Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Benediktas Vanagas 2017-aisiais dalyvaus Pasaulio ralio maratonų taurėje

Šaltinis: 15min
0
A A

Vos po dviejų etapų pasitraukęs iš Dakaro maratono, Benediktas Vanagas atskleidė tolimesnius komandos planus: jis dalyvaus Pasaulio ralio maratonų taurėje (angl. „FIA World Cup for Cross Country Rallies“). Šią taurę sudaro 11 etapų, vykstančių po 3–7 dienas. Etapai išsidėstę per 3 žemynus – Europoje, Azijoje ir Afrikoje.

Nors konkrečiai B.Vanagas ir nepasakė, tačiau iš jo kalbos galima suprasti, jog lenktynes Lietuvoje jis bent jau 2017-aisiais pamirš ir nedalyvaus nei ralio čempionate, nei 1006 km lenktynėse Palangoje.

„Šiam planui brendome seniai. Dakaras būdavo pagrindiniu komandos projektu metuose. Visus kitus startus ralyje ir ilgų distancijų žiedinėse lenktynėse traktuodavome kaip pasiruošimą. Dabar nusprendėme koncentruotis į vieną automobilių sporto šaką – ralio maratonus, kad galėtume siekti geriausių rezultatų aukščiausio rango pasaulinėse varžybose“, – sakė dar Argentinoje dėl atidėtų skrydžių esantis lenktynininkas.

Dabar nusprendėme koncentruotis į vieną automobilių sporto šaką – ralio maratonus, kad galėtume siekti geriausių rezultatų aukščiausio rango pasaulinėse varžybose

11-os etapų lenktynės prasidės vasario 24 dieną Rusijoje, o baigsis spalio 28-ąją Portugalijoje. Varžybos taip pat aplankys Jungtinius Arabų Emyratus, Italiją, Ispaniją Kazachstaną, Maroką, Lenkiją ir kitas valstybes.

„Esame subrendę startuoti aukščiausio rango pasaulinėje ralio maratonų serijoje. Turime stiprią komandą, kuri pajėgi aptarnauti ne vieną ekipažą tokio lygio varžybose. Pradėsime kaupti specifinę kiekvieno etapo patirtį, kuri ateityje bus labai vertinga. Netolimoje praeityje jau esame startavę atskiruose etapuose Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Italijoje ir Lenkijoje. Iki šiol startuodavau daugelyje automobilių sporto disciplinų. Nusprendėme specializuotis vienoje, kad galėtume siekti aukščiausių rezultatų”, – kalbėjo B.Vanagas.

Lietuvio išsirinktos lenktynės yra aukščiausio lygio Pasaulio ralio maratono čempionatas, organizuojamas Tarptautinės automobilių federacijos (FIA). Ji taip pat organizuoja „Formulės-1“, WRC ir kitas aukščiausio lygio varžybas.

Lenktynininkas pabrėžė, jog šiuo metu svarbiausi yra logistiniai klausimai. „General Financing team Pitlane“ su Dakaro organizatoriais derina technikos grąžinimo klausimus. Planuojama, kad iš Pietų Amerikos į Europą grįžęs sportinis bolidas į Rusiją bus nuskraidintas lėktuvu. Po to bus trys etapai Dubajuje, Abu Dabyje (JAE) ir Katare, kuriuose visa lenktynių technika dalyvaus taip ir nepasiekusi Lietuvos.

„Per 5 Dakaro metus sukūrėme kompetentingą komandą, kuri gali aptarnauti ne tik mus, bet ir dar keletą ekipažų iš bet kurio Pasaulio krašto. Tad šie metai – tramplynas į tarptautinius vandenis“, – optimistiškai kalbėjo sportininkas.

VIDEO: Benediktas Vanagas: „2017-ais metais mūsų komandos laukia ambicingas tikslas“

Žemiau visi FIA (Tarptautinės automobilių federacijos) Pasaulio ralio maratonų taurės etapai:

 • Vasario 24–26: Baja Russia
 • Kovo 9–11: Dubai Baja
 • Balandžio 1–7: Abu Dhabi Desert Challenge
 • Kovo 16–21: Sealine Cross Country Rally
 • Gegužės 20–27: Rally Kazakhstan
 • Birželio 15–18: Italian Baja
 • Liepos 21–23: Baja Espana Aragon
 • Rugpjūčio 10–13: Baja Hungary
 • Rugpjūčio 31–rugsėjo 3: Baja Poland
 • Spalio 4–10: Rallye du Maroc
 • Spalio 26–28: Baja Portalegre
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas