Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aštuntas Dakaro etapas: A.Juknevičius demonstruoja spartą, laukia finišas tamsoje

Dakaro 8 etapas iš Ujūnio į Saltą
Dakaro 8 etapas iš Ujūnio į Saltą
Šaltinis: 15min
0
A A

2017-ųjų Dakaro maratonas nelengvėja. Per septintą etapą sportininkai pradėjo maratoną, kuris baigsis antradienį – per aštuntą etapą. Naktį iš pirmadienio į antradienį visų dalyvių transporto priemonės buvo paliktos uždarame parke, o prieš tai lenktynininkai galėjo tik ribotą laiką jas remontuoti. Ir tą daryti – be mechanikų pagalbos.

Antradienis parodys, ko verti sportininkų sugebėjimai mechanikai ir kaip transporto priemonės buvo paruoštos maratonui.

Kelias iš Ujūnio Bolivijoje į Saltą Argentinoje – 892 km. Iš jų lenktynininkai 419 km įveiks greičio ruože (dėl liūčių jis sutrumpintas 73 km), kurį sudaro kanjonai, smėlingi ruožai ir kalnų perėjos, vietomis pakylančios net iki 4,5 km aukščio. Vidutinis aukštis visame greičio ruože viršija 3 km.

Laukia labai ilga diena, organizatoriai minėjo, jog galime grįžti ir su tamsa

Septintame greičio ruože puikiai pasirodė lietuviai Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Jie finišą pasiekė 22-oje vietoje ir tikisi, kad sunkiame antradienio greičio ruože gali kilti dar aukščiau.

„Šiandien turėsime trumpą pervažiavimą iki greičio ruožo starto, o po pakeitimų pirmą trasos dalį užbaigsime ties pirmu įskaitiniu punktu (CP1). Tada aplenkdami pavojingą upę keliais nusigausime iki vietos, kuri originaliai buvo neutralizacijos pabaiga. Ten dieną pratęsime pagal pirminį planą“, – apie šios dienos maršruto pakitimus pasakojo „CRAFT Bearings“ komandos šturmanas Darius Vaičiulis. „Laukia labai ilga diena, organizatoriai minėjo, jog galime grįžti ir su tamsa.“

Vienintelės varžybose likusios lietuviškos komandos pilotas Antanas Juknevičius teigė, kad diena laukia ilga, todėl būtina tuo pasinaudoti ir maksimaliai kilti aukštyn.

„Šiandien bus daug kanjonų kelių, bus kopų, atvirų erdvių, padengtų smėliu. Tokia mišria danga kova tarp varžybų lyderių bus tikrai labai įdomi. Mūsų tikslas – toliau stabiliai kilti aukštyn. Vakar vietomis saugojomės dėl maratoninio etapo, šiandien turime visas galimybes dar protingai paspausti“, – kalbėjo A.Juknevičius.

Papildyta. Šio etapo pradžia Antanui buvo permaininga: po pirmojo laiko matavimo punkto (WP1) jis krito į 23-ąją vietą, po WP2 pakilo iki 21-os, po WP3 kilo iki 20-tos ir išlaikė šią poziciją iki WP4.

VIDEO: Antanas Juknevičius: „Antradienį turime visas galimybes dar protingai paspausti“

Pirmieji šiame etape startuos motociklininkai: lenktynes jie pradės 12 val. Lietuvos laiku. Keturračiai startuoja 12.58 val., automobiliai – 13.54 val., bagiai – 14.57, sunkvežimiai – 15.26 val.

Greičio ruože lenktynininkai gali užtrukti 5-7 valandas, tad dalis jų finišą pasieks tamsiu paros metu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas