Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 16d. 09:28

Milijonai tarnybinių automobilių Kinijoje – dideli ir prabangūs

Prie kongreso rūmų išrikiuoti naujutėlaičiai automobiliai.
AFP/Scanpix nuotr. / Prie kongreso rūmų išrikiuoti naujutėlaičiai automobiliai.

Kinijoje gatvėmis rieda apie 4 mln. tarnybinių automobilių, tarp jų daugiausiai „Audi“. Prieš norą pasipuikuoti automobiliais nepadeda net įstatymai.

Visą savaitę Pekine vyko komunistų partijos kongresas. Didžiuliame renginyje dalyvavo apie 2 000 partijos narių. Kol žurnalistams nebuvo leidžiama stebėti, kaip jie balsuoja, korespondentai buvo lydimi į laukiamąjį. Keliaudami klaidžiais didžiulio pastato koridoriais, vidiniuose rūmų kiemeliuose jie negalėjo nesižavėti daugybe sustatytų blizgančių automobilių. Anot welt.de korespondento, nors vyriausybė automobilių naudojimą kontroliuoja, kieme vienas šalia kito rikiuojasi naujutėlaičiai, nupoliruoti „Audi“ limuzinai. 

Teigiama, kad Kinijoje žodžiai „Audi“ ir „tarnybinis automobilis“ susiliejo į bendrą visumą. Pareigūnų teigimu, patekti į didžiulę ir pelningą rinką „BMW“ ir „Mercedes“ nepavyko. Jie tai padaryti bandė 2009-iais. 

Tarnybinių automobilių įsigijimui valstybėje yra numatytos „lubos“ – 20 000 eurų ir 1,8 litrų darbinis tūris, tačiau šių rodiklių mažai kas paiso. Dar pernai „China Business News“ paskelbė, kad Pekine, kur gatvėmis rieda apie penki milijonai automobilių, milijonas iš jų yra tarnybiniai, o visoje šalyje tokių yra keturi milijonai.

AFP/Scanpix nuotr./Prie kongreso rūmų išrikiuoti naujutėlaičiai automobiliai.
AFP/Scanpix nuotr./Prie kongreso rūmų išrikiuoti naujutėlaičiai automobiliai.

Anot welt.de, „Audi“ sėkmė Kinijoje turi paprastą paaiškinimą. Jie Kinijos rinka pradėjo domėtis dar 1988-iais ir daug kas juos vadino pamišėliais. 

Šiuo metu limuzinas Kinijos pareigūnams yra prabangos įsikūnijimas. Kuomet Kinijoje pradėta gaminti „Audi A6 ir „Audi A6L“, šiems neliko jokių apribojimų juos įsigyti. Iki 2010 metų „Audi“ grupė Kinijoje tarnybinių automobilių parką padidindavo po 20 proc. Valdžios institucijoms kiek įtempus vadeles, nuo 2010-ųjų „Audi“ tarnybinių automobilių parkas kasmet ūgtelėjo 15 proc., neskaičiuojant šimtų tūkstančių kinams parduotų automobilių.

Pardavimai toliau auga. Šiemet iki spalio mėnesio Kinijoje parduoti 330 583 „Audi“ automobiliai, tiek pat, kiek pernai per visus metus. 

Kiek iš jų šią savaitę buvo galima išvysti prie kongreso rūmų, nežinia.

Temos: 3 Kinija Audi Pekinas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas