Autokroso varžybose Latvijoje pergales skynė ir Lietuvos atstovai

Sekmadienį Latvijoje, greta Smiltenės miesto esančioje „Teperis“ trasoje surengtas pirmasis Latvijos ir Baltijos šalių automobilių kroso čempionato etapas. Jis čia subūrė beveik 100 dalyvių, pasiruošusių kovoti dėl aukščiausių pozicijų 2014-ųjų metų sezone.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Prie starto stojo ir gausios dalyvių iš Lietuvos pajėgos. Lietuviškas pavardes buvo galima išgirsti beveik prieš kiekvienos klasės važiavimą. Varžybų pradžia buvo iškilmingai atidaryta dalyvių paradu, o vėliau prie starto stojo patys mažiausieji – „Beta Buggy“ klasės dalyviai.

„Betta Buggy“ dalyvių gretose startavo ir keletas vaikų iš Lietuvos. Geriausiai iš tautiečių čia sekėsi Skaistei Prašukaitei. Mergaitė finale prasibrovė į trečią vietą. Antrą poziciją iškovojo Krissas Michaelis. Pirmojo etapo nugalėtoju tituluotas jaunasis lenktynininkas Everts Henilans.

B600 klasėje virė tikras pragaras. Itin greitais bagiais važiavę dalyviai kovojo dėl kiekvieno trasos centimetro. Keliolika tūkstančių apsisukimų per minutę pasiekiantys varikliai ir iš po ratų skriejantis žvyras abejingų nepaliko.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Visi šios klasės važiavimai buvo palydėti ovacijomis, tačiau labiausiai publika iš savo vietų pakilo finale. Čia netikėtai, po lyderio iškritimo, nugalėjo mergina iš Latvijos Beate Klipa. Antras liko Valters Ziverts, o trečias – Keivo Koiv.

Netrukus po B600 dalyvių trasoje pasirodė ir B1600 bagiai. Čia buvo galima išvysti ir lietuvius Tomą Zavarskį, Tautvydą Urbą ir Ričardą Lepšį. Nugalėtoju čia tapo ugnimi besispjaudančio „F&S Honda“ bagio vairuotojas Maris Licis. Antras liko Ervins Grencis. Trečiąją vietą išplėšė „Suzuki“ bagį vairavęs T.Zavarskis.

„VAZ klasika“ klasė šiemet itin gausi. Pirmajame etape prie starto stojo 16 dalyvių. Juos teisėjai suskirstė į dvi grupes po aštuonis vairuotojus. Čia iki finalo prasibrovė ir pirmąją vietą išplėšė lietuvis Dainius Pilipavičius su „penktuku“. Jis antroje vietoje paliko latvį Edijs Zimza. Trečias finišavo Arnis Odinš.

Dar vienas lietuvis – Tadas Viliūšis finišavo aštuntas ir į savo taškų kraitį įsidėjo devynis taškus. Finišo pasiekti ir taškų iškovoti nepavyko Rimvydui Matijošaičiui.

1600 klasės dalyvių irgi buvo tiek daug, kad juos teisėjai išskyrė į dvi grupes. Galiausiai greičiausi dalyviai susitiko finaliniame važiavime. Pirmąją vietą čia iškovojo „VW Golf 3“ vairavęs Andis Klava. Antras liko Andis Vanters su „Lada 2108“. Trečią vietą užsitikrino ir dar vieną taurę Lietuvai iškovojo Giedrius Stonys su „Honda Civic“.

Finale kiek nepasisekė iki tol prizininkų gretose važiavusiam Domui Vercinskui. Jis finišavo penktas. Martynas Pikčilingis užėmė septintą vietą.

S2000 klasėje kova dėl dvidešimties taškų virė tarp Jurio Spikio su „Peugeot 206“ ir Ritvarso Zobenso, vairuojančio „Ford Fiesta“. Pastarasis buvo priverstas tenkintis antra vieta. Įspūdingą tempą pademonstravo trečios vietos prizininkas Martinš Starks su „Ford Puma“.

Finalinio važiavimo pradžioje jis nukrito į rikiuotės pabaigą, tačiau netrukus po vieną „išgaudė“ lėtesnius dalyvius ir prasibrovė į prizininkų trejetą. „Honda Civic“ vairavęs ir jį šiek tiek apdaužęs Egidijus Mažeika finišavo devintas.

OPEN klasėje nugalėtoju tapo Agris Brediks, vairavęs „Mitsubishi Lancer Evo“. Antroje vietoje finišavo Janis Kozlovskis su „Toyota MR2“. Aukštą trečią vietą čia iškovojo „Audi Coupe“ vairavęs lietuvis Artūras Navickas. Darius Tamašauskas liko septintas, o Dovydui Vaitkevičiui uždirbti taškų nepavyko.

Gana nemažai ovacijų sulaukė ir D-12 klasėje, kurioje dalyviai varžėsi senaisiais GAZ-51 automobiliais. Latvijoje gyvuojanti klasė čia priviliojo septynis vairuotojus. Greičiausiai trasą įveikė Andris Jurcinš. Bruno Leimanis liko antras, o trečią vietą laimėjo Aldis Grantinš.

Šalių įskaitoje po pirmo etapo kol kas pirmauja Latvijos atstovai. Jie uždirbo 60 taškų. Lietuviai kol kas antri ir turi dešimt taškų mažiau. Vos septynis taškus pirmame etape pavyko uždirbti estams.