Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 22d. 15:27

„Opel GT X Experimental“: lyg griaustinis iš giedro dangaus

„Opel GT X Experimental“
Opel nuotr. / „Opel GT X Experimental“

Daugeliui konservatyviai atrodantys „Opel“ automobiliai, panašu, įgaus naujos gyvybės. Naują „Opel“ prekės ženklo viziją pristato naujas koncepcinis modelis „GT X Experimental“. Tai netikėto dizaino, 4,06 m ilgio, penkerių durų elektrinis kompaktiško dydžio SUV, turintis kupė bruožų ir kupinas inovatyvių idėjų, rašoma pranešime.

Bendrovė dar praėjusį lapkritį skelbė, kad vadovausis strateginiu planu „PACE!“, kurio pirmasis apčiuopiamas rezultatas ir yra koncepcinis modelis „GT X Experimental“.

„Opel“ ateities automobilio vizija

„Vokiška kokybė“ – svarbus elementas, kuris leidžia suprasti, kad ir vėl bus remiamasi vokiškomis tradicijomis, tačiau naujai, moderniai. „Opel“ vertybėms būdingas nuoseklumas ir tęstinumas – inžinerinė kompetencija, puikiai sukonstruoti automobiliai, didelis dėmesys funkcionalumui, kokybei ir patikimumui.

„GT X Experimental“ atskleis, kaip atrodys „Opel“ automobiliai 2020 metų viduryje: drąsus, išgrynintas dizainas, prieinamas ir orientuotas į klientus.

„Opel“ ateities automobilio vizija – kompaktiškas, vos 4,063 m ilgio SUV (ratų bazė 2,625 m, plotis 1,830 m, aukštis su antena 1,528 m). Šiuo metu kompaktiški visureigiai itin paklausūs, todėl „Opel“ sieks, kad tokie automobiliai būtų prieinami dar didesniam klientų skaičiui.

„Opel GT X Experimental“ sukonstruotas remiantis lengva architektūra, todėl bus draugiškesnis gamtai, o 17 colių ratai, kurie vizualiai atrodo platesni, užtikrins važiavimo komfortą. Bendrovė „Opel“ laikydamasi strateginio veiklos plano PACE! iki 2024 metų siekia elektrifikuoti visus savo modelius.

Koncepcinis „GT X Experimental“ taip pat elektrinis, turintis 50 kWh naujos kartos ličio indukcinio krovimo bateriją. Nors „GT X Experimental“ nepretenduoja tapti visiškai autonominiu automobiliu, jis turės trijų lygių autonominio vairavimo funkcijas ir galės važiuoti savarankiškai.

„Opel“ ateities dizainas

„GT X Experimental“ pristatys modernias technologijas, tačiau paprastai ir suprantamai. Dizaino departamento viceprezidentas Markas Adamas teigia, kad specialistai iš naujo įvertino „Opel“ dizaino filosofiją ir ieškojo sprendimų, kaip dar stipriau atskleisti „Opel“ gryną ir drąsų dizainą. Projektuojant „GT X Experimental“ kiekviena funkcija buvo detaliai išanalizuota, norint išvengti nereikalingų dizaino elementų. Dizainerių komanda šį procesą pavadino „vizualine detoksikacija“.

Opel nuotr./„Opel GT X Experimental“
Opel nuotr./„Opel GT X Experimental“

„Opel GT X Experimental“ įgavo drąsias proporcijas, gražias ir grakščias formas. Charakteringą siluetą akcentuoja ryškios grafinės linijos, aiškiai atskiriančios viršutinę ir apatinę kėbulo dalis. Apatinė dalis nudažyta šviesiai pilka spalva, o viršutinė automobilio dalis – variklio dangtis, stiklas, stogas – yra tamsiai mėlyni. Šios dvi automobilio dalys atskirtos drąsiu „Opel“ ženklui būdingu geltonos spalvos akcentu, suteikiančiu automobiliui dinamiškumo. Tradicinės „Opel“ spalvos pilka, juoda, geltona perteikiamos nauju, moderniu būdu.

„GT X Experimental“ keleiviai į saloną pateks pro ketverias plačiai, 90 laipsnių kampu, atsiveriančias duris, o tai padeda sukurti draugiško automobilio charakterį. Panoraminis priekinis stiklas-stogas driekiasi iki užpakalinių sėdynių, suteikia šviesos ir erdvės pojūtį.

„Opel“ dizaineriai atsisakė tradicinių aštrių linijų, kurios sujungia kėbulo dalis. Visų durų viršutinė linija užmaskuota geltonos spalvos akcentu. Atsisakoma ir kitų įprastų kėbulo elementų, tokių kaip durų rankenos ir šoninio vaizdo veidrodėliai. Kėbulas lygus, kaip nulietas, o išorės veidrodėlius pakeičia išmaniai įmontuotos mažos kameros variklio dangčio šonuose, padailintos geltonos spalvos grafika.

Norint kompensuoti vizualinį minimalizmą, vos keletas integruotų grafinio dizaino elementų suteikia „GT X Experimental“ veržlumo įspūdį. Vairuotojo pusėje užpakalinių durų slenkstyje išgraviruotos stilizuotos trikampio figūros, o vienoje iš jų įmontuotas nedidelis šešiakampis LED ekranas, rodantis baterijos įkrovimo lygį. 17 colių ratai atrodo daug platesni – tvirti guminiai dangčiai vizualiai padidina tamsiai mėlynų padangų dydį. Geltonos grafinės linijos ant ratlankio atkartoja geltonos spalvos kėbulo akcentus ir apgaubia elektroninį žaibo ženklelį, kuris išlieka statiškas ratams besisukant. Kėbulo apačioje pritvirtinti apsauginiai skydai pabrėžia „GT X Experimental“ visureigio charakterį.

„Pagrindinės mūsų prekės ženklo vertybės – „vokiška kokybė“, „prieinamas“ ir „stebinantis“ – bus dar stipriau atskleistos su „Opel GT X Experimental“. „Prieinamas“ – būtent tai norime įrodyti klientams. Grynas ir drąsus dizainas, puikiai derantis su naujausiomis technologijomis, – tai patogesnė kasdienybė. Būtent tokia transporto priemonė yra aiški prekės ženklo ateitis“, – sako Markas Adamas.

„Opel-Visor“ primena motociklininko šalmo apsauginį skydelį

„GT X Experimental“ pirmą kartą pademonstruos, kaip atrodys „Opel“ modeliai ateityje. Variklio dangčio dizainas ir sparno formos dienos žibintai formuoja dvi aiškias ir ryškias linijas priekyje, kurių centre akcentuojamas legendinis prekės ženklo simbolis – žaibas. Jis pabrėžiamas dar labiau nei bet kada anksčiau. Gale atkartojamas priekio vaizdas – žaibo ženklą pabrėžia dvi horizontalios galinių žibintų sparno formos linijos ir vertikali linija nuo stogo antenos iki buferio. Dizainerių komanda kūrė visai naują „Opel“ modelių portretą, kuris atskleidžia kompanijos novatorišką dvasią.

Sukurtas ir absoliučiai naujas priekio dizaino elementas. LED matricos priekiniai žibintai, pagalbinių sistemų jutikliai ir kamera su LED žaibo ženklu, rodančiu automobilio veikimo būseną skirtingomis spalvomis, sujungti unikaliu tamsinto organinio stiklo dizaino elementu, kuris primena motociklininko šalmo apsauginį pakeliamą skydelį ir yra pavadintas „Opel Visor“. Šį elegantišką po variklio dangčiu besidriekiantį elementą turės visi „Opel“ modeliai nuo 2020 metų.

Prietaisų skydelio dizainas: vizualinis ir skaitmeninis minimalizmas

Erdvus salonas „Opel GT X Experimental“ sukurtas laikantis tokių pat principų kaip ir išorė – kuo mažiau nereikalingų detalių. Panoraminis priekinis stiklas-stogas ir vientisi šoniniai langai, aiškiai suprojektuotas interjeras slepia inovacijas, kurių čia apstu. Pagrindinis dėmesys čia skiriamas prietaisų skydeliui „Pure Panel“, kuris atkartoja priekio dizaino elementą „Opel Vizor“.

Platus priekinis ekranas pasveikins vairuotoją ir parodys, kad daugybė įprastų valdymo mygtukų šiandieniniuose automobiliuose tampa nebereikalingi. Išgrynintas prietaisų skydelis leis vairuotojui naudotis naujausiomis technologijomis, suteiks reikiamą informaciją be jokių erzinančių ir dėmesį atitraukiančių detalių. Išmaniai suprojektuotos ir ventiliacijos angos, kurios yra paslėptos už ekrano ir leidžia pasiekti vientisumą.

„Opel“ prietaisų skydelis „Pure Panel“ pademonstruos, kaip technologijos palengvina žmonių kasdienybę. Du ekranai kairėje ir dešinėje rodo nedidelių išorinių kamerų fiksuojamą šoninį ir galinį vaizdus. Sukurtas ir naujas vairo dizainas, kurio centrinė horizontali ašis atkartoja motociklininko šalmo pakeliamo skydelio formą. Kaip ir ant ratų, vairo centre puikuojasi LED žaibo ženklas, kurio pozicija išlieka statiška, nesvarbu, į kurią pusę vairas sukamas. Salone keturios sėdynės atrodo taip, lyg plūduriuotų, o prie galvos atramų pritvirtinti ir nuimami garsiakalbiai leis mėgautis muzika ne tik automobilio viduje. Grafiniai elementai pabrėžia aiškų ir gryną interjero dizainą, o stilizuotos trikampio figūros matomos ant sėdynių atlošų, akceleratoriaus ir stabdžio pedalų.

„Opel“ koncepcinis automobilis – tai „Opel“ ateitis po 50 metų

„Opel GT“
„Opel GT“

„GT X Experimental“ vardas užsimena apie ilgai bendrovės „Opel“ puoselėtas koncepcinių automobilių kūrimo tradicijas. „Opel“ buvo pirmasis automobilių gamintojas Europoje, pradėjęs serijinę sportiško prototipo „Experimental GT“, pristatyto 1965 metais, gamybą. Pavadinime esantis X akcentuoja „Opel“ planus toliau plėsti SUV automobilių gamybą ir tikimasi, kad iki 2021 metų 40 proc. visų „Opel“ parduodamų automobilių sudarys būtent visureigiai.

Dešimtmečius bendrovė „Opel“ projektavo koncepcinius modelius, taip kurdama savo ateitį. Įspūdingi koncepciniai modeliai retai sulaukia serijinės gamybos, tačiau jie leidžia numatyti, kaip atrodys naujos kartos automobiliai, ir vystyti prekės ženklą.

„Monza Concept“ (2013 m.) vizijoje atsispindėjo „Opel“ siekis užtikrinti efektyvumą (svorio mažinimas, aptakus dizainas). „GT Concept“ (2016 m.) taip pat demonstravo aiškią „Opel“ dizaino idėją – paprastumas, grynumas ir prieinamumas. „GT X Experimental“ ryžtingai tęsia šias idėjas ir esmines prekės ženklo vertybes – „vokiškas“, „prieinamas“, „stebinantis“ – demonstruoja drąsiu ir grynu dizainu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Bado akciją paskelbė ir Pravieniškių nuteistieji: „Nori mus grąžinti į akmens amžių“

primena Aktualu

Pasakyta/Padaryta. Kaip kito V.Bako požiūris į valstybės dotaciją „socdarbiečiams“?

Verslas

Bitkoinas pratinasi prie naujo „dugno“ – tokių žemų kainų nebuvo daugiau nei metus

Aktualu

Savo sūnų galbūt mušusiai Eglei Kručinskienei grąžinti įtarimai dėl smurto prieš mažametį

Vardai

Cristiano Ronaldo pasipiršo Georginai Rodriguez: būsima nuotaka jau renkasi suknelę

15min tema Aktualu

ES kariuomenės idėja – sena, bet niekaip neįgaunanti pagreičio. Ar šįkart įgaus?

