Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 17d. 13:16

A.Gelažninkas užėmė 24-ą vietą, B.Bardauskui maratonas baigėsi lūžiais

Arūnas Gelažninkas
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Arūnas Gelažninkas

Peru prasidėjo paskutinysis šių metų Dakaro maratono etapas. Sportininkams iki išsvajotojo finišo liko įveikti 112 kovinių kilometrų. Šiame tekste nuolat atnaujinsime informaciją apie įvykius trasoje.

Daugiau Dakaro 2019 naujienų rasite paspaudę čia.

Dakaro dalyviai ant podiumo pasirodys 18 val. Limos laiku (1 val. nakties Lietuvos laiku).

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje
17:27

Dakaro organizatoriai oficialiai paskelbė galutinius rezultatus, kuriuose Arūnas Gelažninkas klasifikuojamas 24-oje vietoje.

Dakar.com/Arūnas Gelažninkas užėmė 24-ą vietą
Dakar.com/Arūnas Gelažninkas užėmė 24-ą vietą

 

17:24

Dešimtame greičio ruože Toby Price`as 2 min. 21 sek. aplenkė Jose Ignacio Cornejo Florimo ir 2 min. 38 įveikė Matthiasą Walkenį.

Dakar.com/10GR TOP10 motociklų įskaitoje
Dakar.com/10GR TOP10 motociklų įskaitoje

Galutinė šių metų Dakaro motociklų įskaita atrodo taip: greičiaujųjų trejetukas – Toby Price`as, Matthias Walkneris, Pablo Quintanilla. 

Dakar.com/Galutinis TOP10 motociklų įskaitoje
Dakar.com/Galutinis TOP10 motociklų įskaitoje

 

17:17

Dakaro motociklų įskaitos nugalėtojas – australas Toby Priece`as su KTM. Jis laimėjo paskutinį etapą ir už savęs paliko Pablo Quintanillą, Matthiasą Walknerį ir Samą Sunderlandą. Tai antroji Toby Price`o pergalė ir jau septynioliktoji iš eilės KTM komandai.

 

16:32

Kova dėl nugalėtojo vardo motociklų klasėje toliau tęsiasi. Lyderiai artėja finišo link.

 

16:20

Preliminariais duomenimis, Arūnas Gelažninkas išsaugojo 25-ąją poziciją. Tai – naujas istorijos puslapis lietuviškoje Dakaro istorijoje. Tokios pozicijos anksčiau nėra pasiekęs joks lietuvis!

 

15:50

„Likus 50 kilometrų iki finišo buvo duobė, nepažymėta kelio knygoje. Balys krito į ją. Abiejų rankų riešų lūžiai. Dešinė aukščiau, kairė žemiau. Dabar yra kariniame dalinyje, laukia sprendimo dėl operacijos ir gabenimo į Limą. Limoje bus priimtas galutinis medikų sprendimas. Pats jaučiasi pakankamai gerai. Motociklo dokumentus sutvarkėme, pasiimsime Prancūzijoje“, – kalbėjo Balio Bardausko komandos atstovė Marija Dubickienė.

 

15:40

Arūnas Gelažninkas finiše buvo sutiktas itin džiaugsmingai. Aistruoliai ir komandos nariai motociklininką pasitiko ovacijomis ir netrukus pradėjo mėtyti į orą.

„Vietos buvo aiškios. Darbas buvo pasiekti finišą saugiai. Tą ir padariau. Nerizikavau visai. Mačiau nukritusį varžovą. Tai buvo šauktukas važiuoti dar atsargiau. Sunkiausia šitame Dakare buvo diena kai apsinuodijau. Reikėjo prisiversti išvažiuoti į startą. O šiandien viskas dingo. Nuotaikos geros, net nepavargęs. Prieš startą galvojau, kad TOP30 būtų labai gerai. Pavyko dar geriau“, – sakė Arūnas Gelažninkas.

15:33

Arūnas Gelažninkas pasiekė finišą! Jo rezultatas kol kas – 23-ias vieta, o atsilikimas nuo dabartinio lyderio – 23 min. Tačiau vis dar nestartavo šios klasės favoritai, kurie oponentus turėtų nustumti lentelėje žemyn.

 

15:09

Balio Bardausko komanda išskubėjo į ligoninę.

 

14:48

Pranešta, kad Dakaras baigtas lietuviui Baliui Bardauskui. 15min žiniomis, lietuvis krito ir susilaužė ranką.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Balys Bardauskas traukiasi iš Dakaro
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Balys Bardauskas traukiasi iš Dakaro

 

14:37

Antrame WP A.Gelažninkas kol kas 23-ias su 11 min. atsilikimu nuo lyderio. Balio Bardausko rezultato vis dar nematyti.

14:08

Pirmasis iš lietuvių WP1 taške apsilankė Arūnas Gelažninkas. Jis kol kas klasifikuojamas 16-oje vietoje ir nuo šiuo metu greičiausio dalyvio atsilieka 5 min. Tačiau primename, kad šiandien dalyviai startuoja atvirkštine tvarka, todėl lyderiai rezultatus dar tikrai pakoreguos.

13:13

Motociklų įskaitoje likus vienam greičio ruožui pirmauja Toby Price`as, tačiau jo persvara prieš Pablo Quintanillą siekia vos minutę. Vos šešiomis minutėmis nuo lyderio atsilieka praėjusių metų Dakaro nugalėtojas Matthias Walkneris, tad panašu, jog paskutiniame greičio ruože jokių kompromisų nebebus ir Toby Price`as turės atlaikyti psichologinį spaudimą.

Likus vienam etapui Arūnas Gelažninkas klasifikuojamas 25-oje vietoje. Iki artimiausio varžovo lietuviui trūksta 17 minučių. Artimiausias oponentas už Arūno Gelažninko atsilieka beveik valanda, tad lietuvis turi puikią progą atversti naują puslapį Lietuvos autosporto istorijoje ir finišuoti tarp 25 greičiausių dalyvių iš beveik pusantro šimto startavusių motociklininkų.

Balys Bardauskas „Original by Motul“ įskaitoje šiuo metu šešioliktas, tačiau šansai pakili ar nukristi į kitą poziciją yra tik teoriniai. Aukščiau Balio Bardausko lentelėje esantis sportininkas pirmauja dviem valandomis, o artimiausias žengiantis po lietuvio atsilieka net 11 valandų.

Lietuviai šiandien startuos tokiu laiku: Balys Bardauskas – 13.16 val., Arūnas Gelažninkas – 13.39 val., Antanas Juknevičius – 14.21 val., Vaidotas Žala – 15.02 val., Benediktas Vanagas – 15.05 val.

Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-17 13:13

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas