2011 metų Dakaro ralio lyderiais tapo Cyrilas Despres, Carlosas Sainzas ir Vladimiras Čaginas (nuotraukos, video)

2011 metų Dakaro ralį sėkmingai pradėjo čempionų titulus ginantys sportininkai. Pirmaisiais varginančių lenktynių lyderiais tapo prancūzas Cyrilas Despres (motociklų įskaitoje), ispanas Carlosas Sainzas (automobilių) ir rusas Vladimiras Čaginas (sunkvežimių).
Pirmojo etapo akimirkos
Carlosas Sainzas laimėjo pirmąjį etapą automobilių įskaitoje. / „Scanpix“ nuotr.

Pirmajame įskaitiniame etape 2011 metų Dakaro ralio dalyviams teko įveikti 788 km atstumą iš Viktorijos į kitą Argentinos miestą Kordobą. Greičio ruožo ilgis sudarė 222 km (motociklams – 192 km).

Motociklininkų įskaitoje kiek netikėtai greičiausias buvo Rubenas Faria (KTM), tačiau portugalas vėliau buvo nubaustas 1 minutės bauda už greičio viršijimą ir užleido pirmąją vietą nugalėtojo titulą ginančiam prancūzui C.Despres (KTM).

C.Depres įskaitinius 192 km įveikė per 1 val. 58 min. ir 31 sekundę. Po pritaikytos baudos antras likęs R.Faria atsiliko 31 sekunde.

Trečioji vieta atiteko 2009 metų čempionui ispanui Marcui Coma (KTM) – atsiliko 1 min. 15 sek.

1. Cyrilas Despres (Prancūzija), KTM            1 val. 58 min. 31 sek.
2. Rubenas Faria (Portugalija), KTM                    atsiliko 31 sek.
3. Marcas Coma (Ispanija), KTM                         1 min. 15 sek.
4. Juanas Pedrero Garcia (Ispanija), KTM               2 min. 13 sek.
5. Paulo Goncalvesas (Portugalija), BMW                2 min. 18 sek.

Automobilių įskaitoje užtikrintai nugalėjo čempionas C.Sainzas. „Volkswagen“ automobilį vairuojantis ispanas 222 km trasą įveikė per per 2 val. 18 min. 32 sek. ir net 1 min. 31 sek. aplenkė antroje pozicijoje likusį prancūzą Stephane’ą Peterhanselį (BMW).

Trečias finišavo Nasseras Al–Attiyah („Volkswagen“) iš Kataro. Komandos draugui C.Sainzui jis pralaimėjo 2 min. 16 sek.

1. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“          2 val. 18 min. 32 sek.
2. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW   atsiliko 1 min. 31 sek.
3. Nasseras Al–Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“         2 min. 16 sek.
4. Markas Milleris (JAV), „Volkswagen“                   4 min. 17 sek.
5. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“            5 min. 6 sek.

Sunkvežimių grupėje vėl nepralenkiamas buvo rusas V.Čaginas su „Kamaz“. Jis trasą įveikė per 2 val. 44 min. 22 sek. ir iškovojo jau 57–ą pergalę Dakaro ralio istorijoje.

Antroje vietoje likusį čeką Alešą Lopraisą („Tatra“) V.Čaginas aplenkė net 4 min. 41 sek., o trečią finišavusį komandos draugą tautietį Firdausą Kabirovą („Kamaz“) – 5 min. 52 sek.

Vienu pagrindinių V.Čagino konkurentu laikytas olandas Gerardas De Rooy’us („Iveco“) iš lenktynių pasitraukė jau po 72 km. Po nesėkmingo šuolio jis susižeidė nugarą.

1. Vladimiras Čaginas (Rusija), „Kamaz“    2 val. 44 min. 22 sek.
2. Alešas Lopraisas (Čekija), „Tatra“        atsiliko 4 min. 41 sek.
3. Firdausas Kabirovas (Rusija),„Kamaz“    5 min. 52 sek.
4. Eduardas Nikolajevas (Rusija), „Kamaz“    9 min. 16 sek.
5. Andre de Azevedo (Brazilija), „Tatra“    10 min. 35 sek.

Pirmadienį Dakaro ralio karavano lauks kitas išbandymas – 740 km etapas iš Kordobos iki Tukumano miesto. Įskaitinio greičio ruožo ilgis – 324 km (motociklams – 300 km).