Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 13d. 11:10

Benediktas Vanagas grįžta į Dakarą: pristatė naują automobilį

Sebastianas Rozwadowskis ir Benediktas Vanagas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sebastianas Rozwadowskis ir Benediktas Vanagas

Benediktas Vanagas grįžta į Dakarą. Šįsyk su nauju planu ir naujais profesionalais. Penkerių metų ciklą Dakare šįmet baigęs ne taip, kaip norėjo, „General Financing team Pitlane” pilotas turi naują planą. Jis trečiadienį pristatytas unikalioje vietoje – buvusio Vilniaus taksi parko 7-ajame aukšte.

Naujas planas: 2+1

„Penkeri metai sudėtingo ir kruopštaus darbo praėjo. Mes turėjome planą būti Dakare penkerius metus, 2017-ųjų lenktynės buvo penktosios. Paskutinis etapas nebuvo pabaigtas ta nata, kuria mes norėjome jį pabaigti ir galėtume pabaigti, tačiau manau, kad pamokas mes išmokom“, – teigė B.Vanagas.

Lenktynininkas tuo pačiu patvirtino, kad artimiausiame Dakaro ralyje dalyvaus.

„Taip, mes būsime 2018-ųjų metų Dakare – tai yra pagrindinė žinia. Šis Dakaras pradeda trejų metų planą, su formule 2+1. Po dviejų metų mes matysime, ar pratęsime planą dar metams“, – aiškino sportininkas.

B.Vanago šturmanu bus Sebastianas Rozwadowskis – lenkas, antrąją ekipažo kėdę užėmęs pastaruosius dvejus metus.

„Aš nepažįstu žmogaus, kuris ruošiasi varžyboms taip intensyviai, kaip Sebastianas. Aš nežinau kito tokio profesionalo ir man didelė garbė būti drauge“, – šturmanu iš Lenkijos džiaugėsi lietuvis.

Išskirtinis pasiruošimas

„Nors praėjusio Dakaro nebaigėme, man labai džiugu, kad Benediktas mane pakvietė sudalyvauti dar viename. Tai, kad komandos partneriai nenusisuko po nesėkmės, įrodo puikią komandinę dvasią. Aš myliu Dakarą, pasiruošimą jam pradedu jau rugsėjo mėnesį ir džiaugiuosi mūsų bendradarbiavimu – tikiuosi, kad jis tęsis“, – pristatymo metu teigė S. Rozwadowskis.

Šturmanas pripažino, kad Dakarui ruošiasi padedamas dviejų fizinio rengimo trenerių ir kartais miega palapinėje, kurioje suformuojamos išskirtinės oro sąlygos, primenančios aukštikalnes.

Automobilis – senesnis

B.Vanagas pristatė ir naują automobilį. Pirmus dvejus metus Dakare jis startavo „Oscar“ automobiliu, dvejus po to – „Toyota Hilux“, o 2017-aisiais – gamykloje paruoštą beveik naują „Toyota Hilux“. Tačiau artėjančiam Dakarui komanda vėl sugrįžo prie senesnės kartos „Hilux“ modelio.

„Dabartinis mūsų automobilis yra dar senesnis nei tas, kurį naudojome 2017-aisiais. Kai po Dakaro džiaugiausi, kad mes pardavėme savo automobilį, dabar supratau, kad be reikalo – juk dabar mūsų turimas automobilis senesnės kartos. Tačiau jis yra toks pat greitas ir mes tikime, kad juo pasieksime geriausią įmanomą rezultatą“, – sake B.Vanagas.

Analogiškai atrodančiais „Toyota Hilux“ automobiliais 2018-ųjų Dakare lenktyniaus ir dar du lietuviški ekipažai: Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu bei Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. B. Vanago „Hilux“ yra kiek naujesnis: jame sumontuota galinė nepriklausoma pakaba ir atlikti keli kiti patobulinimai. Dakare taip pat dalyvaus motociklininkas Balys Bardauskas.

Lūžusi sankaba ir ketinimai trauktis iš Dakaro

Primename, kad 2017 m. sausį Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas, lenktyniavęs nauju „Hilux Overdrive“ (jį pakrikštijo „Juoduoju vanagu“), dykumų lenktynes baigė anksčiau, nei planavo.

Automobilio surinkimo klaida, kaip teigia lenktynininkas, užkirto B.Vanagui ir jo šturmanui S.Rozwadowskiui galimybę finišuoti sudėtingiausiame pasaulio ralio maratone – trečiojo etapo pradžioje sugedus sankabos išminamajam guoliui, teko pasitraukti patiems.

Grįžęs į Lietuvą Benediktas kalbėjo, kad galimai daugiau Dakare nedalyvaus, daugiau dėmesio skirs klasikiniam raliui bei Pasaulio ralio maratonų taurei. Tačiau vėliau planai pasikeitė, šių metų kovo mėnesį Benediktas „Juodąjį vanagą“ pardavė portugalams.

Pardavus „Toyota Hilux”, „General Financing team Pitlane” atsirado galimybė derėtis dėl naujos ralio maratonų technikos. Ją Benediktas ir pristato šį trečiadienį Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas