Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 22:03

Renkame „Tautos automobilį“: pirmoji hibridinė „Honda CR-V“

„Lietuvos metų automobilį 2020“ renka 10-ties autožurnalistų komisija, padedama ekspertų. O „Tautos automobilį“ galite išrinkti jūs, mieli skaitytojai. Balsuokite apklausoje po šiuo tekstu, atiduokite savo balsą.

Jau ketvirtus metus iš eilės 15min skaitytojai turi galimybę išrinkti „Tautos automobilį 2020“. Tai – viena iš 12-os nominacijų. Ne visada tautos balsas sutampa su 10-ties komisijos narių nuomone, todėl „Tautos automobilio“ rinkimai – puiki proga sužinoti, ką galvoja skaitytojai. Rubrikoje „Gazas“ atsitiktine tvarka pristatysime visus pretendentus, o jūs nepamirškite balsuoti.

Nauja visureigio „Honda CR-V“ karta (jau penktoji) debiutavo 2018 m., o 2019 m. pasirodė ir pirmasis hibridas.

„Honda CR-V“ varomas 2.0 l i-VTEC 145 AG benzininiu varikliu bei dviem elektriniais varikliais. Vienas iš jų – 184 AG, 315 Nm – suka visureigio ratus. Kitas variklis naudojamas kaip generatorius.

Modelyje naudojama išmanioji i-MMD („Multi-Mode Drive“) sistema autonomiškai parenka važiavimo sąlygoms tinkamiausia režimą. Pajudant iš vietos ar važiuojant nedideliu greičiu, dažnai sustojant (pavyzdžiui, eismo spūstyje mieste) naudojamas elektrinis variklis.

Vien elektra naujasis CR-V gali nuvažiuoti 2 kilometrų atstumą. Elektrinį režimą taip pat galima įjungti mygtuko paspaudimu. Staigiai greitėjant, CR-V naudoja benzininio ir elektrinio variklio sukimo momentą. Važiuojant pastoviu greičiu naudojamas benzininis variklis.

„Honda CR-V“ modelyje pirmąkart naudojama bepakopė pastovaus perdavimo automatinė transmisija, iki šiol naudota tik „grynakraujuose“ elektromobiliuose. Ši sistema užtikrina nepastebimą persijungimą tarp elektrinio ir benzininio režimų bei tolygų galios paskirstymą ir akceleraciją visuose variklio sūkių diapazonuose.

Štai kokiais pastebėjimais apie hibridinį visureigį „Honda CR-V“ pasidalijo konkurso Lietuvos „Metų automobilis“ komisijos narys Linas Butkus:

Susipažinkite su techniniais duomenimis ir balsuokite „Tautos automobilio“ rinkimuose:

Honda CR-V Hybrid
Variklis Hibridinis
Maks. galia, AG;kW;aps./min. 145/107/6200
Maks. sukimo momentas, Nm;aps./min. 175
Įsibėgėjimas iki 100 km/val., sek. 9,2
Maksimalus greitis km/val. 180
Degalų sąn. (ES), m/u/v, l/100 km 5,1/5,7/5,5
Pigiausio modelio kaina EUR 31 270
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas