2021 04 01 /2021 04 02

Jaudinančią dramą išgyvenęs „Žalgiris“ istorinio vakaro bavarams nesugadino

Kauno „Žalgirio“ (16-17) krepšininkai šventinių nuotaikų bavarams nesugadino. Galimybę įsiterpti tarp aštuonių stipriausių Eurolygos komandų jau anksčiu praradę Martino Schillerio vyrai ketvirtadienio vakarą svečiuose 70:71 (22:21, 14:16, 18:20, 16:14) dramatiškai pralaimėjo akistatą Miuncheno „Bayern“ (20-13). Vokietijos komandai šis taškas atvėrė istorinį kelialapį į atkrintamąsias.

Tai buvo priešpaskutinis „Žalgirio“ mačas šį Eurolygos sezoną. Kitą savaitę kauniečiai užbaigs kovas namuose akistata su Atėnų „Panathinaikos“.

Mačas Bavarijos sostinėje taip pat tebuvo formalumas, tačiau lengvai pasiduoti svečiai neketino. „Žalgiris“ laikėsi tris kėlinius, tačiau prasidėjus lemiamai atkarpa kauniečių puolimas pradėjo strigti.

Visgi kauniečiai baltos vėliavos nekėlė, rodė charakterį, panaikino septynių taškų deficitą ir likus 24 sek. pirmavo tašku, bet Joffrey Lauvergne'as likus 2 sek. apmaudžiai prasižengė prieš Vladimirą Lučičių ir „Bayern“ lyderis mesdamas baudas neklydo.

Vitorijos „Baskonia“ ekipai suklupus prieš Stambulo „Anadolu Efes“, bavarams reikėjo tik laimėti. Tą pergalę „Bayern“ pasiėmė ir pirmą kartą klubo istorijoje pateko tarp aštuonių stipriausių lygos komandų.

Ketvirtadienį Kauno komandą ypač skaudžiai žeidė klaidos. „Žalgiris“ prarado net 19 kamuolių.

Pirmojoje „Žalgirio“ ir „Bayern“ akistatoje 74:73 triumfavo žalgiriečiai.

„Žalgiris“: T.Walkupas 16, N.Hayesas 12 (6 atk. kam.), J.Lauvergne'as 12 (6 atk. kam.), L.Lekavičius 10 (5 rez. perd.), M.Grigonis 5 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 5, K.Lukošiūnas 4, R.Jokubaitis 4, M.Gebenas 2 (5 atk. kam.),, P.Garino 0.

„Bayern“: V.Lučičius 13, J.Reynoldsas 12, N.Weileris-Babbas 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Bayern“ 70:71 (22:21, 14:16, 18:20, 16:14).

40 min. Likus 24 sek. Lukas Lekevičius gavo ginčą prieš Jamesą Gistą. Kamuolį atkovojo „Bayern“ ir Wade'as Baldwinas galėjo išplėšti pergalę, tačiau Nigelis Hayesas puikiai sužaidė gynyboje ir išmušė iš bavarų lyderio kamuolį. Teisėjai ilgai sprendė nuo kurio žaidėjo kamuolys paliko aikštę, tačiau po peržiūros grąžino kamuolį vokiečiams ir išsigelbėjimui jie turėjo 3,2 sek. To jiems užteko. Iš krašto mesdamas Vladimiras Lučičius išprovokavo Joffrey Lauvergne'o pražangą ir baudų metimai buvo taiklūs. Žalgiriečiams teisėjai dar paliko 2 sek., tačiau normalios atakos surengti nepavyko ir bavarai iškovojo istorinį bilietą į atkrintamąsias.

39 min. Jamesas Gistas vėl pataiko iš po krepšio. Žalgiriečiai pirmauja 70:69.

38 min. Kauniečiai perima iniciatyvą. Thomasas Walkupas baudomis didina persvarą iki trijų taškų. Jamesas Gistas ir Nigelas Hayesas apsikeičia taikliais metimais.

37 min. Jameso Gisto patirtis leidžia atkovoti kamuolį po kauniečių krepšiu ir pakartoti metimą, bet Nigelis Hayesas tolimu metimu iš bavarų pranašumo palieka tašką. 64:65.

36 min. Thomasas Walkupas pelno penkis taškus iš eilės ir vėl labai greitai grąžina intrigą. 61:63.

35 min. Vladimiras Lučičius vėl pataiko. 56:63.

34 min. Pagaliau taškus pelno ir kauniečiai. Paulius Jankūnas įleidžia sudėtingą metimą, bet kitoje pusėje tritaškį paleidžia Žanas Šiško. 56:61.

33 min. Galiausiai iniciatyvos imasi Vladimiras Lučičius. Serbas uždirba Martino Gebeno pražangą ir didina kauniečių deficitą iki keturių taškų – 54:58.

32 min. Tuščios ketvirto kėlinio minutės.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Bayern“ 54:57 (22:21, 14:16, 18:20).

29 min. Apmaudus epizodas. Rokas Jokubaitis nepataiko iš po krepšio pabėgęs visiškai vienas... Po šios akimirkos DJ Seeley meta tritaškį. 52:54.

26 min. Kauniečių atakos pradėjo strigti, bet bavarai irgi neblizga. Svarbų tritaškį pataiko po ilgesnės pertraukos prabylantis Nigelas Hayesas – 50:46.

24 min. Nuostabus epizodas. Joffrey Lauvergne'as pasiima kamuolį prie tritaškio linijos ir žaibiškai nuskuodžia link krepšio ir krauna į jį – 45:43.

23 min. Puikus Mariaus Grigonio perdavimas ir Joffrey Lauvergne'as ramiai renka taškus iš po krepšio. Thomasas Walkupas sumeta baudas – 43:39.

21 min. Paulius Jankūnas pataiko iš toli – 39:37.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Bayern“ 36:37 (22:21, 14:16).

18 min. Kauniečių gretose išsiskiria vijurkas Lukas Lekavičius. Mažylis pelno jau dešimtą tašką, o po to tritaškį įleidžia ir Karolis Lukošiūnas. „Žalgiris“ vėl priekyje – 36:35.

17 min. Bavarus vis dažniau traukia Wade'as Baldwinas. Miuncheno komanda pavojingai tolsta. Atsiliekame 30:35.

16 min. Įspūdingas epizodas. Thomas Walkupas kabina kamuolį Joffrey Lauvergne'ui ir prancūzas krauna iš viršaus. „Merci beaucoup“, – tarsteli aukštaūgis amerikiečiui.

15 min. JoJo verčia du taškus su pražanga, bet baudos nepataiko. 28:28.

14 min. Vladimiras Lučičius pataiko iš toli, bet labai gražia ataka atsako ir kauniečiai – 26:26.

13 min. Mariaus Grigonio ramus flauteris tarsi treniruotėje – 24:23.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Bayern“ 22:21.

8 min. Lukas Lekavičius pataiko dvitaškį, Nigelis Hayesas sumeta baudas. Kauniečiai išlaiko trapią persvarą – 17:15.

6 min. Lukas Lekavičius irgi neatsilieka. Dar vienas kauniečių tritaškis ir 13:11.

4 min. Marius Grigonis mačo pradžioje yra labai agresyvus. Pirmasis jo tritaškis – 8:7.

3 min. Thomas Walkupas demonstruoja savo smagią rankelę. Šauna iš toli ir grąžina taško persvarą „Žalgiriui“ – 5:4.

1 min. Pirmasis atsidaro „Žalgiris“. Joffrey Lauvergne'as įleidžia sudėtingą puskablį – 2:0. Jalenas Reynoldsas atsako dėjimu.

Kauniečiai mačą pradeda tokiu starto penketu: Marius Grigonis, Thomasas Walkupas, Nigelis Hayesas, Paulius Jankūnas ir Joffrey Lauvergne'as.

Prasibrauti į atkrintamąsias kauniečiai jau neturi šansų. „Bayern“ – priešingai. Šį sezoną Vokietijos klubas tapo viena didžiausių turnyro staigmenų ir rimtai taikosi į stipriausių aštuonetą.

„Bayern“ kol kas žengia šeštas, bet pergalė ketvirtadienį jam reikalingas kaip oras, nes paskutiniame ture laukia itin sunkus išbandymas – kova svečiuose su lydere „Barcelona“. Vokietijos ekipai būtina laimėti vieną iš dviejų likusių dvikovų.

Miuncheno klube rezultatyviausiai rungtyniauja gynėjas iš JAV Wade‘as Baldwinas. Jis renka 15,3 taško. Daugiausia naudingumo balų – 17,6 – sukaupia lengvasis puolėjas serbas Vladimiras Lučičius.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas