Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 5d. 13:29

Dakare liko du lietuviški ekipažai: B.Vanagas ir S.Rozwadowskis važiuoja namo

Dakaro ralio trečias etapas
Gedmanto Kropio nuotr. / Dakaro ralio trečias etapas

Trečias Dakaro ralio etapas vienam lietuvių ekipažui, Antanui Juknevičiui su Dariumi Vaičiuliu, buvo sėkmingas, tačiau kitiems dviem baigėsi itin prastai. Dėl gedimų sustoję trasoje, Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu varžybų nebetęs, o Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu, nors ir praradę daug laiko, bando kapstytis toliau.

B.Vanago „Toyota Hilux“ patyrė techninių nesklandumų praėjus vos 30 km nuo starto, kai sugedo sankabos išminamasis guolis. Tokios detalės remontas sudėtingas, nes reikia nuimti pavarų dėžę ir turėti tokias atsargines dalis, kurių lenktynininkai šiaip jau nesivežioja. Suremontavus automobilį, suspėti į bivaką važiuojant trasomis tapo neįveikiama užduotimi, nes dėl vakare siautusios liūties dalis trasų patvino.

B.Vanagas ir S.Rozwadowskis pasitraukė nelaukdami diskvalifikacijos

Visi Dakaro dalyviai privalo baigti vieną greičio ruožą iki prasideda kitos dienos etapas, o B.Vanagui su S.Rozwadowskiu ketvirto greičio ruožo startas buvo numatytas 8 val. 15 min. vietos laiku (13 val. 15 min. Lietuvos). Jie spėjo grįžti laiku, tačiau civiliniams automobiliams skirtais keliais, o tai pagal Dakaro taisykles yra draudžiama – dalyviai turi važiuoti trasa. Ekipažo likimą sprendę teisėjai buvo negailestingi – diskvalifikacija. Tiesa, vėliau B.Vanagas patikslino, kad lenktynininkai teisėjų verdikto nelaukė, pasitraukė patys.

V.Žalos ir S.Jurgelėno ekipažas pasiekė finišą laiku ir bandys per trumpą laiką išspręsti technines bėdas: automobilio turbina neveikia taip, kaip turėtų, o aukštikalnėse ji yra kritiškai svarbi.

Iš lenktynių pasitraukė ir ligšiolinis jų lyderis Nasseras Al-Attiyah. Jis trečiame greičio ruože patyrė avariją, kurios metu buvo nuplėštas galinis dešinys automobilio ratas. Nors atrodė, kad „Toyota Hilux“ suremontuoti pavyks, Dakaro teisėjai nusprendė kitaip: automobilio konstrukcija per daug pažeista, kad katarietis tęstų lenktynes.

Ketvirtas Dakaro etapas iš Chuhujaus į Tupizą
Ketvirtas Dakaro etapas iš Chuhujaus į Tupizą

Ketvirtas etapas – stipriausiųjų filtras

Startavę Argentinoje, per kalnų perėjas ketvirtą Dakaro ralio dieną lenktynininkai pasieks Boliviją. Joje numatyti keli etapai, vyksiantys 3–4 kilometrų aukštyje virš jūros lygio. Sportininkai spėja, kad ketvirto etapo metu pasitrauks didžioji dalis mažiau pasiruošusių ekipažų.

Visa ketvirtadienio distancija – 521 km, iš kurių 416 km sudaro greičio ruožas. Vidutinis aukštis – 3,5 km, o lenktynininkams teks galynėtis ne tik su aukštikalnėmis, bet ir su kopomis: Dakaro ralio organizatoriai sugebėjo jų surasti tokiame aukštyje.

Dar prieš prasidedant maratonui S.Jurgelėnas prognozavo, kad ketvirtas etapas taps rimtu filtru, kurio neįveiks daug dalyvių.

Pirmieji į ketvirto etapo trasą pajudės motociklininkai – jie varžybas pradeda 11.25 val. Lietuvos laiku. Keturračiai startuoja 12.34 val., automobiliai – 13.55 val., bagiai – 14.56 val., o sunkvežimiai – 15.47 val.

Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu ketvirtame etape startuoja 14.44 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas