Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 18d. 11:13

Paaiškino, kodėl „Scania S“ tapo pirmuoju Lietuvos „DKV LIVE Metų sunkvežimiu“

Konkurso „DKV Live Metų sunkvežimis“ finalas ir apdovanojimai
V.Pilkausko nuotr. / Konkurso „DKV Live Metų sunkvežimis“ finalas ir apdovanojimai
Pirmą kartą Lietuvoje surengtame „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkurse pergalę šventė skandinaviško „Scania“ ženklo atstovai: dyzelinis „Scania S“ buvo įvardytas geriausiu sunkvežimiu. Konkurso komisijos nariai akcentavo, kad toks įvertinimas sunkvežimiui skirtas dėl ypatingos kokybės, komforto ir saugumo technologijų.

„DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkurse „Scania S“ teko pagrindinė nominacija – „Metų sunkvežimio“. Antrosios vietos laimėtoju tapo „Volvo FH“, trečioji vieta pagal surinktų balų skaičių atiteko „Mercedes-Benz Actros“ sunkvežimiui.

Komisijos balsavimo lentelė
Komisijos balsavimo lentelė

Balsuodama komisija turėjo septyniems konkurse dalyvaujantiems sunkvežimiams išdalyti 25 balus savo nuožiūra. Prieš balsavimą į konkurso komisiją suburti transporto rinkos profesionalai išbandė visus sunkvežimius praktiškai, patikrino jų technines galimybes, susipažino su eksploatacijos kaštais bei kitais ypatumais.

„Scania S“ pelnė 50 komisijos skirtų balų, „Volvo FH“ surinko 46 balus, o „Mercedes-Benz Actros“ buvo skirta 32 balai.

Preciziškai pagamintas

Vertindami išrinktą geriausią metų sunkvežimį, komisijos nariai negailėjo pagyrų vilkikui. Akcentuota apdailos ir surinkimo kokybė, dėmesys saugumui, komfortas, technologiniai sprendimai, kai kuriose vietose lenkiantys konkurentus vienu žingsniu.

„Scania“ visą laiką pirmauja apdailos detalių dizainu ir kokybe. Viskas preciziškai apskaičiuota ir įgyvendinta, daug dėmesio skirta vidaus ir išorės detalėms“, – tikino Įmonės „Ivetra ir Ko“ direktorius ir konkurso komisijos narys Borisas Ignatjev.

Jam pritarė ir Artūras Michejenko, „DKV Euro Service Baltikum“ vadovas. Pasak A.Michejenko, viena pagrindinių priežasčių, kodėl „Scania S“ taip įvertintas konkurse – technologijų gausa ir didelis dėmesys saugumo sprendimams.

„Ir, žinoma, komfortas bei preciziška vidaus apdaila“, – pridūrė pašnekovas.

Parodė gamintojų pažangą

Donatas Mockus, įmonės „Trelo“ vadovas, prisijungęs prie konkurso komisijos narių būrio, pabrėžė, kad „Scania“ atstovai „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkursui pristatė bene gausiausią įrangą turintį vilkiką.

„Ir jie iš tiesų pademonstravo, kur technologine prasme yra sunkvežimių gamintojai. Saugumo, komforto, autonominio vairavimo technologijos vilkike neatsilieka nuo lengvųjų automobilių“, – pabrėžė D.Mockus, pridūręs, kad vairuojant tokį vilkiką smarkiai sumažėja vairuotojo klaidos tikimybė, o technologijos padeda kelyje nepavargti, taip išsaugoti budrumą ir vairuoti saugiai.

Be kita ko, komisijos narys antrino kolegoms girdamas inžineriją, panaudotas medžiagas, aukštą surinkimo kokybę.

Konkurso komisijos narys Žilvinas Pekarskas, portalo 15min rubrikos „Gazas“ redaktorius, paminėjo ir tai, kad „Scania“ atstovai geriausiai atliko namų darbus.

„Sunkvežimis turi palikti gerą įspūdį nuo pat pradžių, vos įlipus į kabiną. Todėl itin gausi vilkiko įranga, puikus saugumo sistemų veikimas, kabinos patogumas ar net vairo reguliavimo mechanizmas prisidėjo prie geros pirmos emocijos. O ją sustiprino važiavimas ir stabdymas ant šlapios dangos“, – akcentavo rinkos žinovas, pridūręs, kad jau pasivažinėjęs su sunkvežimiu „Speedway“ kartodrome Aukštadvaryje žinojo, kad „Scania S“ neabejotinai bus jo lyderių trejete.

Pirmas konkursas Lietuvoje

Lietuvos žurnalistų autoklubas „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkursą Lietuvoje organizavo pirmą kartą, geriausių sunkvežimių rinkimai vyks kas dvejus metus.

Šių metų konkurse dalyvavo septyni sunkvežimiai (abėcėlės tvarka):
● „Ford F-Max“
● „Iveco S-way“
● MAN TGX
● „Mercedes-Benz Actros“
● „Scania R“
● „Scania S“
● „Volvo FH“
Šių metų konkurse buvo įteikti komfortiškiausio, saugiausio, ekologiškiausio sunkvežimių apdovanojimai. Nominacijas pelnė šie vilkikai:
● „DKV LIVE Metų sunkvežimis“ – „Scania S“
● „DKV LIVE Metų sunkvežimis“ – II vieta – „Volvo FH“
● „DKV LIVE Metų sunkvežimis“ – III vieta – „Mercedes-Benz Actros“
● „DKV LIVE Metų ekologiškiausias“ – „Scania R“
● „DKV LIVE Metų komfortas“ – „Volvo FH“
● „DKV LIVE Metų inovacija“ – MAN TGX
● „DKV LIVE Metų saugiausias“ – „Scania S“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie Gazas