Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 17d. 16:25

„Baltic Karting Academy“ per karantiną įsikūrė naujuose namuose bei sulaukė dovanos iš Kajaus Šikšnelio

„Baltic Karting Academy“
Baltic Karting Academy nuotr. / „Baltic Karting Academy“

​​​​​​​Nors dėl šalyje įvesto karantino šių metų automobilių sporto sezono eigą gaubia nežinia, naujai susikūrusi „Baltic Karting Academy“ nesnaudžia: per paskutinius kelis mėnesius įsikūrė naujose patalpose, kuriose galės tiek sandėliuoti, tiek remontuoti gokartus, mokyti būsimuosius čempionus lenktynių paslapčių, rašoma pranešime.

Tarpinis laiptelis tarp kartingo mokyklėlės ir šalies čempionato

Kartingo akademija praėjusiais metais išsivystė iš „Kartlando“ kartingo mokyklos, kaip tarpinis variantas tarp pramoginių kartingų mokyklos ir Lietuvos kartingo čempionato. Profesionalus kartingo sportas – kaip ir bet kuri kita techninė sporto šaka – nepigus reikalas. Dėl to nemažai perspektyvių jaunųjų lenktynininkų taip ir baigia karjerą pramoginių gokartų mokyklose. O „Baltic Karting Academy“ šioje prarajoje siūlo tarpinį laiptelį: pigesnį čempionatą vienodais pusiau sportiniais gokartais, kuris vyksta kartu su Lietuvos kartingo čempionato varžybomis.

Visi šiose varžybose dalyvaujantys gokartai yra identiški ir vienodai reguliuojami, juos prižiūri ir lenktynėms ruošia „Baltic Karting Academy“ parengti technikai. Būsimuosius sportininkus kartingo stovyklose moko profesionalūs treneriai, visų dalyvių jėgos trasoje yra lygios.

„Kai kurie greitų vaikų tėvai, po pramoginių kartingo mokyklų sužinoję, kiek kainuoja lenktynių sezonas aukščiausio lygio Lietuvos čempionato varžybose, nusprendžia nerizikuoti. O tarpinio laiptelio iki šiol nebuvo. Tad nusprendėme imtis iniciatyvos ir sukurti visiems prieinamą lenktynių seriją, kuri parodytų, kurie vaikai turi daugiausia potencialo ir, kad paskatintumėme juos judėti toliau“, – akademijos idėją nusakė jos įkūrėjas Edvardas Grabliauskas.

Pirmasis sezonas praėjusiais metais pranoko lūkesčius. Akademijos lenktynėse sudalyvavo daugiau nei dvi dešimtys dalyvių, ne vienas planuoja žengti į aukštesnį lygį, Lietuvos kartingo čempionatą, o norinčių lenktyniauti akademijoje skaičius auga. Akademijos veiklą globoja ir pati Lietuvos kartingo federacija, akademijos lenktynės vyksta kartu su Lietuvos čempionatu.

Kartingo dirbtuvės

Antrąjį savo sezoną „Baltic Karting Academy“ ruošiasi sutikti dar labiau patobulėjusi: padidino gokartų flotilę, veiklą perkėlė į naujas 200 kv. metrų ploto patalpas, kuriose yra gokartų sandėliavimo vieta, darbo zona keturiems mechanikams, važiuoklių lyginimo stendas ir „Dynami:t“ edukacinė zona su lenktynių simuliatoriumi.

„Mes norime mokyti ne tik važiuoti, bet ir dirbti automobilių sporte. Dirbame kartu su keliomis profesinio mokymo įstaigomis, jų studentai pas mus praktikuojasi. Taip pat ši patirtis gali būti naudinga ir tėvams, kurie nori prižiūrėti savo atžalų gokartus, sekti jų progresą pasitelkiant telemetrijos duomenis“, – kalbėjo E.Grabliauskas.

Kad „Baltic Karting Academy“ sukurtų lygiavertę konkurenciją per lenktynes, visi 9,5 AG keturtakčius variklius „Briggs&Stratton“ ir CRG sportines važiuokles turintys akademijos gokartai po kiekvienų varžybų atidžiai peržiūrimi ir sutvarkomi. Įstaiga tam įsigijo modernią lazerinę įrangą gokartų rėmams matuoti, kad jie visada būtų lygūs ir užtikrintų identiškas valdymo savybes.

Juos surinkinėja, remontuoja ir lenktynių metu prižiūri pora akademijos technikų ir studentai, norintys įgauti lenktynių inžinerijos patirties. Akademijoje yra lenktynių simuliatorius, Edvardas padeda ruošti ne tik lenktynėms, bet ir kaip prižiūrėti gokartą, strategijos, taktikos paslapčių ir mokslą orientuoja tėvams. Čia pramokus gokarto priežiūros, lenktynių strategijos ir psichologijos, tolimesnėje karjeroje ir aukštesniame lygyje, bus galima prižiūrėti savo atžalos progresą savarankiškai įsitraukiant į procesą.

Solidi įkurtuvių dovana

Įkurtuvių proga solidžią dovaną „Baltic Karting Academy“ įteikė šiuo metu aukščiausius pasiekimus Pabaltijo regione rodantis kartingo lenktynininkas Kajus Šikšnelis. Keturiolikmetis akademijai neatlygintinai padovanojo savo gokartą, kuriuo praėjusiais metais iškovojo 3-ią vietą FIA pasaulio kartingo čempionate, trečią kartą laimėjo Lietuvos kartingo čempiono titulą, nugalėjo „FIA Academy Trophy“.

Komandos nuotr./Kajus Šikšnelis
Komandos nuotr./Kajus Šikšnelis

„Kadangi Kajus yra pasirašęs kontraktą ir važiuoja už gamyklinę „Exprit Karting Team“ komandą, tai perleidžiame gerąją savo techniką, kad garaže nerūdytų. Perleidžiame ją „Baltic Karting Academy“, nes manau, kad tai yra pasiteisinęs projektas. Natūralu, kad su akademijos kartingais važiuojantis jaunimas pasiekę savo ribas nori išbandyti greitesnį gokartą, tai taip mes jiems suteiksime galimybę. Skatinsime daugiau jaunimo išbandyti šią techniką ir tikimės, kad taip išauginsime daugiau perspektyvių lenktynininkų“, – komentavo Kajaus tėtis Karolis Šikšnelis.

Kartingo akademija nuo šiol turės tarptautinės „OK Junior“ klasės standartus atitinkančią techniką, kurią galės išbandyti akademijos studentai.

„Baltic Karting Academy“ jau yra pasirengusi priimti svečius į naujuosius namus, organizuoti treniruočių stovyklas ir vykdyti varžybas, kurios vyksta kartu su Lietuvos kartingo čempionatu. Tačiau kada bus galima pradėti veikti, paaiškės kartu, su karantino pabaigos data.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas