Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 12d. 07:21

Ilgai laukti nereikėjo – Norvegija ketina apmokestinti brangius elektromobilius

„Tesla supercharger“ krovimo stotelė Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Tesla supercharger“ krovimo stotelė Kaune
Elektromobiliai yra brangūs, bet jų išlaikymas yra nepalyginamai pigesnis. Tai – vienas iš didžiausių elektromobilių privalumų, kuris tampa dar ryškesnis, kai renkiesi tarp labai brangaus benzininio ir labai brangaus elektrinio automobilio. Ir tai nesikeis, nors Norvegija jau svarsto apmokestinti brangius elektromobilius.

Būsimoji Norvegijos valdžia, kaip praneša „Reuters“, planuoja daugiau nei maždaug 60 tūkstančių eurų (600 tūkstančių kronų) kainuojantiems automobiliams taikyti PVM. Už tą sumą, kuri viršys šią ribą, reikės mokėti 25 proc PVM. Šiuo metu elektromobiliai Norvegijoje yra neapmokestinti.

Nauja centro-kairės vyriausybė Norvegijoje sieks mažinti turtingiems žmonėms skiriamas sistemines privilegijas. Tokias kaip maži mokesčiai (ar jokių mokesčių) brangiems automobiliams. Elektromobilių skatinimas, žinoma, yra svarbus prioritetas, bet jis neturėtų padėti įsigyti prabangos prekes.

Tokie pakeitimai, jei jie bus įvesti, palies „Porsche“, „Audi“, „Mercedes-Benz“, „Tesla“ elektromobilių pirkėjus. Pastaroji kompanija, žinoma, turi ir pigesnių elektromobilių. Tikimasi, kad tokie mokesčiai paskatins didesnį pigesnių elektromobilių pasirinkimą, bet yra ir kitų priežasčių apmokestinti elektromobilius.

Mokesčių lengvatos elektromobiliams taikomos tam, kad jie pirkėjams būtų patrauklesni. Taip siekiama mažinti neigiamas transporto sektoriaus emisijas ir padėti žmonėms pereiti prie švaresnių automobilių, kurie kol kas yra brangesni. Šis planas negali būti vykdomas amžinai, nes rinkos sąlygos keičiasi. Visų pirma, žmonės ir taip noriai perka elektromobilius. Šį rugsėjį 77,5 proc. visų Norvegijoje registruotų automobilių buvo elektromobiliai. Antra, elektromobiliai pinga, todėl lengvatos nebėra tas faktorius, padedantis apsispręsti tarp benzininio ir elektrinio automobilio.

Anksčiau ar vėliau elektromobiliai bus apmokestinti visur ir jiems taikomos privilegijos išnyks. Tai – paskatinimas rinktis E vietoje VDV, bet ar to paskatinimo reikės, kai VDV pasirinkimo nebebus? Juk Europoje benzininiai ir ypač dyzeliniai automobiliai greit bus uždrausti. Be to, elektromobiliai irgi turi mokėti už kelių infrastruktūrą, net jei neperka benzino, į kurio kainą įskaičiuoti mokesčiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:01
18:31
25:57

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas