TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Autoservisas kaltinamas katalizatoriaus vagyste

Be katalizatoriaus likęs 2006 m. „SEAT Leon“
GAZAS.LT skaitytojo nuotr. / Be katalizatoriaus likęs 2006 m. „SEAT Leon“
Šaltinis: 15min
0
A A

Į automobilių remonto dirbtuves nuosavą „SEAT Leon“ automobilį pristatęs kaunietis net neįsivaizdavo, kad, be planuoto turbinos remonto, jo automobiliui bus atlikta dar viena procedūra. „Autoremonto“ dirbtuvėse iš jo automobilio buvo išimtas brangiai kainuojantis katalizatorius. Tačiau nei sąskaitose, nei pokalbyje su automobilio šeimininku šis „remontas“ nebuvo paminėtas.

Įtardamas variklio turbinos gedimą, vairuotojas 2006 m. SEAT automobilį diagnostikai pristatė į „Autopaslaugų centro“ automobilių remonto dirbtuves. Buvo sutarta padaryti automobilio kompiuterinę diagnostiką ir nustatyti tikslų gedimą. Įtarimai pasitvirtino – sugedo 1,9 litro TDI motoro turbina. Automobilis paliktas remontui.

Atvykus suremontuoto automobilio pasiimti, šeimininkui buvo pateikta remonto sąskaita. Joje pažymėti du punktai – turbinos remontas ir išmetimo sistemos virinimas. Įtarimų sukėlė pastarasis punktas – apie išmetimo sistemos remontą tartasi nebuvo.

Už katalizatoriaus vagystę pasiūlyta kompensacija – 500 Lt.

Sugrįžus namo (automobilio šeimininkas gyvena Jungtinėje karalystėje, red.past.) ir patikrinus automobilį kitame servise paaiškėjo, kad automobilių remonto dirbtuvėse Kaune buvo išimtas katalizatorius. Primename, kad brangiųjų metalų supirktuvėje už katalizatoriaus turinį, kupiną įvairiausių brangiųjų metalų, mokama nuo 400 iki 700 litų.

Telefonu susisiekęs su „Autopaslaugų centro“ direktoriumi Romualdu Ašerskiu, automobilio šeimininkas neišgirdo paneigimo, automobiliui tikrai buvo padarytas papildomas remontas – katalizatoriaus išėmimas. Direktorius suskubo kompensuoti padarytus nuostolius ir pasiūlė 500 Lt kompensaciją.

Tačiau oficialaus SEAT automobilių centro išvadose skamba gerokai didesni skaičiai. Naujo katalizatoriaus montavimas čia įvertintas beveik penkių tūkstančių litų suma. Nukentėjęs SEAT šeimininkas „Autopaslaugų centro“ direktoriui R.Ašerskiui pasiūlė šią sąskaitą apmokėti.

Po nesėkmingų derybų visa ši istorija atsidūrė Kauno miesto Policijos komisariate, kur pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nukentėjęs automobilio šeimininkas „Autopaslaugų centro“ darbuotojus kaltina pavogus jo SEAT automobilio katalizatorių.

Negana to, apie serviso darbą informuota Valstybinė mokesčių inspekcija, kadangi automobilio šeimininkui buvo pasiūlyta apmokėti sąskaitą be PVM ir nepasirašant jokių dokumentų.

Atnaujinta rugpjūčio 16 d. „Autopaslaugų centras“ direktoriaus Romualdo Ašerskio komentaras

Su GAZAS.LT žurnalistu susisiekęs minėto automobilių remonto centro direktorius Romualdas Ašerskis nepaneigė, kad šią situaciją tiria Kauno Žaliakalnio policijos komisariatas. Tačiau jis kategoriškai neigia jo vadovaujamai įstaigai mestus kaltinimus. Pasak jo, „SEAT Leon“ vairuotojas nori apšmeižti jo vadovaujamą servisą ir tiesiog pasipelnyti.

„Darau prielaidą, kad prieš patenkant į mūsų autoservisą automobilis buvo remontuojamas kažkur kitur. Ten ir buvo išpjautas katalizatorius. Nepasiekus reikiamų rezultatų, automobilis pristatytas remontui į mūsų įmonę, kur atlikus turbinos remontą buvo sėkmingai suremontuotas.“, – pasakoja R.Ašerskis.

„Katalizatorius buvo išimtas prieš remontą mūsų servise“, – sako „Autopaslaugų centras“ direktorius.

Pasak įmonės direktoriaus, SEAT automobilio remonto darbus vykdęs autošaltkalvis Tomas Puodys nuėmė duslintuvą (tai buvo būtina norint suremontuoti turbiną) ir pamatęs trūkusias virinimo siūles, ėmėsi jų tvarkyti. Todėl remonto ataskaitoje ir minimas duslintuvo remontas.

Praėjus lygiai dienai po šio remonto, SEAT šeimininkas kreipėsi į serviso direktorių dėl, pasak jo, išpjauto katalizatoriaus. Tą pačią dieną jis elektroniniu paštu „Autopaslaugų centras“ įmonei atsiuntė Jungtinėje Karalystėje esančio serviso sąskaitą, kurioje nurodyta 1071 svarų sterlingų suma už katalizatoriaus instaliavimą. Direktorius teigia, kad per dieną automobilio į Jungtinę Karalystę nuvežti jis nespėjo. Sąskaita, pasak jo, buvo išrašyta net nemačius automobilio.

„Kad užglaistyti situaciją, klientas iš mūsų įmonės pareikalavo pusės sąskaitoje nurodytos sumos – 2500 Lt. Pasakius, kad su tuo nesutinku, sulaukiau pasiūlymo reikiamą sumą išskaičiuoti iš remontą atlikusio darbuotojo atlyginimo.“, – sako dėmesio centre atsidūrusios įmonės vadovas.

R.Ašerskis pasakoja, kad tuo metu pasiūlė klientui atlikti automobilio ekspertizę, tačiau jis nesutikęs. Pagrasinęs paskųsti įmonę Mokesčių inspekcijai, jis išvyko iš autoserviso. „Autopaslaugų centras“ direktoriaus nuomone, toks kliento elgesys paaiškinamas tik bandymu apgaulės būdu pasipelnyti.

Kas šioje situacijoje teisus, kas yra nukentėjęs ir kas yra apgavikas, aiškinasi Kauno Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas