Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienoje pristatytas naujasis „Audi 3.0 TDI“ variklis išvystys 200 kW galią

Naujasis „Audi“ 3.0 TDI variklis
„Audi“ montažas / Naujasis „Audi“ 3.0 TDI variklis
Šaltinis: 15min
0
A A

35-ajame Vienos tarptautiniame automobilių „Audi“ bendrovės atstovai turėjo ką parodyti ir papasakoti. Be kitų naujovių čia buvo pirmą kartą pristatytas ir naujas turbodyzelinis variklis, pasižymintis visomis pažangiausiomis naujovėmis bei dyzeliniams agregatams nebūdingais sąnaudų ir taršos parametrais. Tai patvirtina naujajam gaminiui suteikti „clean diesel“ ir „Euro 6“ ekologiniai žymenys. „Audi“ naujų variklių asortimente pirmiausia atsiras 160 kW (218 AG) ir 200 kW (272 AG) pajėgumo versijos.

Naujasis „Audi“ variklis – 160 kW (218 AG) arba 200 kW (272 AG) V6 formos jėgos  agregatas su turbinomis, kurias suka išmetamosios dujos. Cilindrų eilės viena kitos atžvilgiu pakreiptos 90 laipsnių kampu, variklio darbinis tūris -  2967 cm3. Nors naujasis 3.0 TDI motoras pastebimai galingesnis už ankstesnį modelį, jo degalų sąnaudos net 13 proc. mažesnės nei pirmtako.

Variklio konstrukcijoje pritaikyta daug pažangių inžinerinių sprendimų. Stūmoklių žiedus ir pirštus veikia sumažinta trintis, o karterį ir abi cilindrų galvučių grupes aušina du atskiri aušinimo sistemos kontūrai. Papildomą energetinio efektyvumo balą užtikrina naujoviška terminio režimo valdymo sistema. 

Nemažai patobulinimų įdiegta konstruojant turbiną ir alyvos siurblį. Maksimalų šiuo metu įmanomą variklio ekologiškumą užtikrina pirmą kartą automobilizacijos istorijoje viename ir tam pačiam variklio mazge sumontuotas SCR įpurškimas, katalizatorius ir suodžių dalelių filtras.

Padidintas dėmesys išmetamųjų dujų švarumui ir jau minėta pastarųjų valymo įtaisų gausa net penkiolika gramų sumažina vidutinę CO2 taršą. Tai leidžia varikliui atitikti net „Euro 6“ ekologines normas ir pagrįstai puikuotis „švaraus dyzelio” (angl. „clean diesel”) žymeniu.

Naujaisiais varikliais bus komplektuojamos naujosios kartos „Audi“ modelių išskirtinio ekonomiškumo ir ekologiškumo modifikacijos. Jau numatyta, kad vieną iš Austrijoje ką tik pristatytų variklių turės iš viso net 13 įvairių klasių automobilių modelių. 

Temos Audi, Dyzelinas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas