Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Renault“ ir „Nissan“ imasi aljanso sinergijos spartinimo projektų

Carlosas Ghosnas, „Renault-Nissan“ aljanso vadovas
Pauliaus Sviklo/GAZAS.LT nuotr. / Carlosas Ghosnas, „Renault-Nissan“ aljanso vadovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekdamas padidinti efektyvumą ir 2016 m. pasiekti ne mažesnį kaip 4,3 mlrd. EUR metinį bendros veiklos rezultatą, keturiose svarbiausiose veiklos srityse „Renault-Nissan“ aljansas imasi konvergencijos projektų, rašoma „Renault“ pranešime spaudai.

Aljansas paskelbė, kad ieškos stipresnės konvergencijos galimybių mokslinių tyrimų ir plėtros, gamybos ir logistikos, pirkimų bei žmogiškųjų išteklių srityse, kurias ateityje galėtų bendrai valdyti abi bendrovės – „Renault“ ir „Nissan“.  

„Bendrovių „Renault“ ir „Nissan“ partnerystės pagrindas – abipusė pagarba ir nuostata, kad sparčiai žengti pirmyn leidžia tik abiems šalims naudingi projektai,“ – teigia „Renault-Nissan“ aljanso pirmininkas ir prezidentas Carlosas Ghosnas. „Įgyvendindami naujus konvergencijos projektus, žengsime tuo pačiu, mūsų pasirinktu keliu ir taikysime tuos pačius pagarbos kitam bei skaidrumo principus. Tik dabar – dar spartesniais tempais.“ 

Keturios svarbiausios sritys 

Numatyta, kad konvergencijos projektai bus įgyvendinami keturiose srityse. 

  • Jau daugiau kaip dešimtmetį pirkimų srityje veikia ryškiai išsiskirianti jungtinė pirkimų organizacija, o papildomi konvergencijos projektai mokslinių tyrimų ir plėtros bei gamybos srityse turėtų užtikrinti dar geresnę tiek abiejų bendrovių, tiek ir visame pasaulyje, įskaitant Prancūziją, Japoniją bei pagrindines augančias rinkas, veikiančių tiekėjų sinergiją ir dar didesnę masto ekonomiją. Pirkimų srities konvergencijos projektui vadovaus „Renault-Nissan“ pirkimų organizacijos generalinis direktorius Christianas Vandenhende.
  • Mokslinių tyrimų ir plėtros srityje „Renault“ ir „Nissan“ ieškos būdų, kaip paskirstyti jėgas ir išteklius naujos kartos technologijų tyrimams. Be to, ypač daug dėmesio bus skirta bendrų platformų kūrimo spartinimui, bendros transmisijų strategijos nustatymui ir įdiegimui bei pasaulinės bandymų infrastruktūros optimizavimui. Mokslinių tyrimų ir plėtros konvergencijos projekto vadovu bus bendrų „Renault-Nissan“ aljanso platformų ir atsarginių dalių srities direktorius Tsuyoshi Yamaguchi.
  • Projektų, kuriuos numatoma įgyvendinti gamybos ir logistikos srityje, tikslas – kruopščiau palyginant gamyklas tarpusavyje, pagerinti jų efektyvumą. Be to, projekto komandos išanalizuos, kaip standartizuojant, geriau panaudojant pajėgumus ir diegiant veiksmingesnius logistikos procesus, optimizuoti kapitalines išlaidas. Gamybos ir logistikos konvergencijos projekto vadovu paskirtas „Nissan“ viceprezidentas transporto priemonių gamybos technologijų klausimais Shouhei Kimura.
  • Žmogiškųjų išteklių srityje „Renault“ ir „Nissan“ sieks patobulinti bendruosius aljanso žmogiškųjų išteklių valdymo procesus. Numatyta imtis projekto, kurį įgyvendinus, bus sukurta vieninga gabiausių darbuotojų valdymo politika, taikoma tiek vietinės reikšmės, tiek ir viso pasaulio mastu veikiančiose įmonėse. Žmogiškųjų išteklių valdymo konvergencijos projektui vadovaus „Renault“ vykdančioji viceprezidentė, atsakinga už žmogiškųjų išteklių klausimus,  Marie-Françoise Damesinas.

Numatoma, kad artimiausiu metu su šiais konvergencijos projektais bus supažindintos atitinkamos darbuotojų atstovų organizacijos, o iki 2014 m. pirmojo ketvirčio pabaigos jiems pritars bei juos patvirtins įgyvendinti ir sprendimus priimantys „Renault“ vadovybės Prancūzijoje bei „Nissan“ vadovybės Japonijoje atstovai. 

Drauge stipresni jau 15 metų 

Bendrovių „Renault“ ir „Nissan“ bendradarbiavimas – tai puikus paties ilgiausio ir efektyviausio skirtingų kultūrų bendradarbiavimo automobilių gamybos pramonėje pavyzdys. Suvienijusios savo jėgas 1999 m., per tą laiką abi bendrovės sujungė ir nemažai savo funkcinių sričių, pavyzdžiui, informacinių technologijų, logistikos, muitų ir prekybos bei pirkimų. 

Nuo įsteigimo dienos aljansas smarkiai išsiplėtė. Vertinant pagal apimtis, šiuo metu „Renault-Nissan“ aljansas yra ketvirtoji pagal dydį automobilių gamybos sektoriaus įmonių grupė, kuriai priklauso partnerystės ir bendros įmonės su „Daimler“, „Mitsubishi“, „AVTOVAZ“, „Ashok Leyland“ ir „Dongfeng.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas