Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 18, 08:39

Svajojantys apie „Tesla Cybertruck“ planuojamais pokyčiais tikrai nesidžiaugs

2019 metais „Tesla“ pristatė elektrinį pikapą „Cybertruck“. Šį įspūdingą nuo 50 tūkstančių dolerių kainuojantį automobilį buvo galima rezervuoti vos už 100 dolerių. Ir norinčių tai padaryti atsirado – rezervacijų skaičius seniai viršijo milijoną. Tačiau „Cybertruck“ dar nėra.
„Tesla Cybertruck“
„Tesla Cybertruck“ / „Scanpix“ / „ZUMA Wire“ nuotr.

Iš pradžių buvo žadama, kad „Cybertruck“ gamyba prasidės 2021 metais. Vėliau ji buvo nukelta į 2022-uosius. Dabar prasidėjo 2022-ieji ir didelio elektrinio pikapo gamybos pradžia nustumta į 2023 metus. Galbūt šiek tiek paguodos gali suteikti faktas, kad gamyba turėtų prasidėti pirmąjį 2023-iųjų ketvirtį.

„Tesla“ pikapo iš tikrųjų laukiama dar ilgiau. Pirmą kartą apie norą pagaminti elektrinį pikapą Elonas Muskas prabilo dar 2012 metais. Tai jis pakartojo ir 2013-iais. 2014 metais Muskas sakė, kad darbas ties naujuoju elektromobiliu galėtų prasidėti po 4-5 metų. Ir prasidėjo – 2019-ųjų rudenį „Cybertruck“ išvydo pasaulį, o pasaulis išvydo „Cybertruck“. Kiek keistos išvaizdos nerūdijančiu plienu dengtas „Cybertruck“ pasižymi daugybe įspūdingų savybių – brangiausia trijų variklių versija 100 km/val. pasieks per vos daugiau nei 3 sekundes, tarp įkrovimų nuvažiuos 800 km ir galės tempti 6,4 tonų krovinius.

Iš pradžių „Cybertruck“ buvo atidėtas, nes „Tesla“ turėjo susikoncentruoti ties pelningesniais produktais. Tokiais kaip „Model 3“ bei „Model Y“. Be to, vystoma baterijų gamyba ir naujas standartas. Galiausiai, Elonas Muskas teigia, kad „Cybertruck“ bus gaminamas pasitelkus naujas gamybos technologijas. Didelė jo dalis bus išlieta. Be to, nerūdijantis plienas kėbulams gaminti naudojamas labai retai, todėl ir jo apdirbimui reikia sprendimų.

Dabar, kaip teigia šaltiniai, „Cybertruck“ atidedamas dėl kitos priežasties – konkurencijos. „Ford“ jau siūlo „F-150 Lightning“, rinkoje jau pasirodė „Rivian R1T“, „General Motors“ ruošia elektrinį „Silverado“. „Cybertruck“ turi gerų kortų prieš juos, bet yra kiek senstelėjęs, todėl prieš gamybą turi būti atnaujintas.

Taigi „Cybertruck“ nepasirodys be 2023-iųjų. „Tesla“ gali džiaugtis, kad tiek laiko gali naudoti ta didesne nei 100 milijonų dolerių „paskola“, kurią jai suteikė „Cybertruck“ gerbėjai. Vienokia ar kitokia forma ją reikės grąžinti, bet vis dažniau pasigirsta kalbos, kad kažko iš šių modelių „Tesla“ nebegamins – „Semi“ vilkiko, „Roadster“ superautomobilio arba „Cybertruck“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas