-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kokia nauda iš greitosios medicinos pagalbos motociklo, jei net ligonio pavežti neįmanoma?

Greitosios medicinos pagalbos motociklai naudojami daugybėje pasaulio šalių. Tiesą sakant, kelis jų surastume ir visai čia pat, tiesiai už sienos – greitosios pagalbos motociklai važinėja net keliuose Lenkijos miestuose. Bet kokia iš jų nauda, jei net ligonio pavežti neįmanoma?
Greitosios pagalbos motociklas Sudane
Greitosios pagalbos motociklas Sudane / Wikimedia nuotr.

Pirmojo pasaulinio karo metais motociklai buvo naudojami sužeistų karių evakavimui iš mūšio lauko. Motociklas yra pakankamai greitas ir labai manevringas. Kartu jis yra ir mažesnis taikinys priešo šauliams (nors į medicinos pagalbos mašinas įprastai nebuvo šaudoma). Motociklas su priekaba yra siauresnis, gali greitai apsisukti, net įstrigusį purve jį lengva ištempti.

Wikimedia nuotr./Du sužeistuosius galintis gabenti medicininės pagalbos motociklas su priekaba 1918-ieji metai. (Wikimedia)
Wikimedia nuotr./Du sužeistuosius galintis gabenti medicininės pagalbos motociklas su priekaba 1918-ieji metai. (Wikimedia)

Amerikiečių medicininės pagalbos motociklai Pirmojo pasaulinio karo metais galėjo vienu metu pavežti po du sužeistuosius. Juos taip pat naudojo britų ir prancūzų pajėgos. Net ir po karo motociklai ir toliau buvo naudojami sužeistiesiems gelbėti, o vėliau juos ėmė naudoti ir britų gyvūnų ligoninės.

Tačiau tai net nėra tokia tolima praeitis. Štai Kenijoje, Matavyje, Sudane ir dar keliose Afrikos šalyse greitosios medicinos pagalbos motociklai priekabose vis dar vežioja sergančiuosius. Tokios mašinos yra pigesnės už įprastą greitosios medicinos pagalbos transportą ir gali nuvažiuoti ten, kur furgonai ir lengvieji automobiliai tiesiog netelpa. Tuo tarpu kitose pasaulio dalyse įprasti greitosios pagalbos motociklai ligonių nevežioja.

Wikimedia nuotr./Greitosios pagalbos motociklas Honda ST1300 Gdanske
Wikimedia nuotr./Greitosios pagalbos motociklas Honda ST1300 Gdanske

Tai kam jie reikalingi? O gi tam, kad sergantys ir sužeisti žmonės būtų pasiekti greičiau. Kamščiai, itin siauros gatvės, prastos stovėjimo aikštelės – šie ir kiti faktoriai apsunkina greitosios medicinos pagalbos furgonų keliones. Štai Sidnėjuje greitosios pagalbos motociklas atvyksta vidutiniškai per 6 minutes, kai furgonui reikia bent dvigubai daugiau.

Nemanykite, kad motociklai negali pavežti jokios įrangos. Lenkiški greitosios motociklai turi pirmosios pagalbos rinkinius, automatinius defibriliatorius, radijo komunikacijos įrangą. Kartais ant vieno motociklo atvyksta du žmonės.

Tikriausiai esate matę, kaip sunkiai greitosios pagalbos automobiliai braunasi per kamščius miestuose – kartais pasitraukti tiesiog nėra kur. O motociklai nardo tarp automobilių eilių, gali važiuoti šaligatviais, dviračių takais ir parkų takeliais. Pas žmogų, kuriam reikia pagalbos, jie gali atvykti daug greičiau.

Wikimedia nuotr./Greitosios pagalbos motociklai Honda ST1300 ir BMW R1200RT-P Londone, 2010-ieji
Wikimedia nuotr./Greitosios pagalbos motociklai Honda ST1300 ir BMW R1200RT-P Londone, 2010-ieji

Greitosios medicinos pagalbos motociklai savo privalumus demonstruoja ne tik miestuose. Štai Japonijoje naudojami bekelei pritaikyti motociklai, kurie lengvai susidoroja su kalnų takais. Taip pagalba atkeliauja pas žygiuose susižalojusius žmones.

Aišku, greitosios pagalbos motociklai įprastai į ligonines žmonių neveža (išskyrus jau paminėtas išimtis). Tačiau jais pagalba atkeliauja greičiau ir kartais tos minutės yra gyvybės ir mirties klausimas. Motociklais atvykę medikai ar paruošti savanoriai gali įvertinti situaciją ir perduoti informaciją automobiliu skubantiems medikams. Todėl miestuose, kuriuose kamščiai yra kasdienybė, tokios priemonės yra itin vertingos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius