Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 4d. 15:56

Motociklu į šalčiausią pasaulio gyvenvietę išsiruošęs Karolis Mieliauskas jaučiasi kaip kosmonautas

Karolis Mieliauskas, Žilvinas Pekarskas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Karolis Mieliauskas, Žilvinas Pekarskas

Karolis Mieliauskas motociklu yra aplankęs Padniestrę, Moldovą, Ukrainą, Baltarusiją, Lenkiją, Ispaniją, Saharos dykumą, per visą Rusiją važiavęs nuo Vilniaus iki Vladivostoko. O prieš dvejus metus dvirate transporto priemone keliavo per užšalusį Baikalo ežerą.

Trečiadienį keliautojas Karolis Mieliauskas 15min studijoje dalijosi mintimis apie pasiruošimą rekordinei kelionei iš Jakutsko (šalčiausio didmiesčio) į Oimiakoną (šalčiausią gyvenvietę).

Šiuos du taškus skiria 1000 km, o maršrutas driekiasi „kaulų keliu“, kurį nutiesė tremtiniai.

Karolis pokalbio metu pripažino, kad ši kelionė šiek tiek primena skrydį į kosmosą, nes kai kurias technologijas jis išbandys pirmą kartą. Pavyzdžiui, motociklo variklį uždengs taip, kad net ir 50 laipsnių speige jis išsaugotų darbinę temperatūrą.

Jei 20 laipsnių šaltį vadinate speigu, Oimiakono kaimo gyventojai esant tokiai temperatūrai dar striukės neužsisega. Jau rudens vidury termometro skalė naktimis krenta žemiau. Žiemą Sibiro glūdumoje esančiame kaime -50 ar net -60 laipsnių temperatūra – normalus reiškinys.

Starto metu termometras turėtų rodyti apie -40 laipsnių temperatūrą, o finiše stulpelis gali nukristi ir žemiau nei -60 laipsnių ribos. 1920 metais čia buvo užfiksuota žemiausia temperatūra apgyvendintoje vietoje: -71,2 laipsnio Celsijaus. Plačiau apie tai – 15min laidoje.

klausimus Karoliui Mieliauskui apdovanojame tris skaitytojus: Diana Ema Kazakevičiūtė, Inga Puodžiuvienė, Mindaugas Str. Prašome pranešti gazas@15min.lt, kaip jums perduoti prizus.

Dovana
Dovana

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:44
01:38
Parašykite atsiliepimą apie Gazas