškais atsako J.Lauvergne'as. „Žalgiris“ atsilieka – 15:18.

4 min. A.Milaknis įsibrovė po krepšiu ir pelnė lengvus taškus, kitoje atakoje pridėjo ir tritaškį – 13:12.

3 min C.Higginsas ir Th.Walkupas apsikeitė tritaškiais. Dar vieną tolimą bombą įskraidino ir N.Mirotičius. Kauniečiai atsilieka – 8:10.

2 min. J.Lauvergne'as pelnė dvitaškį, bet kol kas varžovai randa atsakymų – 5:4.

1 min. Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė N.Hayesas, smeigęs iš toli – 3:2.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

„Barcelona“: Nickas Calathesas, Cory Higginsas, Alexas Abrinesas, Pierre'as Oriola, Nikola Mirotičius.