Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Volvo Trucks“ sieks pagerinti pasaulio sunkvežimių greičio rekordą

Šaltinis: 15min
0
A A

„The Iron Knight“ – „Geležinis riteris“ yra pasaulio sunkvežimių greičio rekordui siekti „Volvo Trucks“ technikų, inžinierių ir dizainerių sukurtas unikalus bolidas, turintis net 2400 AG išvystantį variklį ir, beveik nuo standartinės nesiskiriančią, „I-Shift Dual Clutch“ pavarų dėžę su dviguba sankaba.

Sukurti sunkvežimį – pasaulio rekordininką buvo ir sunkus iššūkis, ir svajonių projektas technikos entuziastams. Taip užduotį apibūdina „The Iron Knight“ projekte dirbę specialistai. Nors unikaliame sunkvežimyje buvo panaudoti serijinio „Volvo FH“ jėgos agregatai, siekiant didžiausios įmanomos galios, sunkvežimio variklį teko gerokai modifikuoti.

„The Iron Knight“ yra puikus „Volvo Trucks“ kompetencijos ir inovacijų atspindys. Kurdami šį sunkvežimį taip pat siekėme rasti naujų techninių ir dizaino sprendimų. Kai kuriuos iš jų sieksime pritaikyti mūsų serijiniu būdu gaminamuose sunkvežimiuose”, – sakė Claesas Nilssonas, „Volvo Trucks” prezidentas ir generalinis direktorius.

Rekordinio sunkvežimio variklis – tai ratų bazėje, o ne tradiciškai priekyje sumontuotas gerokai modifikuotas D13 agregatas su keturiais turbokompresoriais ir vandeniu aušinamu tarpiniu oro aušintuvu, išvystantis net 2400 AG galią bei 6000 Nm sukimo momentą. Supaprastinta elektros instaliacija, elektronikos sistemos bei pakeista programinė įranga yra skirta idealiai suderinti patobulintą variklį su „I-Shift Dual Clutch“ pavarų dėže, kuri skirtingai nuo variklio, nedaug skiriasi nuo montuojamų įprastuose „Volvo FH“ sunkvežimiuose. Vienintelė pavarų dėžės modifikacija – tai sustiprinta sankaba, galinti atlaikyti kur kas didesnį sukimo momentą.

„Volvo trucks“
„Volvo trucks“

„Norint pagerinti pasaulio rekordą, būtinos išskirtinės sunkvežimio savybės. „I-Shift Dual Clutch“ yra pati geriausia galima pavarų dėžė šiai užduočiai atlikti. Keičiant pavaras ji, kaip ir lenktyniniuose automobiliuose montuojami agregatai, nenutrūkstamai perduoda sukimo momentą ratams, todėl „The Iron Knight“ gali didinti greitį net ir aktyviai aukštinant pavaras“, – aiškina Niklas Öbergas, „Volvo Trucks“ bandymų inžinierius.

„Sunkvežimio kabina pagaminta iš stiklo pluošto ir skirta iki minimumo sumažinti oro pasipriešinimą. Šoniniai aptakai su didelėmis oro įsiurbimo angomis užtikrina pakankamą variklį aušinančio oro tiekimą ir suteikia įspūdingą išvaizdą. Sunkvežimio „The Iron Knight“ dizainas, įkvėptas šiuolaikinio „Volvo FH“, yra patrauklus ir įspūdingas. Tereikia pažvelgti į šią transporto priemonę ir iškart suprasite, kad tai neabejotinai greitas sunkvežimis. Net ir jam stovint vietoje, atrodo, kad jis juda“, – kalbėjo Nigelas Atterbury, vyresnysis „Volvo Trucks“ dizaineris.

Vairuojamas lenktynininko Boije Ovebrinko, „The Iron Knight“ bandys pagerinti pasaulio rekordą dviejose – 500 ir 1000 metrų starto iš vietos kategorijose . Nuo rugpjūčio 24 d. filmą apie bandymą pagerinti rekordą bus galima peržiūrėti „Volvo Trucks“ socialinių tinklų paskyrose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas