Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 8d. 16:25

Vairavimo egzaminuose tikrins ir ekonominio vairavimo įgūdžius

Mokosi vairuoti automobilį
Organizatorių nuotr. / Mokosi vairuoti automobilį

Nuo 2013-ųjų gruodžio 31 d. visiems laikantiems vairavimo egzaminą teks pademonstruoti ir ekonominio vairavimo įgūdžius. Ir nors važiavimo taupant degalus turėtų būti mokama jau šiandien, realiai pinigų taupymu ir ekologija vairavimo instruktoriai nesuinteresuoti.

2013 m. sausio pabaigoje turėtų įsigalioti EC Direktyvos 2006/126/EB II priedo pakeitimai, nustatantys, kad ekonominis vairavimas privalomai būtų įtrauktas į vairavimo egzaminą. Direktyvos įgyvendinimui valstybės narės turės tik vienerius metus – iki 2013 m. gruodžio 31 d, rašo portalas delfi.lt.

„Jau artimiausiu metu bus sudaryta darbo grupė, kurios tikslas – padėti pakeisti esamą vairuotojų rengimo tvarką ir kai kuriuos nacionalinius teisės aktus, kad konkretūs reikalavimai būtų sklandžiai integruoti į pradedančiųjų vairuotojų paruošimą“, – sako UAB „COWI Lietuva“ Energetikos skyriaus vadovė Inga Valuntienė.

Nors vairuotojų mokymo programoje jau senokai yra įrašyta, kad būsimi vairuotojai turi būti mokomi ekologiško vairavimo, realiai tokie mokymai niekada nevyko. „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Šunimo nuomone, viena iš priežasčių yra žinių stoka ir netinkamas vairavimo instruktorių požiūris į ekologišką vairavimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas