Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 9d. 22:04

Kaip seną automobilį paversti vikriu elektromobiliu?

HPD modulis buvo išbandytas po klasikinio MINI kapotu, tačiau lengvai tilps praktiškai bet kokioje mašinoje. (Swindon Powertrain nuotrauka)
HPD modulis buvo išbandytas po klasikinio MINI kapotu, tačiau lengvai tilps praktiškai bet kokioje mašinoje. (Swindon Powertrain nuotrauka)

Paimate seną automobilį, išmetate vidaus degimo variklį, transmisiją ir viską, kas susiję su jais. Tada sumontuojate baterijas bei elektros variklius – atrodo, pakankamai paprasta, tiesa? Iš tikrųjų tai yra labai sudėtingas darbas, tačiau viena kompanija jau kitais metais pasiūlys unikalų gaminį, kuris stipriai palengvins senų automobilių virtimą elektromobiliais.

Entuziastai jau seniai savo senus automobilius konvertuoja į elektromobilius. Tai yra pakankamai sudėtingas procesas – reikia surasti sudaužytą elektromobilį, sugalvoti, kaip pritaikyti jo baterijų modulius, variklius, gerai apgalvoti sistemos saugumą.

Tai daro ir didesnės kompanijos – „Volkswagen“ verčia „Käfer“ elektriniu Vabalu, o Silverstone įsikūrusi „Lunaz“ elektrifikuoja senus „Jaguar“ ir „Rolls-Royce“. Tačiau britų kompanijos „Swindon Powertrain“ pasiūlymas vis tiek yra pakankamai unikalus.

Swindon Powertrain HPD modulis svers tik 70 kg ir turės kelis tvirtinimo taškus, kad jį sumontuoti būtų kiek įmanoma lengviau. (Swindon Powertrain atvaizdas)
Swindon Powertrain HPD modulis svers tik 70 kg ir turės kelis tvirtinimo taškus, kad jį sumontuoti būtų kiek įmanoma lengviau. (Swindon Powertrain atvaizdas)

Tai – į vieną modulį sumontuoti automobiliams skirti elektros varikliai ir jiems reikalingi komponentai. 600 x 440 x 280 mm dydžio mazge, vadinamame High Power Density arba HPD moduliu, telpa elektros variklis, inverteris, transmisija ir aušinimo sistema. Šis modulis sveria tik 70 kg ir yra toks mažas, kad lengvai telpa po klasikinio MINI kapotu ar net vietoje keturračio variklio. Gamintojas teigia, kad HPD tiks pačioms įvairiausioms mašinoms – nuo klasikinių automobilių iki nedidelių sunkvežimių.

Modulinė HPD konstrukcija leidžia šį modulį montuoti įvairioje technikoje. Galima keisti inverterio ir aušinimo bloko pozicijas, o pats modulis turi kelis montavimo taškus, kad tvarkingai įsitaisytų po sportinio automobilio kapotu ar po gatvės šlavimo mašinos kėbulu. „Swindon Powertrain“ teigia, kad modulis gali būti ir visiškai atsparus vandeniui, todėl jis tinka ir rekreaciniam transportui, įskaitant visureigius ir keturračius.

HPD išvysto 80 kW galią, tačiau modulis yra toks mažas, kad vienas automobilis galėtų turėti ir po vieną HPD modulį kiekvienai ašiai. Tai buvo vienas iš pagrindinių reikalavimų HPD dizainui – „Swindon Powertrain“ siekė, kad tas pats modulis tiktų tiek priekiniais, tiek galiniais ratais varomoms mašinoms.

Aišku, išvystoma galia nėra įspūdinga, tačiau prisiminkite, kad elektromobiliai pasižymi ypatinga sukimo momento kreive – visi niutonmetrai prieinami iš karto. Kita vertus, galbūt ateityje „Swindon Powertrain“ išplės siūlomų HPD modulių gamą ir galingesniais variantais. Tačiau neskubėkite džiaugtis.

„Swindon Powertrain“ taikosi ne į paprastus entuziastus, bet į mažiausius elektromobilių gamintojus bei įmones, kurios atliks tokias modifikacijas klasikiniams automobiliams. Kokybiški, lengvai pritaikomi elektros varikliai šiuo metu nėra lengvai prieinami, todėl mažesni nepriklausomi automobilių gamintojai sunkiai prisitaiko prie naujų elektrifikacijos tendencijų. Tokia „Swindon Powertrain“ strategija tikriausiai reiškia, kad HPD modulis bus gana brangus, nors ir turėtų būti nesunkiai pritaikomas ir instaliuojamas.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad elektros variklis, transmisija ir inverteris nėra visas elektromobilis – juk dar reikės baterijų. Taigi nors į vieną modulį sudėti patys svarbiausi elektromobilio komponentai palengvins vidaus degimo variklių keitimą elektrinėmis sistemomis, tai nėra stebuklinga LEGO kaladėlė, kurią galėtų sumontuoti bet kas. „Swindon Powertrain“ HPD modulis rinkoje pasirodys 2020-ųjų birželį.

Nodum.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas