Aurelijus Petraitis Dakaro ralyje pakilo į 38-ą vietą

Tęsiasi pirmąjį kartą ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje surengtas tradicinis Dakaro ralis, tarp kurio dalyvių yra du lietuvių automobilių ekipažai bei trys motociklininkai.
Dakaro ralis
Dakaro ralis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį antrajame 837 km ilgio (greičio ruožai - 237 km) etape iš Santa Rosos į Puerto Madriną (Argentina) 55-i latvišku „Oscar” bagiu automobilių klasėje finišavo Aurelijus Petraitis su šturmanu Antanu Juknevičiumi.

Lietuviai greičio ruožus įveikė per 4 valandas 35 sekundes, finiše daugiau nei dviem valandomis atsilikę nuo etapo nugalėtojo buvusio pasaulio autoralio čempiono ispano Carloso Sainzo su „Volkswagen” (1:56:14).

„Mitsubishi” džipą vairuojančio Arūno Lekavičiaus (šturmanas Ramūnas Kručkauskas) tarp 146-ių antrąjį etapą baigusių ekipažų nebuvo:

10.Robby Gordon (JAV), „Hummer” 9:24;

... 55.Aurelijus Petraitis (Lietuva), „Oscar” 2:04:21.

Po dviejų etapų A. Petraitis bendroje Dakaro ralio įskaitoje pakilo į 38-ą vietą ir lyderiu tapusiam ispanui C. Sainzui pralaimi beveik tris valandas:

10.Robby Gordon (JAV), „Hummer” 21:32;

... 38.Aurelijus Petraitis (Lietuva), „Oscar”  2:48:58.

Motociklų klasėje antrąjį Dakaro ralio etapą sėkmingai įveikė visi trys Lietuvos sportininkai, tačiau jie tenkinosi pozicijomis antrajame šimtuke: Balys Bardauskas užėmė 100-ąją vietą, Šarūnas Paliokas buvo 114-as, o Mindaugas Slapšys tarp 196 motociklininkų tęsiančių lenktynes liko 154-as.

... 114.Šarūnas Paliokas (Lietuva), „Yamaha” 1:06:14;

... 154.Mindaugas Slapšys (Lietuva), „KTM” 1:32:48.

Lyderiu bendroje motociklininkų klasės įskaitoje liko septynioliktą vietą etape užėmęs ispanas Marcas Coma su „KTM”, o aukščiausiai iš lietuvių pakilęs M. Slapšys smuktelėjo į 124-ąją poziciją ir lyderiui pralaimi daugiau, kaip pustrečios valandos:

... 128.Balys Bardauskas (Lietuva), „Yamaha“ 2:47:54;

... 169.Šarūnas Paliokas (Lietuva), „Yamaha“ 3:50:49.

Pirmadienį trečiojo Dakaro ralio etapą iš Puerto Madrino į Džiakobačį (Argentina) sudarys 694 km. Specialių greičio ruožų ilgis – 551 km.

Startavę Argentinos sostinėje per dvi savaites ralio dalyviai pervažiuos žemyną iki Ramiojo vandenyno Čilėje bei grįš atgal į Buenos Aires. Bendras 14 etapų Dakaro ralio, kuriame bus kilometro aukščio smėlio kopos, Andų kalnų perėjos, Atakamos dykuma bei kaktusų giraitės, trasos ilgis – 9500 km.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas