Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 09:40

„Linava“: kaip turi izoliuotis vairuotojai, grįžę iš reiso

Vilkiko vairuotojas
123RF.com nuotr. / Vilkiko vairuotojas

Asociacija „Linava“ primena, kad vadovaujantis Valstybes lygio ekstremalios situacijos vadovo kovo 19.d sprendimu Nr. 452, iš užsienio grįžtantiems vairuotojams rekomenduojama saviizoliuotis.

Tiesa, sumaištį sukėlė sveikatos apsaugos ministro A.Verygos kovo 23 d. įsakymas, numatantis privalomą grįžusių iš užsienio asmenų izoliaciją savivaldybės skirtose patalpose (pvz., viešbučiuose).

Tačiau „Linava“ gavo vyriausybės paaiškinimą, kad komercinio transporto vairuotojams toks reikalavimas negalioja. Apie tai skaitykite čia.

15min jau rašė apie tai, kaip tolimųjų reisų vairuotojai save izoliuoja, trumpam grįžę į Lietuvą. Šiuo metu Vakarų Europos keliais riedantis Darius (vardas pakeistas - red. past.) iš Palemono – ką tik išvyko į užsienį. Šiuo metu jis iškrauna prekes Didžiojoje Britanijoje. Dariaus istorija įdomi tuo, kad, praėjusią savaitę grįžęs iš reiso į Palemoną, penkias dienas gyveno užsidaręs pirtelėje, kuri įrengta šeimos nuosavo namo kieme.

Su artimaisiais (jie buvo vos už 50–100 metrų) bendravo internetu. Pats gamino valgyti. O prieš kelias dienas ankstų rytą tylomis sėdo į vilkiką, ir išvažiavo.

Ką reikia žinoti komercinio transporto vairuotojams

Iš užsienio grįžę vairuotojai, neturintys susirgimų simptomų, privalo izoliuotis 14 d. laikui. Šis terminas gali būti trumpesnis, jeigu vairuotojo išvykimas į reisą numatytas anksčiau.

123RF.com nuotr./Vilkiko vairuotojas su kauke
123RF.com nuotr./Vilkiko vairuotojas su kauke

Transporto priemonių valdytojai įpareigoti užtikrint patalpas vairuotojų saviizoliacijai, jei vairuotojai, ekipažų ir įgulų nariai neturi galimybių patys jomis pasirūpinti.

Privalu užtikrinti tinkamą transporto priemonių valymą ir dezinfekciją vadovaujantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“.

Reikia aprūpinti transporto priemonių vairuotojus rankų higienos ir dezinfekavimo priemonėmis.

Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos dėl dezinfekcijos čia.

„Linavos“ rekomendacijos vežėjams

„LInava“ ragina informuoti vairuotojus apie saviizoliacijos būtinumą. Čia galima surasti saviizoliacijos taisykles lietuvių kalba.

Taip pat rekomenduojama duoti vairuotojui pasirašyti įsipareigojimą saviizoliuotis.

Čia rasite pasižadėjimo saviizoliuotis pavyzdį lietuvių kalba.

Čia pateikiame vairuotojo pasižadėjimo saviizoliuotis pavyzdį rusų kalba.

Jeigu vairuotojas neturi galimybės saviizoliuotis savarankiškai, reikia kreiptis į savivaldybę prašant pagalbos surasti patalpas saviizoliacijai.

„Linava“ primena, kad už vairuotojo saviizoliacijos užtikrinimą atsakingas darbdavys.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas