Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 21d. 09:37

BEC 6 val. lenktynėse – „Šiauliai RD Signs“ pergalė ir alinantis karštis

BEC 6h lenktynės Estijoje
Egidijaus Babelio nuotr. / BEC 6h lenktynės Estijoje
Antrasis Baltijos šalių ištvermės lenktynių etapas Estijoje nepraėjo be karšų akimirkų ne tik kvalifikacijos metu, kuomet galutinė starto rikiuotė paaiškėjo tik ryte prieš pat lenktynes. Alinantis karštis trasoje lenktynes lydėjo nuo pat starto 14 val. iki finišo 20 val. Ir karštis buvo trejopas: tiek dėl verdančių darbų komandų garažuose, tiek dėl kovų trasoje ir pačio neįtikėtinai karšto birželio Estijoje.

Išsiaiškinus techninius niuansus, visoms ištvermės lenktynių komandoms buvo paliktos tokios starto pozicijos, kurias jos užsitikrino kvalifikacijos metu.

Tiek kvalifikacijoje, tiek lenktynėse triumfavo „Šiauliai – RD Sgins“ komanda, sėkmingai, be techninių nesklandumų įveikusi visas „BEC 6H” lenktynes, saugiai atitolęs nuo visų kitų ištvermės lenktynių dalyvių.

Antrąją vietą absoliučioje bei „GT PRO“ įskaitose iškovojo „Circle K milesPlus Racing Team“ komanda su „Porsche“. Tad lenktynių „grietinėlė“ ir greičiausiųjų trejetas buvo sudarytas iš trijų lietuviškų komandų ir ganėtinai skirtingos technikos, pradedant „Lamborghini“ ir baigiant „VW Golf GTI TCR“.

Trečiąją vietą „GT PTO“ įskaitoje iškovojusi – „Flash Racing Latvia“ komanda su naujuoju savo komandos „Lamborghini“ po avarijos lenktynių pradžioje su techniniais nesklandumais kovojo visą likusį varžybų laiką, tad geriausių laikų ir puikaus tempo šiose lenktynėse jie negalėjo.

Techniniai nesklandumai nuo pat lenktynių pradžios lydėjo ir „TCR“ įskaitoje važiavusią „Juta Junior“ komandą, startavusią iš trečios vietos klasėje: užsiblokavus stabdžiams praėjus vos trims ratams po lenktynių starto, komandos pilotas Jonas Karklys papildomai stojo remonto darbams, taip atsidurdamas rikiuotės gale.

Iki pat lenktynių pabaigos, dėl trečios pozicijos absoliučiai ir pirmos vietos klasėje kovojusi „Noker Racing Team“ (komandos pilotai – Kęstutis Stasionis, Sten Piirimagi ir Marius Slaboševičius) sklandaus darbo dėka išsaugojo iki pat lenktynių finišo. Tuo tarpu, dėl antros ir trečios vietų „TCR“ klasėje komandos stumdėsi iki pat galo. Galiausiai, techniniai nesklandumai nesugebėjo pakišto kojos „LV Racing“ komandai, o trečiąją vietą iš „ALM Customer Racing“ komandos išplėšė „Sauda by GSR“ komanda su „VW Golf GTI TCR“.

„GT AM“ klasėje, pergalę iš „Porsche Baltic“ komandos rankų išplėšė šviežiai suformuota „Bunasta Savesta Consulting“ komanda, kurios sudėtyje – ir ralio asas Vaidotas Žala.

„A3000” klasėje, užtikrintai pergalę išplėšė „Intrans Racing by Meatbusters“ komanda su „Audi A4” ir Tomu Urbonavičiumi, Henriku Statkumi, Andrium Baubliu bei Andrejum Teru už vairo. Nuo jų dviem ratais atsiliko dar viena lietuvių komanda „Baltic Karting Academy“ su šviežutėle „Renault Clio Cup IV“, o trečiąją vietą šiaip ne taip iškovojo techninių gedimų nualinta „Mažeikių Auto Sporto Klubas“ komanda, atstovaujama Vitalijaus Plastinino, Arturs Simins, Egidijaus Gelūno ir Vytenio Gulbino.

„Diesel“ klasėje, antroji vieta teko „CITUS Racing“ komandai su Remigijum Devainiu, Klaudu Bučinsku ir Mindaugu Vanagu už vairo. Pirmąją vietą iškovojo keturiais ratais priekyje atsidūrusi „Antėja Racing Team“ komanda.

„A2000” klasifikacijoje, vienvalde lydere tapo „Klion Racing Team“ komanda: jų tiesioginiams konkurentams visų lenktynių metu koją kišo technika.

Kitas „Baltic Endurance 6H Championship” etapas ir vėl vyks „AudruRing“ trasoje, rugpjūčio 21 – 22 dienomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas