Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 29d. 20:56

„Žalgiris“ irgi pučia savo „burbulą“: pakeliui į karantiną Kaune – per įdomius įspėjimus

NBA pasaulis liepos 30-ąją Orlando „burbule“ bandys išgelbėti sudarkytą 2019-2020 m. krepšinio sezoną. O savo „burbulą“ turės ir Kauno „Žalgiris“. Šiomis dienomis į Lietuvą iš JAV atvykę žalgiriečiai apsigyvens viename Kauno viešbučių. Kai kurių žaidėjų kelionė neapsiėjo be kuriozų, kuriuos dabar jie gali prisiminti su šypsena.

Thomasas Walkupas bei Steve'as Vasturia ne juokais sukluso, kai JAV oro uoste išgirdo perspėjimą: „Jūs prisiimate riziką būti deportuoti namo savo sąskaita, jeigu jūsų neįsileis Europoje.“

Trijulė su Martinu Gebenu pašonėje ruošėsi kelionei į Lietuvą per Amsterdamą. Paskutinėmis minutėmis susodinę „Žalgirio“ žaidėjus į lėktuvą, amerikiečiai išsiuntė juos į nežinią Europoje.

Pagal birželio pabaigoje priimtus nutarimus, Europos Sąjunga uždraudė JAV piliečiams atvykti į Šengeno erdvės valstybes. Tad kad galėtų parsiskraidinti žalgiriečius namo, Kauno klubas turėjo gauti raštišką Vyriausybės leidimą išimties tvarka įsileisti konkrečius asmenis į Lietuvą.

Vilniaus oro uoste pasienio poste kilo nedidelių nesklandumų, bet suradus dokumentus vietos duombazėje, Th.Walkupas su S.Vasturia vis tik įžengė į Lietuvos teritoriją. Paskui juos vėliau sekė ir kiti atvykėliai.

„Gauti tuos raštus užtrunka, o viskas vyko labai greitai. Bet laiku viską gavome ir pateikėme Lietuvos pasieniui reikalingus dokumentus. Tiesa, jie galiojo tik Lietuvoje, o Walkupui su Vasturia teko atsakyti į daug klausimų tiek JAV, tiek Amsterdame. Buvo šiek tiek įtampėlės, bet viskas praėjo sklandžiai“, – 15min pasakojo „Žalgirio“ komandos vadovas Mindaugas Kvedaras, kruopščiai pasirūpinęs sklandžia žalgiriečių pargabenimo operacija.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Krepšininkai oro uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Krepšininkai oro uoste

Šioje Atlanto pusėje M.Kvedaras kurpė kitą atsakingą projektą.

Artimiausiomis dienomis Nigelas Hayesas, Thomasas Walkupas, Steve'as Vasturia, Martinas Gebenas ir Augustine'as Rubitas užsidarys savotiškame „Žalgirio“ burbule ir 14 dienų izoliuosis nuo visuomenės.

Viskas tam, kad perėję karantiną visi žalgiriečiai laiku ir vienu metu susirinktu į pasiruošimo sezonui stovyklą.

Keturi iš JAV atvykę žaidėjai – N.Hayesas, M.Gebenas, S.Vasturia ir A.Rubitas, bus apgyvendinti viename iš Kauno viešbučių. Krepšininkams bus skirtas visas atskiras korpusas. Ten jie gaus maitinimą, nuolatinę priežiūrą ir sąlygas sportuoti.

„Žalgirio“ personalas žaidėjams specialioje patalpoje suruošė bėgtakius, dviračius, gumas ir svarmenis fizinei formai palaikyti. Žalgiriečiai kasdien sportuos pagal jiems sudarytą individualią programą ir ruošis 2020-2021 m. sezonui.

Panašią mini sporto salę „Žalgiris“ įrengė ir Thomaso Walkupo nuomojame bute Kaune. Gynėjas jame gyveno ir praėjusį sezoną, todėl karantinavimuisi pasirinko jam pažįstamą teritoriją.

Karantinuotis Kaune greičiausiai teks ir naujajam „Žalgirio“ vyr. treneriui Martinui Schilleriui. 38-erių austras dar planuojasi kelionę iš Solt Leik Sičio ir dar nėra tikras, ar su šeima skris tiesiai į Lietuvą, ar dar prasuks pro namus Vokietijoje. Bet Lietuvos čempionai jam jau suruošė atskirą butą.

VIDEO: „urBONUSas“: rizikingi „Žalgirio“ sprendimai ir be 5 minučių nauji kontraktai

Iš „Žalgirio“ naujokų karantinuotis nereikėjo tik argentiniečiui Patricio Garino. 27-erių puolėjas pastaruoju metu sportavo Alikantėje ir prieš pat termino pabaigą spėjo atskristi į Kauną. Dar savaitės pradžioje jis jau vaikščiojo Kauno Senamiesčio gatvėmis su žmona ir šuniu.

Tarp kitko, dėl šuns skrydžio į Lietuvą planavimas buvo gan komplikuotas, todėl legionierių teko atkabenti per Rygą.

„Padarėme Garino testą – neigiamas, – pabrėžė M.Kvedaras, pridūręs, kad testuojami visi atvykę žaidėjai. – Atsakingai žiūrime į šią situaciją ir siekiame, kad visi dvi savaites prabūtų be kontakto ir laikytųsi karantino. Krepšininkai pasidaro testus ir laikosi visų taisyklių.“

Prancūzijai netaikomi tokie griežti apribojimai, todėl paskutinio „Žalgirio“ legionieriaus Joffrey Lauvergne'o laukiama fizinių testų išvakarėse.

Šie „Žalgirio“ bazėje bus atliekami rugpjūčio 12-ąją, o pasiruošimo sezonui stovyklos startas planuojamas rugpjūčio 14-ąją.

Komentarai: 4
Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:48
22:41
00:29

Esports namai

URBAN˙/