„Eurolygos diena“: ar „Žalgiriui“ pavyko pakeisti į Barseloną išvykusį K.Pangosą? (1/4)

Aktualu

Policija ėmėsi Seimo narės D.Šakalienės apsaugos

Aktualu

Traukiantis JK kabineto nariams Th.May tikina, kad „Brexit“ susitarimo alternatyva – jokio „Brexit“

Vardai

Dėl krūtinės sukritikuota S.Burbaitė: „Jei atrodo, kad be krūtinės nėra gyvenimo, man jūsų gaila“

Aktualu

Naujas R.Karbauskio siūlymas: LRT tarybos narius prilygins prokurorams ir teisėjams

Sportas

Futbolo valdininkas iš aukšto posto nuleistas brangiu parašiutu

Sportas

Per pasirodymą ant ledo pasaulio čempionė buvo arti pilno striptizo

Gyvenimas

Pasididinusią krūtinę moterį užklupo negalavimai – nuo perštinčių akių iki sutrikusios atminties

Vardai

Ineta Stasiulytė ir Deividas Meškauskas atskleidė spalį gimusios dukros vardą

Maistas

15min gidas: nauja maisto vieta Vilniuje, kur verta užsukti bent 14 kartų

Aktualu

15min studijoje – rašytojas Dailius Dargis apie dar nežinomas „MG Baltic“ paslaptis

Vardai

83 kg sverianti „Dydžio (r)evoliucijos“ nugalėtoja: „Gyvenime buvau per stora, projekte – per plona“

Aktualu

Singapūre susitikę V.Putinas ir M.Pence'as aptarė branduolinių pajėgų sutarties likimą

Verslas

OPEC+ svarsto galimybę 2019 m. gavybą sumažinti 1–1,5 mln. barelių per dieną

Naujienos

Maistas

Tobulų lietinių receptas: tiks ir pietums, ir vakarienei

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ kompensacijas išmokėjo negaliojančiais čekiais

Kultūra

Skaitomiausių Lietuvos rašytojų TOP10

Vardai

Donaldo Trumpo slaptas planas: jei Melania pareikalautų skyrybų, deportuotų ją iš JAV

Gyvenimas

Kosmetologė apie odos jaunystę be skalpelio: „Geriau rinktis mažiau priemonių, bet intensyvesnių“

Verslas

Katedros aikštėje – galimybė išvysti „Huawei“ technologijų magiją

24sek

Naujoje Lietuvos rinktinėje – nežinomieji dėl kelių svarbių žaidėjų

Legendinis Anglijos festivalis „Boomtown Fair“

Gyvenimas

Strijų gali atsirasti ir itin daug sportuojant: kaip jų išvengti?

Pasaulis kišenėje

Lietuviškų vietų JAV žemėlapis plečiasi dvigubai

Aktualu

Etatinio apmokėjimo privalumais netikintiems mokytojams – nauji ministrės pažadai

Sportas

„Sūduvos“ treneris apie mačą su „Celtic“ prieš 16 metų: „Nespėjom net priparkuoti autobuso“

Aktualu

Mindaugas Puidokas nebeslepia: naują tyrimą suks Rasos Juknevičienės brolio link, o jis ginsis teisme

Aktualu

Tono nekeičia: Kremlius atsisako svarstyti kompensacijų Baltijos šalims už okupaciją klausimą

Mokslas.IT

NASA įspėja: po Arkties ežerais tirpstantis amžinasis įšalas klimatui dar pavojingesnis, nei manyta

Aktualu

Etikos sargai: Saulius Skvernelis įstatymo nepažeidė, bet žmonos akcijas deklaruoti turėtų

Verslas

Vyriausybė nusprendė naikinti Turizmo departamentą

Vardai

Plaukus nusiskutę Stano ir Zvonkus pristato klipą „Plikiai“: nepažino nei žmonos, nei vaikai

Saujelė mokymo įstaigų gauna kone pusę kvalifikaciją keičiančių bedarbių, o šimtas kitų mokyklų tenkinasi likusia puse. Verslo atstovai piktinasi esama bedarbių perkvalifikavimo sistema – pinigai mokslams skiriami netikslingai, mat vėliau tenka žmones mokyti iš naujo. 
Verslas

Patyčios iš bedarbės biržoje: auksiniuose mokymuose pinigai leidžiami pro kaminą

Aktualu

V.Juščenka: pirkdami energiją iš Rusijos, finansuojame konfliktus Rytų Europoje

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Konferencija „Žiniasklaida rytoj“

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie Gazas