Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Opel“ paskelbė apie automobilių žibintų technologiją, šviečiančią ten, kur žiūri vairuotojas

Opel-Eye-Tracking-00
carscoops.com / "Opel" sistema
Šaltinis: 15min
0
A A

„Opel“ visai nesenai paskelbė apie jau 2 metus kurtą ir tobulintą technologiją – žibintus, šviečiančius ten, kur žiūri vairuotojas.

Sistema gali debiutuoti netolimoje ateityje, kalbama apie 18 mėnesių laikotarpį.

Šviesos srautas bus paskirstytas po visą vairuotojo regos lauką, tačiau labiausiai sukoncentruotas ten, kur žiūri vairuotojas.

Jeigu sistema būtų pritaikyta visuose automobiliuose, ko gero, žymiai sumažėtų susidūrimų su žvėrimis naktį. Turbūt visi vairuotojai žino tą bjaurią situaciją, kai iš priešingos kelio krypties parvažiuodamas automobilis apakina vairuotoją, todėl kelio dalies, esančios dešinėje pusėje, visiškai nematyti. Tas 1-2 sekundes vairuotojas važiuoja matydamas kur kas mažiau.

Su šia technologija to būtų galima išvengti, kadangi šviesos srautas neapšviestų iš priešingos pusės atvažiuojančio automobilio, todėl viską, kas yra dešinėje kelio pusėje, būtų galima pastebėti. Na, nebent jeigu jūs žiopsotumėte tiesiai į automobilį, kuris atvažiuoja iš priešingos kelio pusės.

Vairuotojo akis yra skanuojama infraraudonaisiais spinduliais, maždaug 50 kartų per sekundę. Sistema puikiai veikia esant prieblandai, ar visiškai tamsai. Nėra ištirta, ar tokia sistema veiks, pavyzdžiui, rūkant cigaretę  ir išpučiant dūmus į sensoriaus veikimo zoną, ar nesukels problemų iš priekio tiesiai į akis spiginanti šviesa bei saulės akinius užsidėjęs vairuotojas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas